Підписання угоди між Горішніми Плавнями й НЕФКО щодо відкриття кредитної лінії

5.06.2018, 08:20

04 червня міський голова Горішніх Плавнів Дмитро Биков у ході прес-конференції повідомив про деталі підписання угоди між Горішньоплавнівською міською радою й НЕФКО щодо відкриття кредитної лінії на 5 млн Євро, що відбулося в ході засідання Керівної групи E5P за участі старшого радника НЕФКО Ронні Нільссона, керуючого директора НЕФКО Магнуса Рюстедта.  


Горішні Плавні представили міський голова Дмитро Биков, секретар Горішньоплавнівської міської ради Сергій Дорота, директор КВП «Теплоенерго» Микола Лихожон, головний інженер КВП «Теплоенерго» Павло Сніжко.


Міський голова поінформував: «01 червня в Києві підписано історичну для міста кредитну угоду між Північною екологічною фінансовою корпорацією (НЕФКО) та комунальним виробничим підприємством «Теплоенерго» міста Горішні Плавні. Кредитну лінію буде відкрито на 5 млн Євро під 6% річних на 9 років. Перевагою кредитної лінії є можливість отримання коштів частинами в межах встановленого ліміту. Кошти буде спрямовано на модернізацію центральної котельні, зведеної в 1963 році, що обслуговує 86 % споживачів теплової енергії міста. Проект розраховано на 3 роки. Загальний обсяг інвестицій у проект складе 8,25 млн Євро. Крім кредиту НЕФКО, кошти в проект внесе Фонд Східноєвропейського партнерства у сфері енергоефективності та екології (E5P) - 1,5 млн євро, Швеція - 550 тис. Євро на технічну допомогу в рамках проекту, Горішньоплавнівська міська рада - 1,2 млн Євро власних коштів. Сьогодні за кошти міського бюджету проводиться реконструкція приміщення центральної котельні, куди планують встановити придбаний у грудні 2017 року в рамках співпраці з НЕФКО газовий жаротрубний димогарний триходовий водогрійний котел Bosch потужністю 30МВт. За рахунок коштів кредитної лінії планують придбати ще два аналогічних котли Bosch потужністю по 30МВт кожний для забезпечення міста теплом та гарячою водою в ході опалювального періоду.  У рамках проекту будуть встановлені два нових котли потужністю 4 МВт кожний, що працюватимуть на агропілетах та будуть використані впродовж неопалювального сезону для забезпечення населення гарячою водою. Також планується замінити близько 500 м магістральних мереж централізованого теплопостачання та встановити систему дистанційного керування теплопостачанням у режимі реального часу. Кошти ґранту E5P будуть використані для установки одного з котлів на альтернативному виді палива. У червні буде проведено роботу над тендерною документацією та технічними аспектами з технічними консультантами проекту датською консалтинговою компанією «Ramboll». 


Очікувана щорічна економія електроенергії та газу складе близько 800 МВт - 7,85 млн куб. м, економія бюджетних коштів - близько 1,5 млн Євро. За результатами впровадження проекту планується скоротити викиди CO2 в атмосферу на 13 тис. тонн.


Очільник Горішніх Плавнів подякував НЕФКО, E5P за підтримку проекту та плідну співпрацю. Виконання проекту дозволить скоротити втрати теплової енергії і знизити фінансове навантаження на споживачів, покращити стан навколишнього середовища.


До відома:

НЕФКО фінансує реалізацію проектів централізованого теплопостачання в Україні в рамках Програми DemoUkrainaDH, створеної спільно зі Швецією та Міністерством регіонального розвитку, будівництва, житлово-комунального господарства України з метою сприяння територіальним громадам у впровадженні енергоефективних проектів шляхом фінансування близько 20 демонстраційних проектів у різних містах України. Проект Горішніх Плавнів визнано наймасштабнішим в Україні.


Фонд Східноєвропейського партнерства у сфері енергоефективності та екології (E5P) - багатосторонній донорський фонд із капіталом 180 млн Євро, адмініструється ЄБРР і надає підтримку інвестиційним проектам у галузі енергоефективності в Україні та інших країнах Східної Європи. Створений у 2009 році за ініціативи уряду Швеції. Фонд надає додаткове фінансування проектів із підвищення енергоефективності, які використовують кредити таких організацій як Європейський банк реконструкції та розвитку, Європейський інвестиційний банк, Німецький банк розвитку KfW, НЕФКО та Група Світового банку. Донорами фонду є ЄС, США, Німеччина, Данія, Ірландія, Ісландія, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Словаччина, Швейцарія, Швеція, Фінляндія, Естонія і Україна.