Апаратна нарада

3.04.2018, 11:42

02 квітня міський голова Дмитро Биков провів чергову апаратну нараду за участю керівників структурних підрозділів Горішньоплавнівської міської ради, виконавчого комітету, бюджетних організацій, установ, закладів, комунальних підприємств, державних служб міста, ЗМІ.

 

У ході наради очільник Горішніх Плавнів привітав спортсмена веслувального клубу «Гірник», трьохразового переможця командного чемпіонату України з веслування на байдарках і каное Ігоря Амельченю, тренерів Юрія Ханчевского, Миколу Мацапуру; спортсмена веслувального клубу «Гірник» Олексія Павловського, який виконав часові нормативи єдиної спортивної класифікації на командному чемпіонаті України з веслування на байдарках і каное, тренерів Олену та Миколу Мацапур із вагомим досягненням – присвоєнням звання «Майстер спорту» вихованцям, вручив пам’ятні подарунки з символікою міста, побажав подальших успіхів у спорті.

 

Міський голова поінформував, що відповідно до Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 21.03.2005 № 630, у зв’язку зі встановленням стабільної середньодобової  температури більше ніж +8 0С на тижні буде підписано розпорядження про закінчення опалювального сезону  2017-2018 років. Подачу тепла в місті буде припинено з 08 години 05 квітня 2018 року.

 

Анонсував, що в Горішніх Плавнях у квітні буде проведено традиційну щорічну Всеукраїнську акцію «За чисте довкілля». Звернувся до керівників бюджетних організацій, установ, закладів, комунальних підприємств, структурних підрозділів Горішньоплавнівської міської ради, виконавчого комітету провести заходи з прибирання до Дня міста. Наголосив, що впродовж місячника благоустрою КП «СпецЕко» сміття буде вивозитися на міський полігон твердих побутових відходів безкоштовно. Зауважив, що роботи з капітальних ремонтів доріг, призупинені взимку, з настанням сприятливих погодних умов знову будуть продовжені.

 

Повідомив, що цієї весни на місці засипаного котловану міського довгобуду в районі житлових будинків № 74 та № 78 по проспекту Героїв Дніпра планують розпочати облаштування нового сучасного скверу, який у майбутньому стане гарним місцем для відпочинку містян.

 

Очільник міста прозвітував, що проект із реконструкції існуючого звалища твердих відходів з облаштуванням сортувальної лінії в м. Горішні Плавні, спрямований на удосконалення технології захоронення ТПВ, зменшення шкідливого впливу відходів на довкілля та здоровʼя людей, пройшов комплексну державну експертизу. «Проект передбачає проведення санації існуючого полігону ТПВ; підготовку його для складування відходів, обвалованих у поліетиленову плівку; улаштування зони компостування біомаси; влаштування господарської зони з адміністративно-побутовими приміщеннями та контрольно-пропускним пунктом; будівництво лінії сортування та переробки відходів у тверде паливо RDF. Будівництво контрольно-пропускного пункту планують розпочати у травні. У 2018 році на реалізацію І етапу проекту з міського бюджету виділено 11 млн грн. За сприяння депутата Полтавської обласної ради від нашого міста Вячеслава Мінязева питання щодо залучення до проекту додаткового фінансування розглядається на рівні Полтавської обласної ради», - повідомив очільник Горішніх Плавнів.

 

Міський голова також зазначив, що проект має загальнодержавне значення. Його загальна вартість складає 240 млн грн. Проект планують реалізувати в рамках заходів із реформування та оптимізації механізмів поводження з відходами в Україні. На території Полтавщини налічується близько 670 сміттєзвалищ, які є джерелом забруднення ґрунтових вод, ґрунту, повітря. На загальнодержавному рівні прийнято рішення про облаштування в області близько 30 сортувальних станцій та 3-4 сучасних полігонів для утилізації, знешкодження та захоронення побутових відходів. Горішні Плавні – одне з небагатьох українських міст, що вже має напрацювання в напрямку оптимізації поводження з ТПВ, у зв’язку з чим розпочне впровадження пілотного проекту з облаштування полігону для збору та переробки ТПВ відповідно до санітарно-епідеміологічних і екологічних норм.

 

Дмитро Биков поінформував, що міська програма з оновлення санітарних кімнат, туалетів у міській лікарні для пацієнтів успішно завершується. На сьогодні ще проводиться реконструкція туалетів терапевтичного відділення. В усіх інших відділеннях міської лікарні: кардіологічному, травматологічному, дитячому соматичному, хірургічному, приймальному, діагностичному, неврологічному відділеннях, клінічній лабораторії санітарні кімнати та туалети для пацієнтів відремонтовано. Вони не тільки відповідають усім санітарно-гігієнічним нормам, а й мають охайний та приємний зовнішній вигляд. Роботи виконано з урахуванням потреб людей з обмеженими фізичними можливостями, людей похилого віку та пацієнтів, які потребують особливої уваги та сторонньої допомоги.

 

Йшлося про плани на 2018 рік стосовно проведення капітальних ремонтів у закладах освіти. З міського бюджету в ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 на капітальний ремонт двох кабінетів робототехніки виділено 500 тис. грн, на придбання техніки – 100 тис. грн. ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 виділено 400 тис. грн на закупку обладнання для кабінету біології; СЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 - 500 тис. грн на облаштування кабінету робототехніки для початківців Нової української школи; СЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 - 500 тис. грн на обладнання кабінету інформатики, 500 тис. грн – на ремонт покрівлі; СЗОШ І-ІІІ ступенів № 5 – 850 тис. грн на облаштування кабінету робототехніки для учнів навчальних класів освітнього проекту «На крилах успіху» та науково-педагогічного проекту «Інтелект України». На капітальний ремонт санвузлів виділено по 150 тис. грн для ДНЗ «Сонечко», «Чебурашка», «Золота рибка», «Дзвіночок», «Дюймовочка».

