Перевірка якості підготовки закладів дошкільної освіти

31.05.2018, 08:19

Якість підготовки закладів дошкільної освіти до роботи в літній оздоровчий період 2018 року була перевірена комісією 29 травня 2018 року відповідно до розпорядження міського голови за №144-р від 10.05.2018 року «Про перевірку готовності закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти міста до роботи в літній оздоровчий період 2018 року».

 

З 1 червня по 31 серпня режим роботи закладів дошкільної освіти міста переводиться на літній режим роботи: усі види діяльності дітей, крім прийому їжі та денного сну, переносяться на свіже повітря – на групові дитячі майданчики. У зв’язку з цим працівниками ЗДО наприкінці весни проведені заходи з підготовки спортивних та дитячих ігрових майданчиків для активного використання: поновлено, відремонтовано і пофарбовано спортивне обладнання та малі архітектурні форми; проведено заміну піску в пісочницях; поновлено іграшки для ігор дітей на вулиці з піском, водою, вітром; дитячі ігрові майданчики обладнані стаціонарними або виносними ємностями для ігор з водою; кожна група має килимки та покривала для відпочинку під час денної прогулянки дітей на траві, а також затінювачі та парасольки для прикриття пісочниць від прямих сонячних променів. Активними учасниками підготовчих робіт є батьки вихованців закладів. У кожному ЗДО є доглянуті городи, на яких діти доглядають та спостерігають за овочами.


Прогулянки дітей ретельно плануються і відповідно до віку дітей включають в себе спостереження в природі, працю на городах та квітниках, рухливі та сюжетно-рольові ігри, самостійну художню діяльність малечі і інше. Усі ЗДО розробили комплекси оздоровчих процедур, загартування малечі влітку: під контролем медичного персоналу на прогулянці діти отримують повітряні та сонячні ванни, ходять босоніж; після денної прогулянки проводяться водні процедури: умивання дітей та миття ніг перед обідом; після денного сну з дітьми проводиться гімнастика пробудження, умивання водою кімнатної температури.


Особлива увага приділяється організації дитячого харчування в літній період. Кожен ЗДО має затверджене завідувачем та погоджене з Горішньоплавнівським міським управлінням ГУ ДПСС в Полтавській області перспективне десятиденне меню на літній оздоровчий період, яке є основою для складання щоденного. Щоденне меню обов’язково включає другий сніданок: о 10 годині сік або фрукти. У кожному ЗДО забезпечується питний режим – діти за бажанням удосталь п’ють приготовлену на харчоблоці кип’ячену воду. Для цього в групах є спеціальний посуд, індивідуальні чашки. Забезпечення питного режиму ретельно контролюється медперсоналом закладів. Для придбання свіжих овочів та фруктів нового урожаю вартість меню на літній період збільшується на 10% (на 2 грн 30 коп./день для дитини ясельного віку та на 3грн/день для дитини садового віку) і становить: 25,30 грн в день для дитини ясельного віку та 33 грн - для дитини садового віку. Доплата з бюджету міста становить 40%, а батьківська плата – 60%.


За результатами перевірки встановлено: усі заклади дошкільної освіти до роботи в літній оздоровчий період 2018 року готові.