У Горішніх Плавнях відкрито електрифіковану дільницю «Золотнишине-Потоки»

7.09.2018, 10:50

06 вересня в місті Горішні Плавні біля будівлі залізничного вокзалу станції «Золотнишине» регіональної філії «Південна залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» відбулася знакова подія – відкрито електрифіковану дільницю залізничного транспорту «Золотнишине-Потоки». Вартість робіт з електрифікації дільниці залізничного транспорту «Золотнишине-Потоки» склала понад 204 млн грн. Кошти виділено ПАТ «Укрзалізниця».

Міський голова Дмитро Биков зустрів почесних гостей, які завітали в місто відкрити рух новою електрифікованою дільницею: віце-прем’єр-міністра України Володимира Кістіона, в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євгена Кравцова, голову наглядової ради ПАТ «Укрзалізниця» Шевкі Аджунера, голову Полтавської обласної державної адміністрації Валерія Головка.

У ході урочистостей Володимир Кістіон відзначив, що електрифікація дільниці «Золотнишине-Потоки» є важливим державним інфраструктурним проектом, спрямованим на підвищення енергонезалежності країни та потенціалу вантажних перевезень нашої держави, збільшення обсягів перевезень міжнародними транзитними коридорами сполучення Європа-Азія, сприяє підвищенню ефективності роботи підприємств регіону. Віце-прем’єр-міністр України подякував усім працівникам і керівникам, які були задіяні в реалізації проекту та сприяли його впровадженню в найкоротші терміни. 

У вітальній промові Євген Кравцов наголосив: «Сьогодні ПАТ «Укрзалізниця» відкриває першу за останні шість років електрифіковану дільницю залізничного транспорту «Золотнишине-Потоки», і це - знакова подія». Електрифікація скорочує витрати на організацію перевезень, зменшує викиди в навколишнє середовище, прискорює доставку вантажів. Це частина масштабного проекту з системного відновлення Укрзалізниці.   

Валерій Головко зауважив, що електрифікація ділянки дає поштовх для розвитку інфраструктури залізничного транспорту Полтавщини, покращить екологічні показники в регіоні, зменшить собівартість послуг з вантажних та пасажирських перевезень. «Це дуже важливо для підприємств, тому що зменшується собівартість доставки руди, і важливо для нас, тому що гірничо-збагачувальні комбінати сьогодні формують не тільки обласний бюджет, але і є одними з перших в наповненні державного бюджету», - зазначив голова Полтавської ОДА.

Шевкі Аджунер зазначив: «Такі проекти сприяють швидкому розвитку економіки та конкурентоспроможності нашої країни, підвищують ефективність роботи усіх компаній, що працюють у регіоні. Дякую віце-прем’єр-міністру України Володимиру Кістіону, голові Полтавської обласної державної адміністрації Валерію Головку за підтримку. Будемо й надалі спільно працювати над новими інфраструктурними проектами, разом підвищувати якість надання послуг». 

Міський голова Дмитро Биков наголосив на значимості відкриття електрифікованої дільниці залізничного транспорту «Золотнишине-Потоки»: «Реалізація проекту дозволить збільшити пропускну здатність із вивезення залізорудних окатків ПрАТ «Полтавський ГЗК» на зовнішній ринок, що є важливим сигналом для інвесторів. За даними «Укрзалізниці» кожен десятий вагон, який переміщається по території України, перевозить продукцію Ferrexpo. Для нас це є предметом особливої гордості». Очільник міста подякував за впровадження електрифікації на дільниці віце-прем'єр-міністру Володимиру Кістіону, голові ПОДА Валерію Головку, керівництву та працівникам «Укрзалізниці», голові правління ПрАТ «Полтавський ГЗК»  Віктору Лотоусу.

«Електрифікація дільниці дозволить у майбутньому збільшити об’єми відвантажень залізорудної сировини на 5% , зменшити витрати та виконувати виробничі плани ПрАТ «Полтавський ГЗК», - відзначив голова правління ПрАТ «Полтавський ГЗК».

З нагоди відкриття електрифікованої дільниці «Золотнишине-Потоки» почесні гості перерізали символічну стрічку, машиніст локомотивного депо «Кременчук» Південної залізниці Артем Афонін повів електровоз у перший рейс по електрифікованій дільниці.