Засідання сесії Горішньоплавнівської міської ради

22.08.2018, 14:25

21 серпня у великій залі Горішньоплавнівської міської ради за головування секретаря міської ради Сергія Дороти відбулася тридцять шоста сесія Горішньоплавнівської  міської ради Полтавської області сьомого скликання. Участь у роботі засідання взяли 27 депутатів. 


Сергій Дорота привітав присутніх із державними святами – Днем Державного Прапора і 27 річницею Незалежності  України, побажав усім стабільності, міцного здоров’я, достатку, злагоди, благополуччя й натхнення у справах. З нагоди відзначення державних свят, а також 100-річчя відродження державності відзначив майора Олександра Кожемяку, майора Олександра Пушенка, старшину Дмитра Чигорка Подяками міського голови.


Роботу розпочали з розгляду питань житлово-комунального господарства та будівництва. Розглянули проект рішення про внесення змін до Програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою міста Горішні Плавні на 2018 рік. Виділили 80 тис. грн на капітальний ремонт козирків входів у під’їзди житлових будинків; 357 тис. грн - на заміну вікон у місцях загального користування у житлових будинках № 3 та 5 по вул. Портовій; 53 тис. грн - на капітальний ремонт вхідної групи та улаштування пандусу в житловому будинку № 13 по вул. Героїв Дніпра; 19 тис. грн - на заміну вхідних дверей будинку № 37 по вул. Добровольського; 30 тис. грн - на розробку проекту з капітального ремонту електричних мереж житлового будинку № 8 по вул. Миру; 2,2 млн грн - на поточний ремонт вулично-дорожньої мережі; 350 тис. грн - КП «Міськсвітло» на утримання зовнішнього освітлення;  1,6 млн грн - на відновлення елементів благоустрою та спортивних майданчиків, прибирання територій благоустрою міста. 


Затвердили перелік ОСББ, яким надаватиметься відшкодування частини суми (тіла) кредитних коштів, що залучені ними на впровадження заходів з енергозбереження, реконструкції і модернізації житлових будинків. Відповідно до міської Програми стимулювання впровадження енергозберігаючих заходів у будинках об’єднань співвласників багатоквартирних будинків міста Горішні Плавні на 2016-2020 роки з міського бюджету передбачено одноразове відшкодування частини суми (тіла) кредиту у розмірі 10% від основної суми кредиту. Такою можливістю скористалися шість ОСББ міста: ОСББ «Добровольського 9», ОСББ «Космонавтів-будинок 13», ОСББ «№ 8», ОСББ «Гірники», ОСББ «Добробут-89», ОСББ «МЖК».


Погодили проведення будівельних робіт із реконструкції існуючого звалища твердих побутових відходів з облаштуванням сортувальної лінії по вулиці Будівельників, 59, у тому числі здійснення реконструкції будівлі контрольно-пропускного пункту. 


Заслухали в.о. начальника управління по інвестиціях та будівництву Михайла Кривошапку про внесення змін до Програми будівництва об’єктів комунальної власності міста Горішні Плавні на 2018 рік. Депутати міської ради виділили 10 тис. грн на будівництво пандусу до будівлі по вул. Набережній, 1 та 40 тис. грн - на реконструкцію міського кладовища; 220 тис. грн – на реконструкцію спортивного майданчика СЗОШ І-ІІІ ступенів № 5 ім.Л.І.Бугаєвської. 


У блоці питань гуманітарного напрямку опрацювали та затвердили Комплексну програму фінансової підтримки комунального некомерційного підприємства Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Горішні Плавні та здійснення внесків до його статутного капіталу на 2018-2020 роки; Програму фінансової підтримки КП «Горішньоплавнівська госпрозрахункова поліклініка» та здійснення внесків до його статутного капіталу на 2018-2020 роки.


Депутати міської ради розглянули та ухвалили проект рішення «Про затвердження звіту про виконання міського бюджету за І півріччя 2018 року». Начальник фінансового управління Алла Говорун поінформувала, що міський бюджет по доходах за І півріччя 2018 року виконаний у сумi 392 млн грн або на 105,2%. У порівнянні з фактичними находженнями минулого року за відповідний період доходи бюджету зросли на 57млн грн, або на 16,9%. Перевиконано план із податкових надходжень до загального фонду. Від податку на доходи фізичних осіб до міського бюджету надійшло 146 млн грн, що на 10,3% більше плану. Начальник фінансового управління зауважила: «Найбільшим платником даного податку є ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат». Майже половину надходжень від податку з доходів фізичних осіб надходить від комбінату». Рентна плата за користування надрами для видобування корисних копалин місцевого значення теж надійшла до міського бюджету від ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат» у сумі 3,1 млн грн, що більше майже у 2 рази в порівнянні з минулим роком. За І півріччя  2018 року місцеві податки і збори надійшли до бюджету в сумі 49 млн грн, у порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 2,2 млн грн. Акцизний податок за звітний період надійшов до бюджету в сумі 6,5 млн грн. Неподаткові надходження - у сумі 5,4 млн грн.


Міський бюджет по доходах спеціального фонду за І півріччя 2018 року виконаний у сумі 29 млн грн, план виконано на 163,74 % в основному за рахунок надходжень екологічного податку, який надійшов до бюджету на 44% більше від плану. Алла Говорун повідомила, що міський бюджет по видатках за перше півріччя 2018 року виконаний в сумі 361 млн грн, або на 85%, у тому числі по загальному фонду - на 92,7%; по спеціальному фонду - на 52,3 %.


У ході засідання сесії депутати міської ради внесли зміни до показників міського бюджету на 2018 рік. Алла Говорун доповіла, що відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» міський бюджет отримав державну субвенцію 592 тис. грн на виплату грошової компенсації для отримання жилих приміщень для сімей загиблих осіб та 628 тис. грн на виплату грошової компенсації для отримання жилих приміщень для внутрішньо переміщених осіб. Кошти перераховано управлінню соціального захисту населення. За сприяння народного депутата України Костянтина Жеваго в міський бюджет надійшла субвенція з державного бюджету 5 млн грн на реконструкцію вулиці Конституції  м.Горішні Плавні. З державного бюджету також отримали медичну субвенцію 3,6 млн грн. 


З обласного бюджету отримали 150 тис. грн на відшкодування частини вартості путівок дитячим закладам оздоровлення та відпочинку за надані послуги з оздоровлення та відпочинку дітей, які виховуються в сім'ях з дітьми. З міського бюджету до обласного бюджету перераховано 102 тис. грн для співфінансування придбання комплекту дидактичних матеріалів та комп’ютерного обладнання для класу Нової української школи в межах централізованої закупівлі. 


Вирішили низку організаційних питань: затвердили Програму правової освіти населення на 2018-2019 роки, внесли доповнення до Плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів міською радою та її виконавчим комітетом на 2018 рік. Розглянули питання економічного розвитку та ресурсів, житлові, приватизації та обліку комунального майна, поновлення прав користування земельними ділянками, архітектури і містобудування.