За несанкціоноване випалювання сухої трави та опалого листя – адміністративна відповідальність!

14.09.2018, 10:55

Спалювання опалого листя – звична справа для господарів восени. Та за цим, здавалося б, безневинним заняттям, насправді чимало шкоди і людям, і природі. На жаль, увагу на це звертають рідко.

Спалюючи рослинність або її залишки   ви погіршуєте стан атмосферного повітря та навкруги утворюється удушливий сморід. Під час горіння вивільняються небезпечні, а часом і канцерогенні речовини, які викликають захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет людини, оскільки дим містить у своєму складі оксид азоту, чадний газ, важкі метали та одну  з найотрутніших для організму речовин – діоксин. Із тліючого листя і бадилля виділяється бензопірен, що здатен викликати в людей ракові захворювання.

На присадибних ділянках рослини нерідко окропляють пестицидами, які також вивільняються в повітря при згоранні. Додаткова проблема полягає в тому, що з рослинними залишками  як правило горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери.

Окрім безпосередньої шкоди людському здоров'ю, спалювання рослинних залишків становить суттєву загрозу для природи: з листям згорають зимуючі корисні комахи; руйнується ґрунтовий покрив; знищується насіння й коріння трав'янистих рослин; пошкоджуються нижні частини дерев і кущів та верхні частини їх коріння. Виникає загроза перекидання вогню на лісові масиви, природні ділянки й загорання житлових будинків. На дорогах погіршується видимість,  у результаті чого збільшується вірогідність ДТП.

Департамент житлово-комунального господарства нагадує керівникам підприємств, установ та організацій, мешканцям міста й органам самоорганізації населення.

Спалювання рослин та рослинних залишків є прямим порушенням законодавства України, а саме ЗУ "Про охорону атмосферного повітря",                   ст. 77-1, ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Зокрема, відповідно до Правил благоустрою  міста (п.п. 4.2.13, п.п. 5.2.1, п.п. 6.9.5), забороняється спалювати листя та відходи різного походження. Порушення цих Правил тягне за собою накладання адміністративної відповідальності у вигляді значного штрафу, передбаченого статтею 152 КУпАП.

Звертаємося до жителів м. Горішні Плавні із проханням не завдавати шкоди довкіллю та здоров’ю оточуючих. Не створювати звалищ відходів в лісових масивах, не спалювати суху рослинність, не загромаджувати вулиці та інші території міста купами листя й гілля. У разі можливості здійснювати компостування рослинних залишків, а гілля перед складуванням у контейнерні баки подрібнювати.

Сподіваємося на розуміння й відповідальність!


Директор ДЖКГ П.Б. Василюк