Візит дружби в Унгени

5.09.2018, 09:02

26-29 серпня офіційна делегація з Горішніх Плавнів побувала в Молдові, де взяла участь у святкуванні 556-річчя з дня заснування міста-партнера Унгени. До складу делегації увійшли заступник міського голови Надія Угнічева, начальник управління соціального захисту населення Світлана Чернявська, головний спеціаліст відділу у справах сім’ї та молоді служби у справах дітей, сім’ї та молодіжної політики виконкому Горішньоплавнівської міської ради Тетяна Качанова.

До урочистостей у місті Унгени долучилися 9 делегацій міст-партнерів із 6 країн Європи: України, Литви, Латвії, Польщі, Румунії, Білорусії. Візит української делегації мав на меті зміцнити міжнаціональні та міжкультурні зв’язки між територіальними громадами Унген та Горішніх Плавнів, започатковані молоддю у 2007 році. За 10 років тісної співпраці відбулося близько 15 візитів із обміну досвідом між представниками виконавчої влади, депутатами міського рівня, молодіжними лідерами, творчими дитячими колективами, освітянами. 

Члени української делегації мали нагоду поспілкуватися з представниками запрошених делегацій із Литви, Латвії, Польщі, Румунії, Білорусії; обговорити питання врядування з адміністрацією міста Унгени, обмінятися досвідом роботи з керівниками структурних підрозділів у сфері культури, освіти, соціального захисту населення, молодіжної політики. 

Заступник міського голови Надія Угнічева від імені міської адміністрації Горішніх Плавнів запропонувала спрямувати роботу в напрямку обміну досвідом щодо застосування новітніх технологій у медицині та освіті, сприяння розвитку малого та середнього бізнесу легкої промисловості, впровадження робототехніки в навчальний процес. Запросила долучитися до участі у Всеукраїнському фестивалі інтелекту та високих технологій «FERREXPO ROBOT FEST 2018», Міжнародному фольклорному фестивалі «Калинове літо на Дніпрі», учнівських форумах «На шляху до європейського дому», «Партнерів єднає мелодія пісні» та спортивних змаганнях на човнах класу «Дракон». Мер міста Унгени Олександр Амброс подякував представникам Горішніх Плавнів за сприяння розвитку добросусідських відносин між територіальними громадами, підтвердив бажання молдован взяти участь у заходах, що відбудуться в Горішніх Плавнях у 2018-2019 роках.