Місту-партнеру Жодино Республіки Білорусь 55 років!

11.07.2018, 08:15

З 01 по 03 липня 2018 року делегація від міста Горішні Плавні – заступник міського голови Надія Угнічева і головний спеціаліст відділу у справах сім’ї та молоді служби у справах дітей, сім’ї та молодіжної політики Тетяна Качанова – відвідали місто Жодино Республіки Білорусь з нагоди 55-річчя від його заснування. Захід відбувся у рамках співпраці та розвитку партнерства між громадами міст Горішні Плавні Україна та Жодино Республіка Білорусь.

У ході офіційної зустрічі члени делегації спілкувалися з очільником міста Жодино Юрієм Шарим, керівником апарату міської ради Наталією Сушко та делегаціями із Литви, Латвії, Польщі, Грузії, Вірменії, Німеччини, Республіки Молдова, які прибули на урочистості. 

Гості міста відвідали підприємства Жодино, медичні заклади, зокрема Будинок сестринського догляду для людей похилого віку з сучасним ремонтом та новим  медичним обладнанням. Були учасниками екскурсії в цех виготовлення великовантажних машин ВАТ «БЕЛАЗ», на Жодинську ТЕЦ, у гімназію №1.

У ході святкування Дня Незалежності Республіки Білорусь та 55-річчя міста Жодино Надія Угнічева й Тетяна Качанова відвідали парад організацій міста «Тобі, любе місто, присвячується!», кожна з яких підготувала креативну презентацію для містян, побували на відкритті церковної каплиці на місці зруйнованого храму Святого Архангела Михаїла, на відкритті майданчика міст-побратимів, алеї креативних лавок і міського парку культури та відпочинку після реконструкції, відвідали урочистості на міському стадіоні «Торпедо».

Заступник міського голови Надія Угнічева передала запрошення від міського голови Дмитра Бикова взяти участь у ІV Всеукраїнському фестивалі «FERREXPO ROBOT FEST 2018», що проходить у Горішніх Плавнях під гаслом «Ми конструюємо майбутнє». Розповіла партнерам про міську Програму розвитку молодіжної політики, яка реалізується з 2002 року. За 16 років у рамках Програми реалізовано 110 молодіжних проектів місцевого, регіонального, всеукраїнського та міжнародного рівнів. З метою залучення молоді до євроінтеграційних процесів, виховання толерантності та вміння розуміти людей з іншою культурою і світоглядом з 2006 року реалізується великий проект «Центр глобального молодіжного партнерства», до складу якого входять 6 молодіжних проектів. З 2005 року в Горішніх Плавнях проведено 59 всеукраїнських та міжнародних молодіжних форумів, у яких взяли участь близько 5 000 учнів та молоді з 19-ти країн світу. Запросила на учнівські форуми, проведення яких заплановано восени, «На шляху до європейського дому» (СЗОШ  І-ІІІ ступенів № 5 ім. Л.І. Бугаєвської) та «Партнерів єднає мелодія пісні» (ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6). Висловила сподівання на подальшу співпрацю міст-партнерів, на розвиток дружніх стосунків між навчальними закладами, молодіжними лідерами, творчими колективами та спортивними командами.