Круглий стіл «Експортний потенціал місцевих товаровиробників»

9.08.2018, 16:35

07 серпня 2018 року в малій залі виконавчого комітету відбувся круглий стіл «Експортний потенціал місцевих товаровиробників», який мав на меті обʼєднати зусилля представників міської влади, малого та середнього підприємництва, Спілки малих та середніх експортерів, Асоціації «Укрлегпром»* та Офісу з просування експорту** задля допомоги місцевим товаровиробникам у виході на ринки Європи, Канади та інших країн.

На початку зустрічі з вітальним словом виступив міський голова Дмитро Биков, який наголосив на важливості малого та середнього підприємництва, зокрема представників галузі легкої промисловості, для економіки міста та зосередив увагу присутніх на тих кроках, які органи місцевого самоврядування роблять для підтримки цієї галузі.

Голова наглядової ради Спілки малих та середніх експортерів Олександр Попов, вітаючи присутніх, також окреслив проблеми та виклики, які сьогодні постали перед малим і середнім бізнесом, та роль і дії (зусилля) Спілки на шляху вирішенні цих проблем. 

Тетяна Ізовіт, президент-голова правління Асоціації «Укрлегпром», на початку свого виступу ознайомила присутніх з основними напрямками діяльності Асоціації. У своїй презентації Тетяна Ізовіт надала багато цікавої інформації про стан розвитку легкої промисловості України, її структуру, динаміку виробництва та зовнішньої торгівлі, окреслила перешкоди інтенсивного розвитку галузі, а наприкінці виступу акцентувала увагу учасників заходу на окремих шляхах подолання цих перешкод та основних напрямах стратегії галузевого розвитку. 

Друга половина зустрічі була присвячена перспективам, які відкриваються для субʼєктів малого та середнього господарювання, що прагнуть експортувати свій товар в інші країни, через співпрацю з Офісом просування експорту. Роботу Офісу, його можливості та інструменти для експортерів презентувала Аліна Севастюк, яка очолює один з напрямів співпраці Офісу з жінками-підприємцями SheExports.  

Під час її виступу та упродовж усієї зустрічі «червоною ниткою» проходило важливе посилання для підприємців: обʼєднуватися та кооперуватися для вирішення проблем галузі в цілому та кожного підприємця або підприємства зокрема. 

Кульмінацією круглого столу став жвавий діалог між учасниками, під час якого представники малого та середнього бізнесу міста висловили свої думки та пропозиції щодо подальших можливих кроків для розвитку місцевої легкої промисловості та виходу на новий щабель розвитку.

*Українська асоціація підприємств легкої промисловості («Укрлегпром») створена у 2000 році та об’єднує на добровільних засадах близько 200 провідних підприємств легкої промисловості, серед яких кращі підприємства кожної підгалузі. «Укрлегпром» об’єднує виробників – членів Асоціації, обсяг виробництва промислової продукції яких становить більше 60 відсотків загального обсягу виробництва товарів легкої промисловості по Україні. «Укрлегпром» за ініціативою та дорученням підприємств легкої проводить роботу, спрямовану на захист та лобіювання інтересів вітчизняних товаровиробників.

**Офіс з просування експорту є консультативно-дорадчим органом при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України, який було створено як “єдине вікно” допомоги українським експортерам у виході на іноземні ринки (Наказ Мінекономрозвитку №1861 від 03 листопада 2016 року). Керівником та одним з ініціаторів створення Офісу з просування експорту є Мар’яна Каганяк, Радник Міністра економічного розвитку і торгівлі України. Під її керівництвом Офіс перетворився з ініціативної групи волонтерів у повноцінний функціональний інструмент підтримки українських експортерів, який буде трансформовано в Державну установу. Стратегічна мета Офісу – допомагати українському бізнесу бути успішним на закордонних ринках шляхом: розвитку експортних компетенцій українського бізнесу; промоції українських товарів та послуг за кордоном; допомоги в налагодженні співробітництва та партнерства між українським та закордонним бізнесом.