Політехнічному коледжу – 50 років!

15.06.2018, 16:34

З нагоди 50-річчя Політехнічного коледжу Кременчуцького національного університету ім. Михайла Остроградського у великій залі міського Палацу культури і творчості відбулися урочистості. Привітати ювілярів завітали міський голова Дмитро Биков, заступник міського голови Надія Угнічева, представники адміністрації підприємств групи компаній FERREXPO, керівники установ, організацій, закладів, колишні випускники – керівники виробництва, громадських організацій, депутати, спортсмени, теперішні студенти.


Навчальний заклад розпочав свою діяльність у 60-ті роки минулого століття, коли в селищі на Дніпрі був відкритий вечірній філіал Криворізького технікуму рудникової автоматики, очолив заклад Іван Васильович Бонь. Відповідно до наказу Міністерства чорної металургії УРСР від 06 червня 1967 року за № 213 створено Кременчуцький гірничий технікум. У 1968 році прийняті перші студенти за денною формою навчання на спеціальності «Промислове і цивільне будівництво», «Гірнича електротехніка», «Збагачення руд», очолив колектив Кременчуцького гірничого технікуму Василь Никанорович Булло. У 1970-1971 роках був побудований навчальний 3-поверховий корпус з актовим і спортивними залами, навчально-виробничими майстернями, студентський гуртожиток на 515 місць, а в 1974 році – другий студентський гуртожиток на 450 місць. Значний внесок в розвиток матеріально-технічної бази внесли директори технікуму Василь Никанорович Булло та В’ячеслав Андрійович Черкасов. У 1976 році розпочато, а в 1984 році закінчено будівництво дев’ятиповерхового навчально-лабораторного та адміністративного корпусу. Побудовано також господарсько-побутовий корпус, у якому розміщені спортивні зали, актовий зал, Будинок культури, бібліотека з книгосховищем на 99,5 тис. книг, читальна зала. З квітня 1993 року по жовтень 2013 року навчальний заклад очолював Іван Павлович Каплун. З 15 жовтня 2013 року по квітень 2015 року – виконуючий обов’язки директора закладу Юрій Петрович Баштовий. 30 квітня 2015 року директором коледжу призначено Наталію Анатоліївну Дзину.


Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України за №510 від 31.03.2017 Комсомольський політехнічний коледж Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського перейменовано у Політехнічний коледж Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського.


Протягом 50 років коледж стабільно здійснює підготовку спеціалістів. За цей період підготовлено більше 20 тисяч фахівці. Більше 1000 осіб отримали диплом молодшого спеціаліста з відзнакою. Більше чотирьох тисяч спеціалістів-випускників навчального закладу працюють на підприємствах компанії «FERREХPO».


З вітальними словами до колективу навчального закладу, випускників, студентів, гостей святкового заходу звернувся міський голова Дмитро Биков. Він зазначив, що технікум розвивався разом із містом, трансформувався із філіала Криворізького технікуму рудникової автоматики в гірничий технікум, політехнічний коледж. Теплі слова подяки адресував випускникам, тим, хто створював імідж навчального закладу й будував молоде місто. У підприємствах, установах, організаціях Горішніх Плавнів ми завжди зустрінемо випускників технікуму. Незалежно від того, як склалася їхня доля – стали висококваліфікованими робітниками чи молодшими спеціалістами, майстрами чи начальниками дільниць, чи одночасно закінчили ВНЗ і посіли вищі керівні посади – ми завжди говоримо про якісну освіту, яку надавав наш технікум. Дмитро Биков побажав згуртованості педагогічному колективу, зберегти найкращі напрацювання за 50 років педагогічної роботи і той неповторний дух студентства, притаманний навчальному закладу, віри й надії на зміни, які будуть тільки на краще, терпіння і твердості.


Міський голова Дмитро Биков вручив директору коледжу Наталії Дзині сертифікат на 100 тис. грн і Подяку міського голови Політехнічному коледжу Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського за багаторічну плідну працю, вагомі трудові здобутки у навчанні і вихованні підростаючого покоління, значний внесок у розвиток освіти міста та з нагоди 50-річчя закладу.


Також вручив Почесні грамоти Полтавської облдержадміністрації за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розвиток національної освіти, високий професіоналізм та з нагоди 50-річчя Політехнічного коледжу Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського директору коледжу Наталії Дзині, головному бухгалтеру Валентині Істоміній.


За багаторічну сумлінну працю, значний особистий внесок у розвиток освіти міста, вагомі трудові здобутки у навчанні і вихованні підростаючого покоління та з нагоди 50-річчя Політехнічного коледжу Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського оголошено Подяки міського голови Людмилі Гаращенко, викладачу інформатики; Володимиру Манжосу, начальнику штабу цивільної оборони; Людмилі Підгорній, викладачу української мови та літератури; Сергію Цюху, завідувачу автомеханічним відділенням, викладачу дисципліни «Правила безпеки дорожнього руху.


Вітали колектив коледжу директор з управління персоналом та побуту ПрАТ «Полтавський ГЗК» Олена Бойченко, головний маркшейдер ТОВ «Єристівський ГЗК» Артем Гаврилюк, начальник служби технічного контролю ТОВ «Біланівський ГЗК» Віталій Корнієнко. Було вручено педагогам Політехнічному коледжу Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського Подяки від підприємств групи компаній FERREXPO і Грамоти Центрального комітету профспілки трудящих металургійної та гірничодобувної промисловості України.


З побажаннями плідних здобутків на ниві освіти до колективу Політехнічному коледжу звернувся проректор з науково-педагогічної роботи та нових технологій Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського Сергій Сергієнко, також вручив грамоти вищого навчального закладу ряду педагогів.


Вітали ювілярів зі святом представники НВП «ФЕРОЛІТ» – директор Сергій Воробйов та фінансовий директор Алла Войтюк, головний спеціаліст відділу позашкільної освіти, виховної роботи, координації роботи закладів вищої освіти, науки та інноваційної діяльності Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації Валентина Пащенко, начальник відділу освіти Ірина Шошина, директор ВПГБУ Василь Сулима, директор ДЮСШ №3 Анатолій Шафоростов, заслужений тренер України Микола  Мацапура, випускники закладу – Петро Кучер, Людмила Басалай, Віталій М’якінін.


Студенти навчального закладу розповіли гостям урочистостей про сучасне життя коледжу в опануванні професій і презентували гімн Політехнічного коледжу Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського.