10 кроків до усиновлення дитини

15.06.2018, 09:42

Крок 1 : Подружжя, яке бажає усиновити дитину, звертається з письмовою заявою та необхідними документами до служби у справах дітей за місцем свого проживання.

 

Крок 2 : Протягом 10 робочих днів служба у справах дітей складає акт обстеження житлово-побутових умов потенційних батьків-усиновителів та готує висновок про можливість заявників бути усиновлювачами. 

 

Крок 3: Заявникам видається висновок разом з документами, на підставі яких вони можуть звернутися до служби у справах дітей облдержадміністрації будь-якої області в Україні. Служба у справах дітей за місцем звернення видає направлення до дитячого закладу для знайомства та встановлення контакту з дитиною.


Кандидат в усиновлювачі має право:

- ознайомитися з особовою справою дитини, яка може бути усиновлена;

- провести додаткове медичне обстеження дитини, яка може бути усиновлена.

 

Крок 4:  Після встановлення контакту з дитиною кандидати в усиновлювачі звертаються в службу у справах дітей за місцем перебування дитини із заявою про бажання усиновити її.

 

Крок 5: Служба у справах дітей, за місцем перебування дитини, на підставі заяви кандидатів в усиновлювачі та пакету документів, протягом 10 робочих днів готує висновок про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини для подання до суду.

 

Крок 6: Кандидати в усиновлювачі звертаються до суду, за місцем перебування дитини, із заявою про бажання її усиновити.

 

Крок 7: Судове засідання про усиновлення.

 

Крок 8: Отримавши копії рішення суду (через 30 днів з дати винесення рішення), усиновлювач зобов'язаний особисто забрати дитину з місця її перебування після пред'явлення копії рішення суду про усиновлення.

 

Крок 9: В органах реєстрації актів цивільного стану отримати нове свідоцтво про народження дитини.

 

Крок 10: Зареєструвати дитину за місцем проживання усиновлювачів. Звернутися до управління соціального захисту населення для оформлення соціальної допомоги на усиновлену дитину.