У центральній міській бібліотеці Горішніх Плавнів планують облаштувати залу для кіберспорту

30.03.2018, 16:57

У ході виїзної наради 29 березня міський голова Дмитро Биков, заступник міського голови Надія Угнічева проінспектували хід робіт з реконструкції низки приміщень міської бібліотеки для облаштування зали для кіберспорту.

 

Участь у нараді взяли начальник відділу культури, спорту і туризму Ірина Зеленська, директор КЗ «Центральна бібліотечна система» Олена Дудко, спеціаліст відділу культури, спорту і туризму Володимир Пазинич.  

 

Міський голова прокоментував: «Приміщення центральної міської бібліотеки давно потребували капітального ремонту та оновлення їх функціонального призначення згідно з вимогами сучасності. Нещодавно ми завершили в бібліотеці реконструкцію сучасних санітарних кімнат, облаштування яких дало можливість не тільки відкрити загальноміський туалет для мешканців і гостей Горішніх Плавнів, а й вивільнити низку додаткових площ для впровадження цікавого для молоді інноваційного проекту. Останні світові тенденції стрімкого розвитку комп'ютерних технологій, кіберспорту, інвестиційної підтримки креативних стартапів спонукають нас до створення умов для розвитку IT індустрії для майбутнього покоління. Сьогодні для дітей вкрай важливо створити умови для формування технологічного креативного мислення. Кіберспорт - новий популярний серед молоді різних країн світу напрям комп’ютерних технологій, який подобається й нашим дітям, необхідно спрямовувати в правильне русло. Кіберспорт слід використовувати як інструмент для освоєння сучасних комп’ютерних технологій, робототехніки, розвитку ІТ мислення».

 

Дмитро Биков повідомив, що відповідно до проекту в бібліотеці на базі декількох приміщень буде облаштовано простору світлу залу, де будуть розміщені амфітеатр, простір для ігор, фітобар, невеличкий комп’ютерний клас для тренувань. Нова зала стане багатофункціональною - тут можна буде проводити також і семінари, презентації, збори та зустрічі для молоді та людей старшого покоління, громадських організацій.

 

Вартість проекту становить близько 1,5 млн грн. Очільник Горішніх Плавнів повідомив: «Кошти на інноваційний проект виділив народний депутат України Костянтин Жеваго, якому дуже сподобалася креативна ідея щодо створення нового освітнього простору і який твердо впевнений, що освіта – це найголовніше, що ми сьогодні повинні дати нашим дітям, те, що допоможе їм досягти успіху в житті».  

 

 

 

Для інформації:

Кіберспорт— спортивні змагання з відеоігор. Історія електронного спорту почалася з гри Quake, яка мала режим мережевої гри через LAN або інтернет. Завдяки популярності гри Doom, в 1997 році в США з'явилася перша ліга електронного спорту — Cyberathlete Professional League (CPL). Від цього року з'явилися багато нових ліг із кіберспорту.

Змагання з кіберспорту, у тому числі і міжнародні, проводяться по всьому світі. Найзначнішим з них є турнір World Cyber Games, організований подібно до Олімпійських ігор. WCG були започатковані в 2000 році в Південній Кореї, і з того часу проводяться щороку, у тому числі і в інших країнах. У Південній Кореї кіберспорт отримав найбільший розвиток, там телевізійні канали транслюють змагання з електронного спорту.

Великі змагання проводяться в спеціальних місцях, де публіка може спостерігати за гравцями, що сидять за комп'ютерами, а хід змагань відстежувати на великому екрані, де транслюється ігровий процес.

На важливих змаганнях призовий фонд може сягати значних сум. Найбільший приз в історії кіберспортивних змагань виграла команда Na'Vi, яка перемогла у фіналі чемпіонату «The international» з дисципліни Dota 2, отримавши 1 млн $.  У 2006 році український гравець Sk.HoT зайняв третє місце на World Cyber Games з гри Warcraft III і виїхав додому з сумою 8 тис. $.

У 2011 році на «The International» з гри Dota 2  перше місце здобула українська команда «Natus Vincere», отримавши приз — 1 млн $. У 2012 році перемогла команда «Invictus Gaming» (Китай), у 2013 — «Alliance» (Швеція), у 2014 — «Newbee» (Китай), у 2015 — «Evil Geniuses» (США), у 2016 — «Wings» (Китай), у 2017 — «Team Liquid» (Європа).