Очільник міста ознайомився з ходом реконструкції головної котельні

11.05.2018, 08:52

 10 травня на котельні по провулку Енергетиків, 31 міський голова Дмитро Биков провів виїзну нараду за участю першого заступника міського голови Олександра Чуприни, директора департаменту ЖКГ Петра Василюка, головного інженера КВП «Теплоенерго» Павла Сніжка, представників підрядної будівельної організації.

 

Очільник міста ознайомився з ходом реконструкції основного корпусу котельні. У приміщенні здійснено демонтаж старих конструкцій, встановлено нові металопластикові вікна, посилено конструкції даху, залито фундамент на підлозі. Для ЗМІ Дмитро Биков повідомив, що сьогодні в рамках міської програми з енергозбереження за кошти міського бюджету (4 млн грн) проводиться повна реконструкція старого приміщення котельні, де буде встановлено газовий жаротрубний димогарний триходовий водогрійний котел Bosch потужністю 30МВт, придбаний наприкінці 2017 року в рамках співпраці з НЕФКО. Вартість котла склала 20,15 млн грн бюджетних коштів.

 

Міський голова зауважив, що перевагою сучасного водогрійного котла німецького виробника є високий рівень енергоефективності та надійності. За рахунок високого коефіцієнту корисної дії котельного агрегату, що досягає рівня 95%, споживання газу зменшується на 15%. Управління котлом автоматизовано, що дозволяє контролювати показники температури повітря навколишнього середовища, регулювати подачу теплоносія відповідно до змін погодних умов та економити кошти мешканців міста. Інноваційні технології також зменшують негативний вплив виробництва на навколишнє середовище, скорочуючи до мінімуму обсяги викидів оксидів азоту СО2 та NOx.

 

Дмитро Биков повідомив, що після проведення комплексної реконструкції котельні, планують закупити й встановити ще 2 аналогічних котли, які забезпечать місто теплом та гарячою водою упродовж опалювального періоду. При відносно теплій погоді котельні агрегати будуть працювати почергово, забезпечуючи економію газу, тепла, бюджетних коштів та рівномірний розподіл навантаження на обладнання, збільшуючи строк його експлуатації. У разі наявності низького температурного режиму повітря навколишнього середовища працюватимуть усі три котли загальною потужністю 90МВт. Також планують придбати два нових котли потужністю 4 МВт, що працюватимуть на альтернативному паливі – агропілетах, та будуть використовуватися в теплу пору року для постачання споживачам гарячої води.

 

Міський голова поінформував: «Такі масштабні та позитивні зміни в системі теплопостачання міста плануємо реалізувати в рамках співпраці з Північною Екологічною Фінансовою Корпорацією НЕФКО, відкривши кредитну лінію на 5 млн Євро. Також місто отримає допомогу від партнерів НЕФКО - Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P) - 1,5 млн Євро додаткових грантових коштів». Дмитро Биков повідомив, що 01 червня особисто відвідає міжнародний форум у Києві, де будуть присутні представники відомих міжнародних донорських організацій, що співпрацюють із органами місцевого самоврядування, де й буде підписано угоду про відкриття кредиту для КВП «Теплоенерго» міста Горішні Плавні. Серед 20 проектів, що реалізовує НЕФКО в Україні, проект Горішніх Плавнів визнано найбільшим у сфері енергозбереження.

 

Вік старої міської котельні, що обслуговує 86% населення, становить більше 50 років, її обладнання морально застаріло, є енергетично затратним та економічно невигідним. Здійснення повної реконструкції котельного господарства забезпечить енергозбереження, надійність та стабільність роботи центральної котельні та отримати економію бюджетних коштів на мільйони. Міський голова зауважив, що після реконструкції головної котельні міста необхідно здійснити термоізоляцію двох загальноміських теплових мереж, після чого поетапно проводити реконструкцію внутрішньо квартальних мереж теплопостачання. Повна реконструкція системи теплопостачання міста зменшить втрати тепла та фінансове навантаження на населення та бюджет.