Пенсійний фонд інформує

7.05.2018, 08:41

Інформація про роботу управління за І квартал 2018 року

 

Перші три місяці 2018 року для органів Пенсійного фонду області виявилися періодом, напруженим як за кількістю проведених перерахунків пенсій, так і за інтенсивністю удосконалення процесу обслуговування громадян. Але найголовнішим залишається те, що працівники пенсійної галузі своєчасно забезпечили виплату соціальних гарантій для майже 440 тис. мешканців краю.

З 1 січня 2018 р. проведено перерахунки 70,7 тис. пенсій згідно з ч.2 ст.28 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”. Відтепер у людей, які досягають 65-річного віку та мають  30-35 років страхового стажу, переглядається розмір пенсій і встановлюються в розмірі не менше 40% мінімальної зарплати, що наразі відповідає 1489 грн. Завдяки цьому середнє підвищення пенсій для близько 72 тис. осіб, яким протягом кварталу перераховані пенсії, склало 58 грн.

У березні проведені масові автоматизовані перерахунки пенсій 788 осіб в зв`язку з уточненням показників середньої заробітної плати в галузях економіки України, яка враховується для обчислення пенсій. Середнє підвищення розміру пенсії в даному випадку склало 550 грн.

З 1 квітня проведені масові перерахунки відповідно до ч.4 ст.42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Цей автоматичний перерахунок став щорічним на підставі змін, внесених до пенсійного законодавства наприкінці минулого року. Перерахунок стосується осіб, які після призначення або попереднього перерахунку пенсії продовжили працювати і від призначення/перерахунку минуло два роки. У рамках перерахунку за допомогою нової технічної програми автоматично обирався більш оптимальний варіант розрахунку для 100,5 тис. пенсіонерів - або розрахунок по стажу і заробітній платі, або лише по стажу. Пенсія осіб даної категорії підвищилась, в середньому, на 42 грн.

На виконання урядової постанови від 21 лютого 2018 року «Про перерахунок пенсій особам, звільненим з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» уповноважені органи силових міністерств та відомств - Міноборони, МВС, СБУ тощо – протягом двох місяців надавали до органів Пенсійного фонду України довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій.

Незважаючи на складність і специфіку перерахунків, які проводились “заднім числом” – з 1 січня 2018 року - працівники Пенсійного фонду Полтавщини завершили його упродовж місяця від початку надходження перших довідок та увійшли у число лідерів серед регіонів України за термінами та результатами проведення масових перерахунків пенсій колишнім військовослужбовцям. У результаті пенсійні виплати полтавських військовослужбовців зросли, в середньому, на 1460 гривень, а середня пенсія досягла 4260 грн., що на 1870 грн. вище середнього рівня трудової пенсії в області.

Зважаючи на вимоги пенсійного реформування, продовжує розвиватися в регіоні сервісна модель обслуговування громадян, у тому числі дистанційного: засобами Веб-порталу електронних послуг, мобільного зв’язку, електронної пошти, Контакт-центру Пенсійного фонду України. На даний час в області створено 39 віддалених робочих місць, розташованих у приміщеннях територіальних громад, центрах надання адміністративних, соціальних послуг, інших приміщеннях, облаштовано 32 зали обслуговування громадян за принципом «єдиного вікна».

Упродовж кварталу працівники Пенсійного фонду області розглянули надзвичайно велику кількість письмових звернень та запитів – понад  1300, надали близько 110 тис. консультацій, роз’яснень та інших послуг.

Крім суто пенсійних питань, не втрачають актуальності проблеми, пов’язані із наповненням бюджету коштами, адміністрування яких здійснюють органи Фонду. Комплексні заходи сприяли тому, що до пенсійного бюджету області надійшло 52,9 млн. грн. при необхідних 44,2 млн. грн., завдяки чому виконання планових завдань склало майже 120%.

У рамках наповнення бюджетів усіх рівнів і пенсійного бюджету зокрема дедалі більше уваги приділяється на Полтавщині проблемам легалізації заробітної плати та зайнятості. Протягом кварталу кількість застрахованих осіб в області збільшилася на 1,7 тис. і на 1 квітня становила близько 417 тис. осіб. А кількість застрахованих осіб, яким нараховується заробітна плата нижче встановленого законодавством мінімуму, навпаки, зменшилася приблизно на тисячу і складає 53 тис., або 16 % від загальної кількості застрахованих осіб.

Органи Пенсійного фонду на підставі аналітично–моніторингових досліджень персоніфікованих даних надали контролюючим органам інформацію щодо 2,9 тис. страхувальників (по 29,2 тис. застрахованих особах), які порушують законодавчі вимоги про працю. Надана інформація сприяла додатковому залученню 224,5 тис. грн. і легалізації відносини у сфері зайнятості населення 277 осіб.

Чимало зусиль докладають працівники Фонду для подальшої модернізації та захисту реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, у якому на всіх застрахованих осіб та одержувачів пенсійних виплат сформовано персональні облікові електронні картки з даними про трудові відносини, стаж, заробітну плату, сплату страхових внесків, пенсійні виплати та виплати за іншими видами загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Продовжується в області розпочатий у 2015 році процес оптимізації структури органів Пенсійного фонду та централізації функціональних процесів на рівні головного управління.

 

 

 

 

Заступник начальника управління                                                               С.Г.Нестеренко