Учасники молодіжного проекту відвідали Верховну Раду України

4.05.2018, 14:39

Представники учнівського самоврядування навчальних та професійно-технічних закладів міста в рамках молодіжного проекту «Президентський клуб», який реалізується відділом у справах сім’ї та молоді служби у справах дітей, сім’ї та молодіжної політики спільно із Центром дитячої та юнацької творчості, 03 травня відвідали Верховну Раду України.


Для молоді була проведена пізнавальна екскурсія приміщенням парламенту України, у ході якої дізналися про архітектуру споруди, історію будівництва, про картину «Державотворення» (художник Олексій Кулаков, 2001 рік), яка зображує алегорію створення держави Україна, в основі сюжету якої – події 24 серпня 1991 року, коли 350 депутатів проголосували за незалежність України і внесли Державний Прапор України.


Будинок Верховної Ради України розташований за адресою: вул.Грушевського, 5. Головна споруда, де знаходиться сесійна зала, будувалася упродовж 1936-1939 років, архітектор-художник Володимир Заболотний. У 1948-1952 роках була добудована північно-західна (напівкільцева) частина для службових приміщень із внутрішнім подвір’ям. Загальна площа сесійної зали становить 650 м², вона вміщує близько 1000 місць. Кришталева люстра сесійної зали Верховної Ради України важить 4 тонни, що дорівнює масі чотирьох середньостатистичних легкових автомобілів. Першу систему кондиціонування повітря було встановлено в будинку в 1957 році, що було на той час технічним ноу-хау – перший кондиціонер в Україні.


У восьмому скликанні Верховної Ради України – 423 депутати, із яких 52 жінки (це найбільша кількість жінок у парламенті за всю історію незалежної України), 371 чоловік. Середній вік депутата – 53 роки, 98% мають вищу освіту.


Також молоді розповіли про роботу Голови  Верховної Ради України, однієї з найвищих державних посад в Україні. Спікер парламенту керує Верховною Радою України, веде пленарні засідання з дотриманням вимог Регламенту, організовує роботу Верховної Ради України, координує діяльність її органів та здійснює інші повноваження, передбачені Конституцією України.


Молоді люди висловили слова вдячності за цікаву розповідь під час екскурсії, були задоволені від побаченого і почутого, також побували в Київському зоопарку, де чудово відпочили.