На апаратній нараді міського голови

7.08.2018, 16:50

06 серпня у великій залі Горішньоплавнівської міської ради відбулася апаратна нарада міського голови Дмитра Бикова за участі керівників структурних підрозділів міської ради, виконавчого комітету, бюджетних закладів, установ, організацій, комунальних підприємств міста.

Міський голова розповів про робочу навчальну поїздку у складі української делегації міських голів до Канади на запрошення Федерації канадських муніципалітетів у рамках Проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Вона була присвячена вивченню канадського досвіду міжмуніципальної співпраці, а також регіонального та місцевого економічного розвитку. Участь у навчальній поїздці взяли міські голови Бердянська, Горішніх Плавнів, Долини, Кременчука, Хмільника, Яремче, начальник управління економіки міської ради Жмеринки, а також представник Асоціації міст України. Керівник делегації – директор Проекту ПРОМІС Олександр Кучеренко, супроводжувала учасників у поїздці менеджер Прoекту в Канадi Мар’яна Нiкула. 

Міський голова розповів про відвідини одних з найбільших та найцікавіших канадських міст – Торонто та Вон у провінції Онтаріо та Едмонтон й округ Страскону у провінції Альберта. Навчальна поїздка була інтенсивною, включала низку зустрічей з місцевими посадовими особами та представниками громадськості. Міські голови ознайомилися з канадськими моделями та кращими практиками у сфері демократичного врядування та місцевого економічного розвитку, зокрема щодо інтегрованого планування розвитку міста, публічних консультацій, залучення інвестицій, розвитку туризму, гендерного бюджетування та підтримки розвитку малого та середнього бізнесу. Українська делегація була присутньою на засіданні міської ради м. Торонто, мала жваве обговорення відкритості та прозорості управління містом з мером міста Вон паном Бевілаква, відвідала об’єкти міської інфраструктури: Центр поводження з твердими побутовими відходами та Станцію пожежної рятувальної служби м.Едмонтон, Центр громадського відпочинку м.Страскона, Громадську бібліотеку м. Вон. Українські делегати відвідали також музей просто неба – Село спадщини української культури поблизу Едмонтона, створене у 1974 році, у якому відтворене життя та побут українських першопоселенців у провінції Альберта в 1892–1930 рр.: традиційні хати та господарські приміщення, церкви, крамниці, готель, залізнична станція, школа.

Щорічно у Торонто приїжджає 146 тис. переселенців. Місто Вон сьогодні має 400 тис. населення, 20 років тому – 100 тисяч. Населення Канади становить 37 млн чоловік, 15 років тому – 26 млн.

У розповіді особливу увагу міський голова звернув на мультикультурність, терплячість, толерантність – риси притаманні канадцям, які живуть дружно і підпорядковані єдиним вимогам Канадського законодавства. Велика увага надається культурно-рекреаційній зоні – сквери, парки, водойми, бібліотеки, спортивні зали та комплекси, створюється благодатне середовище для людей. Працюють над питанням зниження викидів СО2 в атмосферу. Анонсують, що до 2030 року усі будинки будуть розумними, за шкалою енергоефективності – А, В – будинок, який не споживає енергоресурсів із зовнішніх мереж. Усе нове у відвіданих містах будується за жорсткими критеріями енергоефективності.

Міський голова Дмитро Биков передав директору  Краєзнавчого музею міста Марині Безсмольній два гіди по Селу спадщини української культури.

Проаналізував стан укладання угод (підписання декларацій) між лікарями та населенням міста по закладах дошкільної освіти, загальної середньої освіти, ДЮСШ, позашкільних навчальних закладах, комунальних підприємствах, КЖЕП, відділах і управліннях виконкому, міської ради. Вказав керівникам закладів, установ, організацій на активізації роботи щодо укладання угод (підписання декларацій) працівниками. 


Також заслухали звіт директора центру дитячої та юнацької творчості Надії Сакун про роботу табору відпочинку «Дружба», який діяв у позашкільному навчальному закладі з 02 по 20 липня. Упродовж 15 робочих днів у таборі відпочили 68 дітей (вихованці ЦДтаЮТ та учні навчальних закладів міста) віком від 6 до 13 років. За віком кількість дітей склала: 6-7 років – 15    (22%), 8-9 років – 35 (51%), 10-11 років –15 (22%), 12-13 років – 3 (5%).

За 9 років роботи табору його вихованцями були 405 дітей. У порівнянні з минулими роками (25-30 дітей) цьогоріч наповнюваність збільшилася вдвічі. Табір користується попитом серед дітей та їх батьків, і бажаючих з кожним роком стає більше. У цьому році кількість дітей, які не вперше відпочивали в таборі, становить 37% від загальної кількості. Вартість путівки склала 750 грн. За рахунок міського бюджету відбулося здешевлення путівки на 45%, тому батьківська доплата становила 412,5 грн. За всі роки роботи табору в 6,2 рази збільшилася сума здешевлення путівок. Якщо в 2010 році вона становила 3568 грн, то в 2018 році – 22217 грн. Діти були забезпечені трьохразовим харчуванням, яке здійснювалося ПП «Мрія» (директор Алла Лур’є) у їдальні ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 (шеф-кухар Марина Чернова). 


Міський голова Дмитро Биков відзначив спортивні досягнення веслувального клубу «Гірник»: на чемпіонаті світу-2018 (юніори, молодь), що відбувся у Пловдиві (Болгарія), каноїст Павло Алтухов здобув бронзу на дистанції 1000 м), а байдарочник Олег Кухарик виборов золото на дистанції 500 м і бронзу в четвірці на 500 м.


Начальник відділу культури, спорту і туризму Ірина Зеленська проанонсувала культурно-масові заходи цього тижня. Повідомила, що з 13 серпня розпочинається заїзд учасників XV Міжнародного фольклорного фестивалю «Калинове літо на Дніпрі». 14 серпня о 19.00 відбудеться марш-парад від ПКіТ по вул. Гірників, вул. Молодіжній, вул. Добровольського до ПКіТ, о 20.00 розпочнеться урочисте відкриття XV Міжнародного фольклорного фестивалю «Калинове літо на Дніпрі». 15 і 16 серпня відбудуться концерти гостей фестивалю в Парку культури і відпочинку та на півострові Барбара. А вже 17 серпня відбудеться урочисте закриття мистецького заходу і гала-концерт.

Міський голова наголосив на першочерговому завданні правоохоронних органів – забезпеченні безпеки іноземних делегацій і гостей фестивалю в нашому місті. Проведення Міжнародного фольклорного фестивалю «Калинове літо на Дніпрі» створює імідж Горішнім Плавням.