Зустріч учасників Міжнародного молодіжного «Trainіng-camp-2018» та органів місцевого самоврядування

23.04.2018, 16:49

20 квітня в малій залі Горішньоплавнівської міської ради відбулася зустріч учасників Міжнародного молодіжного «Trainіng-camp-2018» з представниками органів місцевого самоврядування.

 

На зустрічі були присутні міський голова Дмитро Биков, заступник міського голови Надія Угнічева, керуючий справами виконкому Світлана Калашнік, начальник відділу у справах сім’ї та молоді Тетяна Оробченко,  перший заступник мера м. Унгени Республіки Молдови Крістофор Кодряну, голова міської Ради депутатів м. Жодіно Республіки Білорусі Наталія Сушко, головний спеціаліст відділу ідеологічної роботи, культури і у справах молоді виконавчого комітету м. Жодіно Республіки Білорусі Олена Лашук, молодіжні лідери із Кам’янця-Подільського, Бердянська, Немішаєвого, Полтави, Унген, Жодіно та Горішніх Плавнів.

 

Спілкування молоді й представників органів місцевого самоврядування пройшло в теплій атмосфері неформального діалогу. Міський голова Дмитро Биков привітав молодіжних дипломатів у Горішніх Плавнях. Дмитро Биков розповів гостям про особливості заснування та будівництва міста, зупинився на важливих напрямках розвитку економіки та соціальної сфери, акцентував увагу на вагомих здобутках територіальної громади та масштабних проектах, що впроваджуються в Горішніх Плавнях.

 

Міський голова зауважив, що сьогодення ставить перед громадами нові завдання: вимагає зниження енерговитрат, оптимізації, впровадження ІТ-технологій в освітній процес та зменшення негативного впливу людської діяльності на довкілля.

Повідомив, що у Горішніх Плавнях розпочато реалізацію масштабного проекту з впровадження сучасної та більш безпечної системи очистки питної води, що підвищить якість надання послуг водопостачання населенню та покращить екологічні показники. Реконструкція існуючого звалища твердих відходів з облаштуванням сортувальної лінії в м. Горішні Плавні - ще один масштабний проект, спрямований на удосконалення технології захоронення ТПВ, зменшення шкідливого впливу відходів на довкілля та здоровʼя людей, передбачає будівництво лінії сортування та переробки відходів у тверде паливо типу RDF (від «Refuse Derived Fuel» — відновлене тверде паливо).

 

Глобальні та позитивні зміни планують впровадити в системі централізованого теплопостачання. У рамках співпраці з Північною Екологічною Фінансовою Корпорацією НЕФКО буде відкрито кредитну лінію на 5 млн Євро для реконструкції центральної котельні з метою зниження енерговитрат та заощадження коштів споживачів. Серед проектів НЕФКО проект Горішніх Плавнів визнано найбільшим в Україні у сфері енергозбереження. У рамках міської програми з енергозбереження замінено на 100% старі вікна в школах, дитячих садках та закладах охорони здоров’я; замінено стару систему опалення на сучасну та більш економічну в чотирьох дитячих садочках міста; здійснено освітлення енергоефективними LED-світильниками вулиці міста, подвір’я навчальних закладів.

 

У Горішніх Плавнях, орієнтуючись на передовий європейський досвід, розпочато роботи з організації колового руху на перехрестях двох вулиць. Вдалим є досвід Горішніх Плавнів з впровадження повного циклу курсу робототехніки в навчальний процес, починаючи з дитячого садочка й закінчуючи старшими класами ЗОШ. Нещодавно команда робототехніків «PRIME ROBOTICS» з Горішніх Плавнів посіла І місце в Україні на Всеукраїнському фестивалі «ROBOFirst – більше ніж роботи», ставши абсолютними чемпіонами FIRST LEGO League 2018. Кожного року в школах міста відкриваються нові сучасні кабінети з лінгвістики, хімії, біології, фізики, облаштовані сучасним ІТ-обладнанням. Міський голова зазначив, що реалізація таких вагомих для міста проектів стала можливою завдяки плідній співпраці муніципалітету та народного депутата України Костянтина Жеваго, який 20 років поспіль представляє в парламенті інтереси територіальної громади та надає вагому фінансову підтримку.     

 

Представники молоді ставили запитання очільнику міста щодо наявності соціальної підтримки молодих спеціалістів, які приїжджають працювати й жити в Горішніх Плавнях; про механізми співпраці органів місцевого самоврядування й молодіжного активу; про можливості розвитку туристичної галузі в місті. Цікавилися досвідом Горішніх Плавнів з питання децентралізації влади та об’єднання територіальних громад.    

 

На завершення зустрічі керівники офіційних делегацій Горішніх Плавнів, Унген, Жодіно обмінялися вітаннями та пам’ятними подарунками. Голова міської Ради депутатів м. Жодіно Республіки Білорусі Наталія Сушко, перший заступник мера м. Унгени Республіки Молдови Крістофор Кодряну висловили вдячність міському голові Дмитру Бикову за чудову можливість відвідати квітуче місто Горішні Плавні та зміцнити партнерські стосунки. Побажали місту розвитку, процвітання та успіхів, територіальній громаді миру, здоров’я, добробуту та благополуччя. З нагоди Дня міста вручили вітальні адреси від територіальних громад Жодіно та Унген. На добру згадку зробили колективне фото на сходинках Горішньоплавнівської міської ради.