Засідання виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради

25.07.2018, 10:21

   24 липня 2018 року відбулося засідання виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради. Вів засідання перший заступник міського голови Олександр Чуприна.

   Перед початком засідання Олександр Чуприна привітав Сеник Оксану Володимирівну із присвоєним Почесним званням України «Мати-героїня» (Указ Президента України №121/2018 від 11 травня 2018 року), вручив нагрудний знак, квіти і подарунок. Подякував за виховання дітей в сім’ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних цінностей.

   У розділі питань гуманітарного та соціального напрямів заслухали інформацію завідувача сектору роботи зі зверненнями громадян Лариси Іващенко про кількість звернень громадян, що надійшли до виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області за І півріччя 2018 року порівняно з І півріччям 2017 року.

   Упродовж І півріччя 2018 року до виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради надійшло 978 звернень (за відповідний період минулого року їх було 1293). Під час проведення особистих прийомів керівництвом було отримано 483 звернення, у 2017 році – 270. Усього з урахуванням колективних звернень до місцевої влади звернулося 1281 громадянин (у 2017 році – 2102). Мешканцями було порушено 1015 питань з різних сфер життєдіяльності міста (проти 1322 у 2017 році). Із зазначеної кількості звернень позитивно вирішено 559 питань (57% від загальної кількості звернень), на 318 звернень заявникам надано аргументовані роз’яснення. Авторами 77 звернень були громадяни, які мають встановлені законодавством пільги: інваліди війни, учасники війни та бойових дій, багатодітні сім’ї, одинокі матері, жінки, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня», учасники ліквідації аварії на ЧАЕС та інші громадяни, що потребують соціального захисту та підтримки (у 2017 році їх було 99). Аналіз проблем, порушених у зверненнях громадян, свідчить, що найбільш актуальними серед них є наступні: соціального захисту (65% проти 67,8%); комунального господарства (11,8% проти 10,5%); житлова політика (8% проти 6,2%); діяльність органів місцевого самоврядування (4,3% проти 4,1%); земельні відносини (3,8% проти 2,5%). Розгляд звернень мешканців міста знаходиться під постійним контролем керівництва виконкому.

   Начальник служби у справах дітей, сім’ї та молодіжної політики Лариса Василенко доповіла членам виконкому про роботу щодо соціально-правового захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у місті Горішні Плавні станом на 01.07.2018 року. На обліку перебуває 75 дітей, із них 16 дітей-сиріт, 59 дітей, позбавлених батьківського піклування. Ці діти влаштовані: 57 дітей в сім’ях родичів, які взяли дітей під опіку/піклування; 13 дітей у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу; 4 дітей у державних закладах освіти та соціального захисту (дитячі будинки та інтернати); 1 дитина тимчасово перебуває у Центрі соціальної підтримки дітей та сімей «Надія». До сімейних форм виховання влаштовано 93,3% дітей. Серед сімейних форм влаштування переважає опіка/піклування. У місті проживають 22 дітей, які втратили одного або обох батьків, отримують пенсію з втрати годувальника. Дітям, які проживають у сім’ях опікунів/піклувальників або прийомних сім’ях, призначається державна допомога. У нашому місті 58 підопічних та 11 прийомних дітей отримують допомогу в Управлінні соціального захисту населення. Державна допомога виплачується за рахунок субвенції державного бюджету до місцевого бюджету своєчасно та в повному обсязі. 

   
   У червні 2018 року 10 учнів безкоштовно відпочивали в пришкільних таборах. У 2018 році для підопічних та прийомних дітей Благодійний фонд Полтавського гірничо-збагачувального комбінату надав безкоштовно 30 путівок до ДСОЦ «Горизонт». 6 дітей відпочивали в оздоровчих таборах за путівками, наданими Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської облдержадміністрації безкоштовно. 

Станом на 01 липня 2018 року в м. Горішні Плавні діє 3 прийомні сім’ї, де виховується 5 прийомних дітей та 1 дитячий будинок сімейного типу, де виховується 6 дітей. Прийомні батьки та діти охоплені соціальним супроводженням та знаходяться на постійному контролі.

   Члени виконкому прийняли рішення щодо доповнення списку дітей перших двох років життя із числа малозабезпечених сімей для безкоштовного забезпечення продуктами дитячого харчування з липня 2018 року.

У розділі питань житлово-комунального господарства розглянули питання про визначення переможця конкурсу на міському автобусному маршруті загального користування до садових товариств № 155 «Південний – сади «Урожай». Переможцем конкурсу з перевезення пасажирів даного маршруту затвердили приватне підприємство «МІРОНАВТО». Встановили тарифи на послуги з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування для приватного підприємства «Лідер Авто» і приватного підприємства «МІРОНАВТО»: тариф економічно обґрунтований – 7,5 грн, компенсація різниці в тарифах – 1,5 грн, тариф, встановлений для сплати населенням (регульований) – 6 грн.

Було прийнято рішення про призначення замовником КП «Міськсвітло» по об’єкту «Реконструкція зовнішнього освітлення території СЗОШ І-ІІІ ступенів № 5 ім. Л.І. Бугаєвської м. Горішні Плавні Полтавської області».

   Серед питань економічного розвитку, майнових та природних ресурсів заслухали звіт директора КЖРЕП № 1 Сергія Хряпи про результати фінансово-господарської діяльності комунального житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства № 1 за 2017 рік та за І квартал 2018 року; розглянули житлові питання.

   У розділі питань архітектури та містобудування погодили проект рішення про демонтаж металевих гаражів, у якому вказано: демонтувати  металеві гаражі, власники яких не відомі, що розташовані за адресами:

  • у районі житлового будинку №1 по вул. Миру (навпроти І під’їзду);
  • у районі житлового будинку №42 по проспекту Героїв Дніпра;
  • у районі житлового будинків № 14, 16 по вул. Конституції (два гаражі).

   Погодили дозволи на оформлення документів на збудовані гаражі.