Відбулася тридцять п’ята сесія Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області сьомого скликання

4.07.2018, 09:02

03 липня у великій залі міської ради за участі 26 депутатів відбулася тридцять п’ята сесія Горішньоплавнівської  міської ради Полтавської області сьомого скликання. Засідання вів міський голова Дмитро Биков. 


Привітали депутата Горішньоплавнівської міської ради Тараса Зінченка з перемогою на Всеукраїнській спартакіаді серед народних депутатів України, депутатів обласних, районних, міських, сільських та селищних рад, який у змаганнях із шахів зайняв І місце в командному заліку, ІІ місце в особистому. Очільник міста побажав Тарасу Зінченку здоров’я, успіхів у громадській роботі та досягнень, із нагоди перемоги вручив пам’ятний подарунок.  


Міський голова також привітав команду «Виконком» зі здобутими двома бронзовими медалями чемпіонату України з веслування на човнах «Дракон» серед корпоративних та аматорських команд, вручив представникам команди термопот у подарунок.  


Розпочали роботу з розгляду питань житлово-комунального господарства та будівництва. Директор департаменту житлово-комунального господарства Петро Василюк прокоментував зміни до Програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою міста Горішні Плавні на 2018 рік. На поточний ремонт вулично-дорожньої мережі виділено 1 млн грн; капітальний ремонт території прилеглої до проспекту Героїв Дніпра, 67 – 295 тис. грн; капітальний ремонт внутрішньо квартальної доріжки від вулиці Добровольського вздовж ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 до проспекту Героїв Дніпра, 22 – 250 тис. грн; капітальний ремонт внутрішньо квартальної доріжки від вулиці Добровольського, 17 вздовж ДНЗ «Дюймовочка» до проспекту Героїв Дніпра, 16 – 250 тис. грн; виконання робіт з освітлення, електрозабезпечення, підключення до мережі інтернет будиночка для збереження пляжного інвентарю – 41,5 тис. грн; ямковий ремонт тротуарів парної сторони проспекту Героїв Дніпра від перехрестя проспекту Героїв Дніпра з вулицею Добровольського до перехрестя проспекту Героїв Дніпра з вулицею Миру та тротуарів парної сторони по вулиці Добровольського від перехрестя вулиць Добровольського – Миру до перехрестя вулиць Добровольського – Соборної – 1 млн грн. Виділили 152 тис. грн КЖРЕП № 1 на компенсацію витрат, що не входять до складу тарифу, 2,4 млн грн до статутного капіталу комунальних підприємств міста, у тому числі: 1,65 млн грн – КП ВУВКГ; 500 тис. грн – КП готель «Славутич»; 205 тис. грн – КП «Міськсвітло».  


Депутати Горішньоплавнівської міської ради внесли зміни до Програми охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки в місті Горішні Плавні на 2016-2020 роки. Додатково будуть виділені кошти КП «СпецЕко» на придбання портального сміттєвоза для перевезення контейнерів ковшового типу, ліквідацію стихійних звалищ, збирання, перевезення відходів мікрорайонів Золотнишине, Піддубне, Низи, придбання, посадку, догляд за зеленими насадженнями; КП «Міськсвітло» - на утримання міського парку, придбання газонокосарки; КП «Вічність» - на утримання міського кладовища.


Внесли зміни до Програми будівництва об’єктів комунальної власності міста Горішні Плавні на 2018 рік. Виділили 80 тис. грн на реконструкцію ганку головного корпусу Горішньоплавнівської міської лікарні; 40 тис. грн – на реконструкцію відділення паліативної допомоги; 100 тис. грн – на розробку проекту реконструкції приміщення відділення невідкладної (екстренної) допомоги; 200 тис. грн – на реконструкцію вхідної групи КЗ «Централізована бібліотечна система Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області». 


Затвердили Положення про надання компенсації відсоткової ставки за кредитами на будівництво (реконструкцію) і придбання житла, що спрямоване на поліпшення житлових умов молодих сімей та одиноких молодих громадян м. Горішні Плавні, крім фахівців бюджетної сфери. Збільшили відсоток відшкодування з міського бюджету щомісячного платежу до 10%. Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву надає пільговий кредит молоді строком до 30 років під 14,1%. Завдяки сприянню органу місцевого самоврядування відшкодування кредиту з міського бюджету складе -10%. Учасник програми зможе оплачувати 4,1% упродовж 5 років.


Ухвалено проект рішення про створення комунального підприємства «Рембудсервіс» Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області», затверджено статут комунального підприємства, призначено тимчасово виконуючим обов’язки керівника Івана Павленка.


У ході засідання сесії міської ради внесено зміни до показників міського бюджету на 2018 рік. Начальник фінансового управління Алла Говорун зауважила, що доходи міського бюджету будуть збільшені на 14 млн грн за рахунок перевиконання міського бюджету загального фонду на 10 млн грн; міського бюджету спеціального фонду - на 4 млн грн. 


На підставі розпорядження голови Полтавської облдержадміністрації від 16.05.2018р. №432 «Про розподіл коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» збільшено доходи загального фонду міського бюджету на 531 тис. грн для закупівлі сучасних меблів для початкових класів нової української школи та підвищення кваліфікації працівникам  початкових класів. 


За рахунок коштів Фонду розвитку територій області Полтавською ОДА управлінню охорони здоров’я виділено 1 млн грн на придбання цифрового рентгенологічного комплексу та 750 тис. грн на проведення капітального ремонту частини приміщення третього поверху головного корпусу міської лікарні; фінансовому  управлінню  500 тис. грн для субвенції  бюджету  с. Дмитрівка  на будівництво поля для міні-футболу на території спортивного майданчика та 500 тис. грн на утеплення зовнішніх стін Дмитрівської ЗОШ.  


Буде збільшено видатки міського бюджету на 775 тис. грн виконавчому комітету на виконання «Програми забезпечення житлом окремих категорій громадян в м. Горішні Плавні на 2018-2022 роки»; 208 тис. грн - на підтримку КП «Редакція міської газети «Громадська думка»; 67 тис. грн - центру соціальної підтримки дітей та сімей «Надія» для завершення поточного ремонту системи опалення; 2,9 млн грн - відділу освіти для виплати заробітної плати з нарахуваннями працівникам їдалень, придбання продуктів харчування, встановлення системи протипожежного захисту в ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, придбання сучасних меблів для початкових класів нової української школи на умовах співфінансування, проведення капітальних ремонтів та придбання обладнання і предметів довгострокового користування; 2 млн грн - управлінню охорони здоров’я для придбання інсуліну пільговій категорії населення, закупки медичного інструментарію, карток пацієнта з індентифікатором штрих-коду; 500 тис. грн - управлінню  соціального  захисту  населення для надання матеріальної допомоги; 8 млн грн - департаменту житлово-комунального господарства для поповнення статутного капіталу комунальних підприємств, проведення ямкового ремонту  тротуарів, проведення екологічних заходів, на експлуатацію та технічне обслуговування житлового фонду КЖРЕП № 1. 


Начальник відділу економічного аналізу та контролю Віта Пятіна прокоментувала  проект рішення «Про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку». Зазначила, що з 01.08.2018 на підприємства, що перебувають у комунальній власності територіальної громади міста, за землі загального користування (набережні, пляжі, парки, сквери, зелені зони, тощо) та комунальні некомерційні підприємства буде розповсюджуватися пільга із сплати земельного податку в розмірі 100%. 


У ході засідання депутати міської ради опрацювали 24 питання поновлення прав користування земельними ділянками, 36 питань архітектури і містобудування.