Пільгове молодіжне кредитування в Горішніх Плавнях

15.05.2018, 08:17

Минулого тижня міський голова Дмитро Биков провів виїзну нараду за участю секретаря Горішньоплавнівської міської ради Сергія Дороти, директора Полтавського Регіонального Управління «Держмолодьжитло» Олени Алєксєєвої, директора ТОВ АКБ-ЛІНК Володимира Богоста, у ході якої оглянули хід будівництва в Горішніх Плавнях у рамках державної житлової програми «Пільгове молодіжне кредитування» багатоповерхового будинку по проспекту Героїв Дніпра, 96 та обговорили можливість сприяння органами місцевого самоврядування придбанню молодими сім’ями (до 36 років) житла в кредит на пільгових умовах.

 

Учасники виїзної наради відзначили, що будівництво житлового будинку активно продовжується. Очільник міста поінформував, що відповідно до проекту до кінця 2019 року тут буде зведено 10-поверховий 4-підїздний житловий будинок на 171 квартиру. У будинку розплановано 72 однокімнатних квартири, 81 двокімнатна квартира, 18 трикімнатних квартир. Вартість житлової площі обрахована згідно з середньою регіональною вартістю квартир у новобудовах і становить 9932 тис. грн за 1 кв. м.     

 

Міський голова зауважив: «Кредит на придбання житла надається за рахунок власних коштів Державної спеціалізованої установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» молодим сім’ям, родинам учасників АТО, працівникам бюджетної сфери міста на 25-30 років під 14,1% річних. Відповідно до міської програми працівникам бюджетної сфери та комунальних підприємств міста за кошти міського бюджету було вирішено компенсувати 7,05% від відсоткової ставки щомісячного платежу. Сьогодні, за результатами наради прийнято рішення про внесення змін до програми щодо збільшення відсотка відшкодування з міського бюджету щомісячного платежу до 10% від відсоткової ставки та винесення відповідного проекту рішення на засідання сесії Горішньоплавнівської міської ради в липні. Завдяки сприянню органів місцевого самоврядування тепер молодь має можливість придбати житло в кредит під 4,1 % річних. Перший грошовий внесок за житло має складати не менше 10% від вартості квартири. Також пропонуємо депутатам міської ради ухвалити дію даної програми для всіх бажаючих молодих родин Горішніх Плавнів. Важливою умовою участі в програмі є факт перебування родини на квартирному обліку». Дмитро Биков повідомив, що за підтримки Фонду з 171 квартири виділено 30 квартир для пільгового державного кредитування. Із трьома родинами вже підписано угоди про фінансування. За додатковою інформацією можна звернутися в житловий відділ департаменту економічного розвитку та ресурсів виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради за адресою: вул. Миру, 24, каб. 204 (тел.: 2-17-73).    

 

Директор ТОВ АКБ-ЛІНК Володимир Богоста відзначив позитивні характеристики нового житлового будинку: оригінальне планування та просторі квартири, високу ступінь енергоефективності будівлі, наявність індивідуального опалення (газової колонки) у кожній квартирі, що дає можливість самостійно регулювати споживання тепла та гарячої води, належну організацію охорони об’єкту за рахунок встановлення камер відеоспостереження, благоустрій прилеглої території з елементами ландшафтного дизайну та можливістю встановлення сучасної системи поливу за бажанням мешканців.   

 

Директор Полтавського Регіонального Управління «Держмолодьжитло» Олена Алєксєєва висловила вдячність органам місцевого самоврядування за плідну співпрацю в питаннях підтримки молодих родин. Відзначила, що Горішні Плавні – одне з найбільш перспективних міст Полтавщини, що активно бере участь у впровадженні програм доступного житла.