«Книжкова шпаківня» у ЗОШ №1 м. Горішні Плавні

18.05.2018, 13:03

Однією із подій міського семінару заступників з виховної роботи навчальних закладів міста 10 травня 2018 року, який проходив в загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1, стала зустріч з відомою дитячою письменницею Євгенією Пірог. Євгенія є автором та куратором Всеукраїнського проекту «Додай читання - Add Reading», автором та організатором  чотирьох Національних рекордів України. Всеукраїнська ініціатива «Додай читання!» спрямована на активізацію дитячого читання та розвиток літературних здібностей дітей через їхню спільну з письменниками участь у створенні альманахів дитячої творчості. Організатори акції створюють середовище, зорієнтоване на популяризацію читання серед дітей шляхом залучення широкого кола місцевих громад та розбудови мережі «книжкових шпаківень» з дитячими книжками й журналами для вільного читання у громадських місцях. Тому у Всеукраїнської ініціативи «Додай читання!» базовим елементом є книжкові шпаківні, стилізовані книжкові полиці, що встановлюють у людних громадських місцях, з книжками та журналами для дітей, у вільному для читання доступі.


Таку ж «книжкову шпаківню», у якій оселилися книги, відкривали в ЗОШ І-ІІІ ступенів №1. Це цілий куточок для читання у фойє школи. На перерві й після занять, у вільний час учні й дорослі можуть взяти одну із книг, почитати та повернути на місце, заповнивши кілька «загублених» хвилин змістовним спілкуванням з друкованим словом. Бібліотека постійно поповнюється книгами, які передають учні, батьки, учителі. Це вже друга «книжкова шпаківня» в нашому місті. Перше таке вільне місце читання було відкрито у дитячому відділенні міської лікарні восени минулого року за ініціативи першої школи.

Наша «книжкова шпаківня» тепер позначена на світовій карті проекту «Маленькі Вільні Бібліотечки» (Little Free Library), партнером якого є «Додай читання!». Ексклюзивну реєстраційну табличку з унікальним номером №16711, виготовлену в Америці засновником LFL Тоддом Болом, спеціально для цього проекту передала нашій школі письменниця Євгенія Пірог. Тож про українських активістів читання з Горішніх Плавнів знають у світі, а місце з книжками читачі можуть знаходити на світовій інтерактивній мапі.