На апаратній нараді міського голови

20.09.2018, 15:44

17 вересня у великій залі виконкому Горішньоплавнівської міської ради відбулася чергова апаратна нарада міського голови Дмитра Бикова. 

На початку засідання міський голова привітав директора ДСОЦ «Горизонт» Наталію Мартинович із успішним виступом команди дитячого центру на Всеукраїнському фестивалі дитячих оздоровчих таборів та педагогічних програм «Лелека 2018» (м. Скадовськ, табір «Аврора») і здобуттям кубків у конкурсах сценічної анімації «Ритм, що нас єднає», ігромайстерності, «Стенд» та «Методичні матеріали», «Творча презентація досвіду роботи табору», виборовши за сумою балів звання «Краща педагогічна команда. Літо 2018» і кубок «Команда-зірка» серед 360 учасників із 70 таборів України.

Щодо міжнародних подій міський голова зазначив, що увесь світ підтримує Олега Сенцова й турбується про його здоров’я. Сьогодні під стінами посольства РФ у Парижі французькі кінематографісти приєдналися до голодування.

15 вересня Кабінет Міністрів України подав до Верховної Ради проект державного бюджету на 2019 рік. Загальні цифри укрупнено надані, багато зауважень і критики до проекту з боку опозиційних партій. Але є час для обговорення, внесення виправлень. Цифри проекту держбюджету здебільшого продиктовані вимогами МВФ. Це стосується і збільшення ціни на газ для населення. Як було попередньо анонсовано, ціна виросте на 25 %, в цілому це 8400 грн (раніше 6900 грн). Якщо додати транспортні витрати , то ціна становитиме близько 9000 грн. Ринкова вартість становить 11000 грн, то щоб компенсувати ціну для населення швидше всього підвищать ціни для інших споживачів, а це комунальні підприємства й бюджетні заклади міста. А тому потрібно буде додаткове фінансування на забезпечення оплати послуги за теплоносій на ІV квартал. Зараз проводяться попередні прорахунки з КВП «Теплоенерго», ДЖКГ, щоб спрогнозувати суми для входження в опалювальний сезон і закінчення року в сталому режимі.

Міський голова зупинився на показниках соціально-економічного розвитку міста Горішні Плавні за І півріччя 2018 року. Демографічна ситуація: чисельність наявного населення Горішньоплавнівської міської ради станом на 1 липня 2018 року склала 53 977 осіб, що на 311 осіб менше, ніж станом на 1 липня 2017 року. За січень-червень 2018 року на території міськради народилося 182 дитини, померло 397 осіб. Природне скорочення становить 215 осіб. Загальне скорочення чисельності населення по міській раді у січні-червні 2018 року становить 101 особа.

Обсяг реалізованої промислової продукції в розрахунку на одного мешканця становить 265,3 тис. грн. Значний обсяг реалізації промислової продукції забезпечується добувною промисловістю, зокрема ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат», питома вага якого в загальному обсязі реалізації промислової продукції міста складає 59,1 %.

Інвестиційна діяльність: за січень-червень 2018 року підприємствами міста освоєно капітальних інвестицій на суму 1 770,6 млн. грн, що становить 26,8% до загального обсягу по Полтавській області. У розрахунку на одного мешканця розмір освоєних капітальних інвестицій становить 32 436,9 грн. Для порівняння: у місті Полтаві цей показник дорівнює 5 606,5 грн, у місті Кременчуці – 3 604,9 грн. Обсяг прямих інвестицій наростаючим підсумком у січні-червні 2018 року становить 804,9 млн дол. США (101,5 % до обсягів прямих іноземних інвестицій на 1 січня 2018 року), 78,6 % до загального обсягу області. За даним показником м. Горішні Плавні серед інших міст Полтавської області посідає І місце.

Зовнішня торгівля товарами у січні-червні 2018 року становить: експорт 451 871,9 тис. дол. США, що становить 49,4 % до загального обсягу області; імпорт 28 074,4 тис. дол. США, що становить 4,5 % до загального обсягу області. Для порівняння: у місті Полтаві експорт товарів дорівнює 77 674 тис. дол. США, а в місті Кременчуці – 184 728,1 тис. дол. США.

Середньомісячна заробітна плата працівників у ІІ кварталі 2018 року складає 11 791 грн. Це на 43,3% більше від середнього показника по Полтавській області (8 228 грн), на 34,3 % вище за середню заробітну плату по Україні (8 781 грн). Для порівняння: Машівський район – 10 111грн, Шишацький район – 9 755 грн, у м. Полтаві середня заробітна плата становить 8 522 грн, у м. Кременчуці – 8 635 грн. 

