ДЮСШ №2 з плавання – 40 років!

17.09.2018, 16:27

14 вересня в малій залі міського Палацу культури і творчості зібралася спортивна родина комунального закладу «Дитячо-юнацька спортивна школа №2 з плавання Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області» з нагоди 40-річчя з дня відкриття закладу.

Урочистості розпочалися з перегляду фільму «40 років на хвилі перемог», з якого гості свята дізналися й пригадали про 1 вересня 1978 року, коли було відкрито у м. Комсомольську дитячо-юнацьку спортивну школу з відділеннями плавання, легка атлетика, баскетбол та спортивне орієнтування. Головна спортивна база закладу – плавальний басейн «Нептун». 1 вересня 1981 року структуру комплексної школи розділили, залишивши відділення плавання як самостійну спортивну школу – ДЮСШ №2, школу плавання. 

У 1978-1979рр. школу очолював Антон Кирилович Анцибор, у 1979-2016рр. –Володимир Іванович Глушаєв, з 2016р. – Олександр Васильович Стокоз. Завдання ДЮСШ №2 – популяризація плавання та здорового способу життя серед усіх верств населення Горішніх Плавнів та України. Наше місто було першим в Україні, де впроваджено масове навчання плаванню учнів початкової школи. Від 1981 року всі учні 2-3 класів загальноосвітніх шкіл міста обов’язково проходять курс навчання плаванню, що дає змогу відбирати дітей у спеціалізовані спортивні класи.

Першим майстром спорту з плавання став Олексій Боровий (1988р.), гордістю школи є Ірина Амшеннікова, заслужений майстер спорту України, учасниця Олімпійських ігор в Афінах (2004р.) і Пекіні (2008р.), бронзова призерка чемпіонатів світу, багаторазова чемпіонка Європи, рекордсменка України. 

За 40 років роботи ДЮСШ №2 підготовлено 1 заслуженого майстра спорту, 10 майстрів спорту, 65 кандидатів у майстри спорту, 200 першорозрядників, 374 спортсмени ІІ розряду, понад 2000 осіб масових розрядів.

За підтримки міського голови Дмитра Бикова, засновників Благодійного фонду Полтавського гірничо-збагачувального комбінату – народного депутата України Костянтина Жеваго і голови правління ПрАТ «Полтавський ГЗК» Віктора Лотоуса у школі здійснено повну заміну даху на сучасні сандвіч-панелі, повну заміну технологічного обладнання машинного відділення, повну реконструкцію ванни басейну та приміщення ванни, здійснено заміну підвісної стелі та вітражів на енергоощадні, проведено капітальний ремонт фойє плавального басейну, будівництво пандуса для людей з обмеженими можливостями, придбано підйомник для маломобільних верств населення.

З вдячністю згадали колишніх тренерів ДЮСШ №2 – Ніну Миколаївну й Еміля Івановича Ріттер, Миколу Миколайовича Карпова, Віталія Петровича Пишного, Олександра Івановича Кудрю, Ольгу Олександрівну Амшеннікову, Ніну Петрівну Шимко, Ірину Анатоліївну Федорову, Світлану Геннадіївну Кочекову. Під бурхливі оплески вітали викладачів-тренерів, які працюють сьогодні: Валерію Ткаченко, Артема Лашка, Катерину Крепець, Інну Скляр, Валерія Панесова, Анну Савельєву, Володимира Глушаєва, Олександра Стокоза.  

Привітати ювілярів зі святом завітали перший заступник міського голови Олександр Чуприна, заступники міського голови  Надія Угнічева і Юрій Муха. З побажаннями розвитку, удосконалення, здійснення усіх планів і задумів, значних спортивних досягнень до колективу ДЮСШ №2 звернувся Олександр Чуприна. «Школа з плавання – це не тільки спортивний кластер, а й місце відпочинку та підтримки здорового способу життя усіх містян», – зазначив перший заступник міського голови. За вагомий внесок у розвиток фізичної культури і спорту в місті, підготовку спортсменів високого рівня оголошено Подяку міського голови колективу комунального закладу «Дитячо-юнацька спортивна школа №2 з плавання Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області» і вручено сертифікат на 100 тис. грн з нагоди 40-річчя закладу на придбання необхідного спортивного інвентаря.

Привітання від багатотисячного колективу ПрАТ «Полтавський ГЗК» адресувала присутнім провідний фахівець з розвитку персоналу відділення підготовки кадрів Олена Васильченко, вручила квіти і Подяки голови правління ПрАТ «Полтавський ГЗК» Віктора Лотоуса колективу ДЮСШ №2 і директору Олександру Стокозу.

З побажаннями нових спортивних досягнень до колективу спортивної школи звернувся  в.о.начальника відділу освіти Петро Хохуля. Вручив Почесну грамоту комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України тренеру-викладачу Володимиру Глушаєву, Подяки відділу освіти ряду викладачів. 

Член колегії Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської облдержадміністрації, член Президії Федерації плавання України, директор ДЮСШ №3 з плавання м. Полтави Віктор Міць привітав колег зі святом, пригадав, що 1 вересня 1978 року він брав участь у показових запливах на відкритті школи. Вручив Грамоти Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської облдержадміністрації тренерам-викладачам Інні Скляр та Анні Савельєвій, а також посвідчення судді І категорія Федерації плавання України Інні Скляр.

З подяками до колективу ДЮСШ №2 звернулися завідувач сектору фізичної культури і спорту Ольга Карпенко, директор ДЮСШ №3 Анатолій Шафоростов, виконавчий директор відділення НОК України в м. Горішні Плавні Микола Шишліков, заступник директора ДЮСШ №1 Микола Лагода.

Родзинкою свята стали вітальні виступи колишніх вихованців закладу –заслуженого майстра спорту України, учасниці Олімпійських ігор в Афінах (2004р.) і Пекіні (2008р.) Ірини Амшеннікової, майстра спорту України, неодноразового чемпіона та призера чемпіонатів України з плавання Максима Кошеля, майстра спорту України, фіналіста чемпіонату Європи Миколи Пархоменка. Ірина Амшеннікова подарувала до музею ДЮСШ №2 свою золоту медаль останнього чемпіонату Європи з плавання серед ветеранів в категорії «Мастерс» у Словенії.

Гарного настрою ювілярам ДЮСШ №2 бажали творчі колективи міського палацу культури і творчості – ансамбль народного танцю «Веселка», шоу-гурт «Парне молоко».