Відбулося засідання громадської ради

11.05.2018, 08:56

10 травня в малій залі виконкому відбулося засідання громадської ради при Горішньоплавнівській міській раді за участі міського голови Дмитра Бикова.

Члени громадської ради розглянули питання щодо стану паркового озера та можливих шляхів подолання його обміління. Міський голова розповів про екологічну ситуацію навколо паркового озера, улюбленого місця відпочинку мешканців Горішніх Плавнів, про заходи, які здійснюються органами місцевого самоврядування в напрямку збереження перлини нашого міста. Хоча навесні був паводок, проте рівень води у парковому озері зменшився. За результатами проведення моніторингу водяного дзеркала різниця між парковим озером і заливом Барбара становить 112 см. Фахівці не можуть пояснити факт різкого зменшення рівня води в озері.

У минулому році був розроблений проект з відновлення гідрологічної структури паркового озера «Благоустрій паркового озера в м. Комсомольськ. Укріплення берегів», що мав за мету розчищення акваторії озера від донних мулистих відкладів та берегоукріплення. Проект складався із технічних, екологічних та гідрологічних напрямків роботи. Того ж року проведено тендер на виконання робіт. Проте в жовтні підготовчі роботи було призупинено через необхідність внесення важливих технічних змін до проекту на підставі здійснення експертного обстеження дна та стану джерел, які його живлять. Коригування проекту завершено у квітні 2018 року спеціалізованим підприємством ТОВ «Фірма НАДАН» (м. Полтава). Після трьохтижневої процедури проходження експертизи проекту з 01 червня департамент ЖКГ планує оголосити новий тендер на виконання робіт. З наступного тижня КП «СпецЕко» розпочне реалізацію першої черги робіт – механізоване розчищення озера від залишків очерету, на що виділено 300 тис. грн.

 

Секретар комісії з питань Бюджету участі Оксана Гаврилюк ознайомила членів громадської ради із Бюджетом міських ініціатив, який дозволяє мешканцю взяти участь в тому, як і де бюджетні кошти можуть використовуватися для поліпшення життя міста. Завдяки ініціативі «Громадський проект» мешканці спільно із місцевою владою вирішують, на що витрачати частину бюджету міста. Бюджет участі надає можливість кожному жителю брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету через створення проектів для покращення міста та/або голосування за них. Розповіла про структуру впровадження Бюджету участі, про процес подання проектів (15.03.2018-30.06.2018), розгляд iдей (01.07.2018-31.08.2018), терміни голосування (01.09.2018-30.09.2018), визначення переможців (01.10.2018-15.10.2018), про правила участі.

Громадська рада погодила кандидатури до комісії з питань Бюджету участі від громадськості – Сергія Нестеренка, голову правління громадської організації «ФЕРУМ», Любов Хиль, директора громадської організації «Центр муніципального розвитку».