Перший заступник міського голови Олександр Чуприна доповів про підготовку до початку опалювального періоду в місті. На будинки, які знаходяться в управлінні комунальних підприємств КЖРЕП №1 і КЖЕП №4, 100% підписані акти готовності. В ОСББ 19 будинків уже підписали акти, а 9 ОСББ на стадії підписання, в основному це будинки які скористалися «Теплими кредитами» і закінчують реконструкцію системи опалення і установки ІТП. До 01.10.2018 акти будуть підписані.

Міський голова обговорив стан проведення поточних ремонтів у закладах дошкільної освіти, повної реконструкції системи опалення у «Чебурашці» і «Дзвіночку», ремонтних робіт у школах міста, ремонту покрівель навчальних закладів, теплових вузлів. В.о.начальника відділу освіти Петру Хохулі дав доручення скласти попередній план на наступний 2019 рік щодо проведення першочергових ремонтів у закладах дошкільної освіти (ремонт харчоблоків, покрівлі, санвузлів).

Міський голова повідомив, що ПрАТ «Полтавський ГЗК» з 1 жовтня планує збільшити своїм працівникам заробітну плату на 10-15%. Завдяки цьому в листопаді в бюджеті міста з’являться резервні кошти, які можна направити на одноразове заохочення в розмірі окладу завідувачам дошкільними закладами, директорам ДЮСШ, дитячої художньої і музичної шкіл. 

За підсумками зовнішнього незалежного оцінювання учнів випускних класів у цьому році 13 педагогів отримуватимуть щомісяця протягом 2018-2019 навчального року додаткову премію від 2 до 3 тис. грн відповідно якості знань учнів: Печонкіна Лариса Андріївна, учитель української мови та літератури СЗОШ І-ІІІ ступенів №5 ім. Л.І. Бугаєвської; Крамаренко Валентина Миколаївна, учитель української мови та літератури ЗОШ І-ІІІ ступенів №6; Прач Валентина Олександрівна, учитель української мови та літератури СЗОШ І-ІІІ ступенів №4; Крикунова Людмила Іванівна, учитель української мови та літератури СЗОШ І-ІІІ ступенів №3 ім.В.О.Нижниченка; Шуть Наталя Павлівна, учитель української мови та літератури СЗОШ І-ІІІ ступенів №5 ім.Л.І. Бугаєвської; Валкова Валентина Григорівна, учитель математики СЗОШ І-ІІІ ступенів №5 ім. Л.І.Бугаєвської; Пивовар Вікторія Іванівна, учитель математики СЗОШ І-ІІІ ступенів №5 ім. Л.І.Бугаєвської; Гломозда Лариса Володимирівна, учитель англійської мови СЗОШ І-ІІІ ступенів №4; Баклагіна Ніна Вікторівна, учитель англійської мови СЗОШ І-ІІІ ступенів №5 ім. Л.І.Бугаєвської; Онопрієнко Таїсія Іванівна, учитель англійської мови СЗОШ І-ІІІ ступенів №3 ім. В.О.Нижниченка; Карнаух Світлана Миколаївна, учитель історії СЗОШ І-ІІІ ступенів №3 ім. В.О.Нижниченка; Портяний Богдан Васильович, учитель географії СЗОШ І-ІІІ ступенів №5 ім. Л.І.Бугаєвської; Полонська Вікторія Вікторівна, учитель хімії СЗОШ І-ІІІ ступенів №3 ім.В.О.Нижниченка. 

За рахунок премій у поточному році збільшено заробітну плату вихователям на 17% у порівнянні з минулим роком, помічникам вихователів на 16 % та кухарям в закладах дошкільної освіти на 17%, а також кухарям в школах на 18%, середньому медичному персоналу в лікувальних установах міста 9-16%, середньому медичному персоналу в закладах дошкільної освіти на 17%, соціальним працівникам на 20%, а соціальним робітникам на 6 % ТЦСО «Калина». 

Із листопада 2018 року планується також підвищення заробітної плати відповідним категоріям працівників: вихователям на 15%, помічникам вихователів на 40 %, кухарям в закладах дошкільної освіти на 15%, кухарям в закладах загальної середньої освіти на 15%, середньому медичному персоналу в лікувальних установах міста (міська лікарня і стоматологічна поліклініка) 10-15%, середньому медичному персоналу в закладах дошкільної освіти на 10%, соціальним робітникам ТЦСО «Калина» на 25 %.