У місті завершено реконструкцію будівлі берегової насосної станції І водопідйому ВУВКГ

12.06.2018, 10:14

06 червня в ході виїзної наради міський голова Дмитро Биков, секретар Горішньоплавнівської міської ради Сергій Дорота оглянули результати роботи з реконструкції будівлі берегової насосної станції І водопідйому ВУВКГ. 

 

Зі слів очільника Горішніх Плавнів, сьогодні завершено І етап важливого проекту з модернізації системи водопідготовки в місті, у ході якого проведено реконструкцію будівлі берегової насосної станції І водопідйому ВУВКГ з улаштуванням системи водопідготовки та урахуванням вимог енергоефективності, санітарно-гігієнічних норм та сучасних вимог до облаштування робочого місця.

 

Міський голова поінформував: «На реалізацію І етапу з міського бюджету витрачено 4,8 млн грн. На реалізацію ІІ етапу проекту з модернізації водопідготовки планується виділити 5,5 млн грн бюджетних коштів. Буде застосовано нову техніку відомих світових виробників (Grundfos, Wilo), що відповідає вимогам сучасності. За результатами модернізації матимемо воду європейської якості».

 

Директор КП ВУВКГ Сергій Ярош прокоментував, що у старій будівлі станції проведено повну реконструкцію з утепленням, встановлено металопластикові вікна, двері, конвекторне опалення. З метою створення належних умов для роботи у приміщенні також передбачено розташування санітарної кімнати (душової кабіни та туалету). Робоче місце оператора автоматизовано, встановлено кислотні реактори з автоматичною подачею реагенту». Сергій Ярош  подякував органам місцевого самоврядування за фінансову підтримку комунального підприємства.    

 

Олег Носов, головний інженер ТОВ «Науково виробничого підприємства ЛАВАЛЬ» (м. Дніпро), яке спеціалізується на технологіях знезараження питної води, стічних вод, підготовці води басейнів, поставці гіпохлориту натрію, підборі й постачанні реагентів для водопідготовки, відзначив, що Горішні Плавні стали поки що єдиним містом в Україні, де впроваджуються найсучасніші технології знезараження питної води діоксидом хлору та гіпохлоритом натрію. Такий метод знезараження питної води широко використовують передові країни Європи. У ході первинного знезараження питної води буде використано діоксид хлору, який має знезаражуючі, дезодоруючі та бактерицидні властивості. ІІ етап модернізації передбачає організацію очистки води гіпохлоритом натрію. Цей спосіб зменшує ризики виникнення аварійних ситуацій, пов’язаних із хлором, забезпечує екологічність процесу.