Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні присвячується

10.05.2018, 11:55

 

9 травня з нагоди Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні біля меморіалу «Вічний вогонь» зібралися тисячі горішньоплавнівців, щоб вшанувати пам’ять про загиблих у найжорстокішій війні ХХ століття 1939-1945 років.

 

Мітинг-реквієм розпочав міський голова Дмитро Биков, який звернувся до ветеранів війни, земляків зі словами глибокої поваги до воїнів-визволителів, збереження вічної пам’яті про історію рідного краю, вшанування мужності й жертовності тих, хто пройшов фронтами, пережив тяжкі роки окупації та пекло нацистських концтаборів, хто відроджував руїни українських міст і сіл, відбудовував економіку: «У роки Другої світової війни у нацистських концтаборах було знищено близько шести мільйонів людей. Саме сьогодні ми маємо консолідовано виступити проти ворожнечі на національному та мовному підґрунті, проти ксенофобії й усіх проявів нетерпимості. Безкомпромісно відмовитися від вшанування нацистських пособників та колабораціоністів. Ми занепокоєні нездоровими процесами в суспільстві, що містять випадки вандалізму, знущання над історичною пам’яттю нашого народу.

 

Пам’ять про війну нетлінна і вічна. Вона живе в душах людей, у спогадах про ті далекі тривожні роки війни. Пам’ять про героїв живе в серцях вдячних нащадків. Немає більшої цінності, ніж радість мирного життя на вільній, нескореній землі!»

 

Вітання від народного депутата Костянтина Жеваго зачитала ведуча мітингу. «Незважаючи на те, що цей день все далі йде в глибину років, перемога має величезне історичне значення для нашої Батьківщини. Сьогодні залишилося так мало людей, кому ми особисто можемо сказати спасибі за цей подвиг. Дуже хочеться, щоб теперішні і майбутні молоді покоління шанували і поважали цей важливий день і все, що за ним стоїть. Нехай мужність і героїзм цього великого свята ніколи і ніким не забуваються. Нехай дух перемоги надихає серця і веде вперед - до нових подвигів, успіхів і досягнень. І нехай весь світ завжди живе у мирі, а про війни нагадує лише це священне свято».

 

До учасників заходу звернулися голова громадська організація «Ветерани Другої світової війни та праці» Катерина Шуляк, намісник Архієрейського подвір’я Свято-Миколаївського собору Української православної церкви Георгій Граб.

 

Горішньоплавнівці хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих у роки Другої світової війни.

 

Квіти незгасної пам’яті про воїнів-захисників, які вибороли у фашизму Перемогу, вшанування мужності, сили духу, тяжкої ратної праці і вічної скорботи лягли до Вічного вогню.

 

73 річницю Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні ми святкуємо під гаслом «Пам’ятаємо. Перемагаємо». Ми пам’ятаємо, якою страшною трагедією для українців була Друга світова війна. Ми пам’ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона – запорука неминучості нашої перемоги сьогодні.