Золота симфонія ювілею дитячої музичної школи

16.04.2018, 09:44

13 квітня в міському Палаці культури і творчості ПСМНЗ «Дитяча музична школа» урочисто відзначила 50-річчя.

 

Свято було відкрито чудовим виступом хору старших класів ПСМНЗ «Дитяча музична школа» під керівництвом Світлани Толмачової під акомпанемент Єлизавети Лут.

 

Відвідали урочистості міський голова Дмитро Биков, заступник міського голови Надія Угнічева. Міський голова привітав творчу родину музичної школи: викладачів, учнів, випускників із визначним ювілеєм. Зауважив, що за 50 років існування музична школа стала візитною карткою міста, важливим мистецьким осередком, центром музичного просвітництва, виховання та навчання обдарованих дітей, творчої молоді. Подякував викладачам та вихованцям за високі результати та мистецьку іскру, побажав нових творчих злетів. З нагоди 50-річчя школи Дмитро Биков вручив директору ПСМНЗ «Дитяча музична школа» Анатолію Головні грошовий сертифікат на суму 163 тис. грн на поповнення матеріально-технічної бази закладу, а колектив відзначив Почесною грамотою виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради, викладачів Володимира Андріянова, Жанну Фоміну – Подякою міського голови.

 

Присутні переглянули фільм про історію створення та 50-річну діяльність дитячої музичної школи, змонтований фахівцями студії «ГОК ТВ».

 

З теплими вітальними словами, найкращими побажаннями звернулися до ювілярів почесні гості: директор Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА Валентина Вождаєнко та директор Обласного методичного кабінету навчальних закладів мистецтва і культури Ліна Богодиста. Відзначили успіхи та вагомі здобутки колективу музичної школи, подякували органам місцевого самоврядування за фінансову підтримку закладу, викладачам та учням – за плідну роботу та найкращі результати. Гості вручили колективу за вагомий колективний внесок у розвиток мистецької освіти, багаторічну сумлінну працю, вагомий професіоналізм та з нагоди 50-річчя від дня заснування дитячої музичної школи Почесну грамоту Міністерства культури України та відзнаки Полтавської ОДА, мистецьких закладів Полтавщини.

 

Приєдналася до святкових вітань начальник відділу культури, спорту і туризму Ірина Зеленська, подякувала колективу музичної школи за наполегливу багаторічну працю на ниві мистецтва. Відзначила кращих працівників Почесними грамотами відділу. 

 

Директор ПСМНЗ «Дитяча музична школа» Анатолій Головня від імені викладачів, учнів та батьків висловив вдячність міському голові Дмитру Бикову, народному депутату України Костянтину Жеваго, голові правління ПрАТ «Полтавський ГЗК» Віктору Лотоусу за увагу до потреб мистецьких закладів міста та вагоме покращення матеріально-технічної бази.

Начальник відділу по роботі з персоналом НВП «Фероліт» Світлана Муха побажала ювілярам процвітання, розвитку, творчого неспокою й від імені трудового колективу підприємства вручила директору школи скрипку та флейту.

 

Пролунали теплі слова вітань та подяка колегам за тісну та плідну співпрацю від представників освітян: головного спеціаліста відділу освіти Петра Хохулі, директора СЗОШ І-ІІІ ступенів № 5 Алли Тузікової. Вони дякували вчителям за виховання талантів, дітям – за те, що дарують талант глядачам, батькам – за те, що приводять їх у музичну школу.

 

До вітального слова запросили директора центральної бібліотечної системи Олену Дудко, директора краєзнавчого музею Горішніх Плавнів Марину Безсмольну, викладачів ПСМНЗ «Дитяча художня школа» Дарину Тиняєву, Світлану Богомаз, які віншували ювілярів та дякували за творчість. З нагоди 50-річчя дитячої музичної школи вихованці дитячої художньої школи організували у фойє Палацу культури і творчості виставку мистецьких робіт.


Протоієрей Георгій (Граб) благословив викладачів та вихованців музичної школи на добрі справи та з нагоди свята подарував ікони.

 

Випускники музичної школи: професійний музикант Сергій Вергелесов, викладач, концертмейстер Дніпровського театрально-художнього коледжу Олена Кулішкіна (Рябо), директор Лохвицької дитячої музичної школи Едуард Чавдар вітали рідну школу з ювілеєм музичними подарунками.

 

Вихованці та викладачі ПСМНЗ «Дитяча музична школа» представили гостям чудову концертну програму.  Бурхливими оплесками глядачі дякували музикантам за приємні хвилини та піднесений настрій.

 

До відома:

 

Дитяча музична школа міста Горішні Плавні - комунальний позашкільний спеціалізований митецький навчальний заклад, заснований 08 серпня 1968 року. У закладі навчається 320 дітей на 5-ти відділах: фортепіанному, народному, струнно-смичковому, духовому та музично-теоретичному.

 

За час існування закладу 1577 учнів стали її випускниками, з них 180 - професійними музикантами. Серед них вихованці Національної музичної академії України, Австрійського університету музики і театру, Лондонської Королівської музичної академії. Школа пишається своїми учнями: народною артисткою України Ольгою Чубаревою, джазменом Євгеном Кузьмовим, викладачем Дніпровського театрально-хореографічного коледжу Оленою Рябо та багатьма іншими. 

 

Педагогічний колектив налічує 36 викладачів, з яких 18 - випускники дитячої музичної школи.

 

Тільки у 2017 році в обласному конкурсі «Юний віртуоз Полтавщини» учні школи вибороли Гран-прі, 21 призове місце та 3 дипломи учасників. Викладачами та вихованцями школи ведеться активна концертна діяльність. Великою популярністю в місті користується лауреат обласних та всеукраїнських конкурсів ансамбль скрипалів «Концертіно» під керівництвом Жанни Фоміної, дует у складі лауреатів міжнародних конкурсів Івана та Сергія Шавлаїв, клас викладача Петра Шевченка, оркестр народних інструментів викладачів під керівництвом Володимира Андріянова.

 

За фінансової підтримки органів місцевого самоврядування, ПрАТ «Полтавський ГЗК» за 2013-2017 роки виконано капітальний ремонт школи: оновлено концертну залу, 10 кабінетів, коридори та сходи на всіх поверхах, на 100% замінено всі старі вікна на нові енергозберігаючі, придбано нові якісні музичні інструменти та костюми для оркестру викладачів та ансамблю скрипалів.