Звітна конференція ГО «Ветеранів та інвалідів м. Горішні Плавні «Союз Чорнобиль України»

3.04.2018, 11:23

Міський голова Дмитро Биков узяв участь у звітній конференції ГО «Ветеранів та інвалідів м. Горішні Плавні «Союз Чорнобиль України», що відбулася 29 березня у великій залі Горішньоплавнівської міської ради.

 

На заході були присутні заступник міського голови Надія Угнічева, головний лікар Центру ПМСД Аліна Ковпак, представники управління соціального захисту населення, Кременчуцького об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, профільний лікар Людмила Остапенко, ЗМІ.

 

У ході конференції міський голова доповів про роботу органу місцевого самоврядування з питань соціального захисту населення. Зазначив, що з метою покращення якості надання послуг за кошти міського бюджету 1,6 млн грн здійснюється реконструкція приміщень І поверху УСЗН з облаштуванням офісу для роботи з громадянами. Проектом передбачено спорудження просторої світлої зали з регульованою системою опалення та кондиціювання, освітленням енергозберігаючими LED-світильниками, з телевізором, зручними меблями. Для відвідувачів будуть облаштовані туалетні кімнати з урахуванням потреб людей з інвалідністю, оснащені сучасною сантехнікою.

 

У 2016-2017 роках зусилля органу місцевого самоврядування були спрямовані на створення належних санітарно-гігієнічних умов для пацієнтів міської лікарні. Виконано капітальні ремонти у ванних і туалетних кімнатах кардіологічного, травматологічного, дитячого соматичного, хірургічного, приймального, діагностичного, неврологічного відділеннях, клінічної лабораторії. Ведуться роботи з реконструкції туалетів терапевтичного відділення, після чого усі санітарні кімнати для пацієнтів в усіх відділеннях міської лікарні будуть приведені до належного вигляду. У двох корпусах Горішньоплавнівської міської лікарні встановлено енергозберігаючі металопластикові вікна, у палати придбано функціональні ліжка, сучасні меблі та нову постільну білизну. Розпочато реконструкцію соляної кімнати, що стане важливим фізіотерапевтичним додатком до лікування хвороб  дихальних шляхів, серцево-судинної системи, шкіряних покривів. Облаштування соляної кімнати в місті гірників буде корисним та доцільним для наших мешканців.

  

Закуплено сучасну цифрову південнокорейську рентгенографічну систему JUMONG C виробництва відомої компанії SG HealthCare, яку буде встановлено в рентген-кабінеті в Центрі ПМСД після його реконструкції та капітального ремонту. У міській лікарні працює 3 сучасних УЗД апарати. У планах – придбання італійського рентген-апарату з можливістю здійснювати окремі томографічні дослідження; закупка німецького реанімаційного автомобіля.  

 

У  Центрі ПМСД відремонтовано туалети для пацієнтів та медичного персоналу, розпочато реконструкцію вхідної групи, головного холу та прилеглих кабінетів І поверху. Ремонти проводяться з урахуванням потреб людей з інвалідністю. У міській стоматологічній поліклініці, Центрі ПМСД також замінено старі вікна на нові енергозберігаючі.      У заклади охорони здоров’я придбано 4 нових легкових автомобілі SKODAOctavia.Реалізація заходів забезпечить хворим відповідні санітарно-гігієнічні умови перебування в медичних закладах, створить зручності для людей з обмеженими фізичними можливостями та людей похилого віку.

 

У ході діалогу з міським головою обговорили питання доступності санаторно-курортного лікування, медичного забезпечення та надання матеріальної допомоги. Дмитро Биков подякував членам ГО за активність, побажав здоров’я та пообіцяв підтримку у вирішенні важливих проблемних питань.

 

З актуальних профільних питань присутні поспілкувалися із головним лікарем Центру ПМСД Аліною Ковпак, начальником відділу обслуговування інвалідів, ветеранів війни, праці УСЗН Неонілою Жеглатою, спеціалістом Кременчуцького об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області Тетяною Минюк.

 

Заслухали звіт голови ГО «Ветеранів та інвалідів міста Горішні Плавні «Союз Чорнобиль України» Світлани Пекарчук про фінансово-господарську діяльність громадської організації за 2017 рік. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять ліквідаторів на ЧАЕС, яких немає в живих, а це 150 людей переважно 1954-1956 років народження. Світлана Пекарчук зазначила, що загальна чисельність ГО налічує 442 особи, з них інвалідів – 76, ліквідаторів ІІ категорії – 155, ліквідаторів 1988-1990 років – 88, евакуйованих – 42, дітей – 72, вдів – 39.

 

Поінформувала, що всього у 2017 році 110 членів організації отримали матеріальну допомогу на суму 53 тис. грн, 40 осіб відзначені грошовими преміями з міського бюджету до Дня Чорнобильської трагедії та Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС на загальну суму 20 тис. грн. Завдяки підтримці адміністрації міста, Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату» 46 дітей віком до 16 років, які мають статус чорнобильця, отримали солодкі подарунки до новорічних свят. Упродовж звітного періоду чорнобильці користувалися наявними пільгами на перевезення, лікування, оздоровлення, зубопротезування.

 

Світлана Пекарчук подякувала міському голові Дмитру Бикову, народному депутату України Костянтину Жеваго, голові правління ПрАТ «Полтавський ГЗК» Віктору Лотоусу, директору Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату» Вячеславу Мінязеву, іншим спонсорам за фінансову підтримку та вирішення нагальних проблемних питань чорнобильців. «Жодне наше звернення не залишилося поза увагою. Ми дуже вдячні за підтримку, нам цінна будь-яка допомога», - зазначила голова ГО.

 

Члени ГО «Ветеранів та інвалідів м. Горішні Плавні «Союз Чорнобиль України» заслухали звіт ревізійної комісії. Визнали роботу голови ГО «Ветеранів та інвалідів міста Горішні Плавні «Союз Чорнобиль України» Світлани Пекарчук задовільною. Розглянули питання щодо встановлення розміру щорічного членського внеску та надання матеріальної допомоги членам ГО у 2018 році.