Програма кредитування ОСББ

27.04.2018, 09:43

26 квітня в малій залі Горішньоплавнівської міської ради відбулося засідання круглого столу з теми: «Енергозбереження у багатоквартирних будинках. Навіщо? Які саме заходи? За які кошти?», участь у якому взяли заступник міського голови Юрій Муха, представники комунального господарства Горішньоплавнівської міської ради на чолі з директором ДЖКГ Петром Василюком, начальник відділення АБ «УКРГАЗБАНК» Олександр Кондратенко, члени ОСББ міста.

 

У вступній промові заступник міського голови Юрій Муха наголосив, що за останні 2 роки органи місцевого самоврядування зробили значний крок уперед у питанні впровадження загальноміських енергозберігаючих проектів у всіх сферах господарства. Питання підвищення енергоефективності економіки стоїть в Україні надзвичайно гостро. Скоротити споживання газу, перейти на альтернативні джерела енергії, оновити технології сьогодні прагнуть не тільки підприємства, а й домогосподарства. Важливим напрямком роботи є сприяння реалізації енергозбереження в житлових будинках. Енергозберігаючі проекти покращать енергоефективність будинку та заощадять кошти мешканців.    

 

Начальник відділення АБ «УКРГАЗБАНК» Олександр Кондратенко презентував можливості банку з кредитування проектів, спрямованих на енергозбереження в житловому секторі. Зауважив, що Програма кредитування ОСББ в УКРГАЗБАНКУ діє в рамках реалізації Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо ефективного використання енергетичних ресурсів та енергозбереження. Доповів, що кредитування може здійснюватися в напрямках встановлення загальнобудинкових приладів обліку споживання ресурсів; впровадження заходів із енергомодернізації систем загального освітлення, системи опалення та регулювання тепла; заходів, спрямованих на зменшення теплових втрат будинку. Банк має можливість надати для ОСББ кредит на 120 місяців на суму до 10 млн грн під відсоткову ставку 17,5 %. Згідно з Програмою держава відшкодовує 40-70% вартості матеріалів, Горішньоплавнівська міська рада - 10% суми кредиту, Полтавська обласна рада - 10% відсоткової ставки за кредитом.

 

Головний спеціаліст відділу благоустрою та житла департаменту ЖКГ Наталія Рубан поінформувала про кращі практики м. Горішні Плавні в сфері енергоефективності та енергозбереження в житловому секторі. Відзначила позитивний досвід кредитування ОСББ «Промінь» (проспект Героїв Дніпра, 66) з метою придбання та встановлення індивідуального теплового пункту з погодним регулюванням.

 

Голова правління ОСББ «Промінь» Майя Бондаренко прокоментувала, що завдяки кредитуванню  «ОЩАДБАНК» мешканці ОСББ змогли реалізувати значимий енергозберігаючий проект.  За рахунок економії теплової енергії на 25% вдалося зменшити фінансове навантаження на жителів за послуги теплопостачання, підвищити рівень комфорту умов проживання мешканців. Майя Бондаренко зауважила, що кредит оформлено на 175 тис. грн на 36 місяців. Державою відшкодовано 97,71 тис. грн (55,83%), компенсація з міського бюджету склала 17,5  тис. грн (10%), компенсація відсоткової ставки з Полтавської  ОДА - 3  тис. грн, решту коштів вклали у проект члени ОСББ.