 

Дмитро Биков зазначив, що в кінці минулого року за підтримки проекту ЄС / ПРООН створено геоінформаційну систему міста (ГІС), яка буде корисною як для мешканців, так і для гостей. Це сучасна комп'ютерна система, що поєднує електронну карту Горішніх Плавнів та довідкову інформацію, фото, зображення кожного нанесеного об’єкту. Начальник відділу комп’ютерного забезпечення та інформаційних систем Роман Дикий доповів, що, на сьогодні, у ГІС створено 13 шарів, нанесено близько 400 об’єктів: державні, муніципальні, бюджетні установи, комунальні підприємства, заклади охорони здоров’я, культурно-мистецькі, спортивні об’єкти, навчальні заклади, магазини, банки, аптеки, ресторани, кафе, тощо. Інформаційний портал м. Горішні Плавні розміщено на офіційному сайті Горішньоплавнівської міської ради (http://map.hp-rada.gov.ua).    

 

Міський голова доповів про стан захворюваності на кір. На сьогодні в місті налічується 43 хворих, із яких 20 осіб одужали.

 

У ході апартної наради відзначив, що 23 березня в Горішніх Плавнях у великій залі Палацу культури і творчості пройшов чудовий благодійний концерт «Улюблені оперні арії, романси і пісні» за участі викладача вокалу Полтавської місіонерської духовної семінарії Віти Гажали, викладачів та вихованців ПСМНЗ «Дитяча музична школа», хору Полтавської місіонерської духовної семінарії. Дмитро Биков подякував виконавцям концертної програми за чудове музичне свято, глядачам за благодійні внески. У ході концерту зібрано близько 8,8 тис. грн, які перераховані у шпиталь Збройних сил України в Луганській області. 

 

Дмитро Биков оголосив, що за фінансової підтримки народного депутата України Костянтина Жеваго в Горішніх Плавнях уперше організовано цікавий Всеукраїнський конкурс для художників «Місто на мольберті». Учасникам конкурсу необхідно до 15 листопада 2018 року подати свої роботи з теми «Пейзаж міста Горішні Плавні в різні пори року», виконані на полотні розміром 90 см х 70 см, на розгляд журі конкурсу в міську виставкову залу, розташовану за адресою: Полтавська область, м.Горішні Плавні, проспект Героїв Дніпра, 40. Безпосередньо виставка конкурсних робіт запланована на грудень 2018 року. Найкращі міські пейзажі будуть викуплені для історії та розміщені в міському краєзнавчому музеї. За умови реєстрації у міському відділі культури, спорту і туризму (Полтавська область, м. Горішні Плавні, вул. Миру, 22) іногородніх художників буде безкоштовно забезпечено житлом на 3-4 доби.

 

Заслухали інформацію начальника відділу культури, спорту і туризму Ірини Зеленської про важливі міські культурно-мистецькі заходи квітня. Зокрема, 05 квітня в місті Горішні Плавні традиційно з нагоди Міжнародного дня здоров’я відбудеться загальноміський легкоатлетичний пробіг. Збір учасників о 10.00 годині на перехресті вулиць Конституції – Набережної.

 

Ірина Зеленська анонсувала основні заходи з нагоди святкування Дня міста. Для першопрохідців міста 19 квітня о 13.00 в музеї пройде святкова зустріч, 20 квітня о 10.00 біля пам’ятного знака «Намет» відбудуться традиційні урочистості за участі представників органів місцевого самоврядування, ПрАТ «Полтавський ГЗК», громадськості, творчих колективів, муніципального духового оркестру. Загальноміське свято заплановане 21 квітня на Театральній площі біля Палацу культури і творчості, де буде організовано ярмарок виробів декоративно-ужиткового мистецтва, роботу розважальних атракціонів, надувних батутів для дітей, виїзну торгівлю. У програмі: свято морозива ТМ «Ласунка», концерт міських творчих колективів, виступ кавер-бенду «Brains on holidays» Ірини Колісніченко, офіційні привітання міського голови Дмитра Бикова та нагородження горішньоплавнівців із нагоди свята. Музичним подарунком для містян стане феєричний виступ відомої української співачки, переможця другого сезону «Народної Зірки», учасниці четвертого сезону «Танці з зірками» Ольги Полякової та її шоу-балету.

 

Упродовж квітня в Палаці культури і творчості відбудеться низка звітних концертів творчих колективів Горішніх Плавнів. Ірина Зеленська запросила містян взяти участь у мітингу-реквіємі з нагоди Дня Чорнобильської трагедії 26 квітня о 16.00 годині біля пам’ятника жертвам аварії на ЧАЕС. 28 квітня об 11 годині в фойє центральної міської бібліотеки відбудеться відкриття ІІ фотовиставки-конкурсу "Фотосушка". 29 квітня на воді затоки Барбара заплановано проведення змагань з веслування на човнах класу «Дракон» – Кубок пам’яті МСМК Олександра Литвиненка.

 

Начальник відділу у справах сім’ї та молоді Тетяна Оробченко поінформувала, що з 19 по 22 квітня в Горішніх Плавнях відбудеться VI Міжнародний молодіжний «Trainіng-camp-2018» з теми «Міжнаціональні та міжкультурні зв’язки – шлях до взаєморозуміння та партнерства». Учасниками стануть молоді люди віком 18-25 років із 8 країн Європи, делегація волонтерів Корпусу Миру США в Україні.