Пенсійний фонд інформує

20.09.2018, 14:37

Одним з важливих напрямків роботи для збільшення надходжень Пенсійного фонду України є легалізація зарплат та трудових відносин.

5 вересня 2018р.на засіданні Кабінету Міністрів України ухвалено розпорядження КМУ “Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення”, яке передбачає проведення Державною службою України з питань праці, Державною фіскальною службою, Пенсійним фондом України, Національною поліцією України, іншими центральними органами виконавчої влади спільно з органам місцевого самоврядування комплексних заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками.

Цей нормативний акт розроблено Міністерством соціальної політики за результатами наради з питань детінізації ринку праці під головуванням Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана. Розпорядженням передбачено: 

посилення координації органів державної влади в питаннях проведення роз'яснювальної роботи;

здійснення заходів щодо виявлення фактів застосування незадекларованої праці;

перегляд актів органів виконавчої влади та внесення до них змін з метою посилення контролю за оформленням трудових відносин.

У нашому місті постійно працює робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення у складі представників Держпраці, Пенсійного фонду, Державної фіскальної служби, управління соцзахисту населення, центру зайнятості. 

За 8 місяців 2018р. робочою групою обстежено 62 суб'єкти підприємницької діяльності, виявлено  30 нелегально працюючих осіб та відбулося 7 засідань комісії з питань виведення заробітної плати з тіньового сектору економіки та легалізації найманої робочої сили, де заслухані суб'єкти господарської діяльності, у яких є нелегально працюючі робітники, недонараховананий ЄСВ до мінімального розміру, зарплата по підприємству менша, ніж середня по області за відповідним КВЕД та інші. 

Згідно ст.265 Кодексу законів про працю юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу у розмірі 30 мінімальних заробітних плат за кожного працівника в разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту). Нагадаємо, що у 2018  році сума штрафу за кожного неоформленого працівника складає 111690 грн. 

Наполегливо рекомендуємо работодавцям оформлювати працівників легально та на повний робочий день, що забезпечить їм право на пенсію в майбутньому. 

Усі громадяни мають змогу зареєструватися на офіційному порталі Пенсійного фонду України www.pfu.gov.ua та контролювати не тільки свій офіційний розмір заробітної плати, а і факт сплати внесків роботодавцем, що дає підстави в подальшому підтвердити страховий стаж. Для цього необхідно отримати код доступу до своїх даних, подавши заяву до сектору обслуговування громадян за адресою: вул.Миру, 29 (тел.для довідок 26248). Заступник начальника Кременчуцького 

об'єднаного управління Пенсійного фонду 

України Полтавської області С.Г.Нестеренко