Вшанування світлої пам’яті мільйонів жертв Другої світової війни

22.06.2018, 10:12

Щороку 22 червня український народ вшановує світлу пам’ять мільйонів земляків, життя яких обірвала Друга світова війна. Ще довго пам’яттю болітиме війна. Кожного разу в цей день ми згадуємо про тих, хто так і не повернувся з цієї війни, про тих, хто кров’ю і потом відстоював нашу перемогу, про тих, хто першим прийняв на себе цей страшний удар і про тих, чиї життя були покалічені і зруйновані.

Для України Друга світова війна – національна трагедія, під час якої українська земля понесла надзвичайні втрати – 8-10 млн осіб. Внаслідок бойових дій постраждало понад 700 міст та містечок, 28 тис. сіл. За кілька місяців бойових дій територія України була охоплена загарбниками. Мільйони людей опинилися в окупації. У зруйнованих війною селах, містах і містечках залишалися матері, дружини з малими дітьми, переважна більшість яких незабаром ставали вдовами, а діти – сиротами. На них чекали тяжкі випробування повоєнних років.

У День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні органи місцевого самоврядування на чолі з міським головою Дмитром Биковим, громадські організації «Ветерани Другої світової війни і праці», «Клуб першопрохідників «Полтавська магнітка», спілка «Першозасновників» ВАТ «Полтавський ГЗК» поклали вінки та квіти до меморіалу «Вічний вогонь» на знак глибокої пошани безсмертному подвигу, ратній звитязі рядових бійців і командирів, партизанів і підпільників, усім тим, хто в червні 1941 року піднявся на священний бій з фашистами, а також тим, хто кував перемогу в тилу, працюючи на заводах і фабриках, у наукових установах, на ланах і фермах, хто не скорився і загинув у концентраційних таборах.

Ми особливо гостро усвідомлюємо ціну свободи, миру та безпеки сьогодні. Ми пам’ятаємо. Ми будемо свято передавати цю пам’ять наступним поколінням.