ПЕНСІЙНИЙ ФОНД ІНФОРМУЄ

27.04.2018, 09:37

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД  ІНФОРМУЄ

щодо обміну інформацією про відомості, що містять ознаки використання праці неоформлених працівників та порушень законодавства про працю

 

У разі виявлення за результатами аналізу недостовірних відомостей про застрахованих осіб Пенсійний фонд України та його територіальні органи мають право вимагати від платників єдиного внеску інформацію про ці відомості та усунення порушень.

Інформація з Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування використовується також для виявлення фактів використання праці неоформлених працівників та порушень законодавства про працюз додержанням вимог Закону України «Про інформацію».

Між Пенсійним фондом України, Державною фіскальною службою України та Державною службою України з питань праці продовжує здійснюватися обмін інформацією про відомості, що містять ознаки використання праці неоформлених працівників та порушень законодавства про працю.

Головним управлінням Пенсійного фонду України в Полтавській області затверджені план організації обміну такої інформації та методичні рекомендації щодо здійснення моніторинга. Моніторинг здійснюється шляхом формування на центральному рівні, з’ясування та узагальнення територіальними органами Пенсійного фонду України відомостей реєстру застрахованих осіб за такими критеріями :

1) нарахування заробітної плати за основним місцем роботи менше розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на місяць;

2) нарахування ЄСВ на заробітну плату (дохід) менше розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на місяць;

3) збільшення  кількості застрахованих осіб з ознакою “неповний робочий час”;

4) збільшення  кількості застрахованих осіб, які виконують роботи (надають послуги) за цивільно-правовими договорами;

5) зменшення штатної чисельності працівників  та за іншими критеріями.

Після ретельної обробки даних узагальнені результати направляються органам Державної фіскальної служби України, Державної служби України з питань праці відповідно до їх компетенції.

Тому спеціалісти відділу платежів до пенсійної системи вкотре наголошують, щоб страхувальники додержувалися законодавства України та, заповнюючі звіт (додаток 4), вірно відображали середньооблікову, штатну чисельність працівників та за договорами ЦПХ; обов'язково проставляли ознаки наявності трудової книжки, неповного робочого часу; вірно відносили частини лікарняних та відпускних до того місяця, за який вони нараховуються; контролювали суми донарахованого ЄСВ до мінімуму. Також велике прохання вказувати мобільний номер бухгалтера, який може знадобитися для з'ясування поданої у звітах інформації.

Нагадаємо, що згідно ЗУ«Про Державний бюджет України на 2018 рік» встановлено:   

мінімальна заробітна плата з 1 січня 2018  року – 3723 грн.; 

мінімальний страховий внесок  819,06грн.  (3723 грн. х 22 %);

 

Додаток: ел.варіант тексту на ел.адресу:  vn_polit@hp-rada.gov.ua

 

 

Горішньоплавнівський відділ

обслуговування громадян Кременчуцького об'єднаного

управління Пенсійного фонду України Полтавської області