На засіданні виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради

26.09.2018, 13:03

25 вересня 2018 року відбулося засідання виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради. Вів засідання міський голова Дмитро Биков. 

У розділі питань гуманітарного та соціального напрямів члени виконавчого комітету затвердили рішення щодо фактичної мережі закладів загальної середньої освіти на 2018-2019 навчальний рік. Усього по місту і с.Дмитрівці загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів – 4, спеціалізованих загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням предметів – 3, усього 1-11 класів – 188, у них – 4970 учнів. Затвердили профілі навчання в закладах загальної середньої освіти: у ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 – універсальний, українська філологія; у ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 – математичний, універсальний; у СЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 ім. В.О.Нижниченка – правовий, історичний, філологічний; у СЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 – філологічний; у СЗОШ І-ІІІ ступенів № 5 ім. Л.І.Бугаєвської – математичний, технологічний, історичний; у ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6 – універсальний; у Дмитрівській ЗОШ І-ІІІ ступенів – історичний, універсальний. Затвердили в ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 клас з вечірньою формою навчання (12 клас – 11 учнів) для задоволення потреб працюючої молоді та неповнолітніх, які з різних причин не можуть відвідувати денні загальноосвітні навчальні заклади; мережу класів для дітей із затримкою психічного розвитку при ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6 (12 класів, у них 140 учнів).

Заслухали інформацію про результати огляду готовності закладів дошкільної освіти міста до роботи в 2018-2019 навчальному році та в осінньо-зимовий період. У місті функціонує 9 закладів дошкільної, у яких налічується 1858 дітей. Ще 252 дітей проходять медичні огляди для вступу в ЗДО в поточному році. Сформовано 109 груп: 31 група для дітей раннього віку; 78 груп для дітей передшкільного віку. Середня наповнюваність груп фактично відповідає нормі: у групах раннього віку 16 дітей при нормі 15, у групах передшкільного віку 21 дитина при нормі 20. До початку навчального року та опалювального періоду готові системи теплопостачання 7 закладів дошкільної освіти (крім ЗДО «Чебурашка», «Дзвіночок», де триває реконструкція систем – 4 млн грн). Усі приміщення закладів мають енергозберігаючі вікна і вхідні двері. До початку навчального року в ЗДО проведено ремонтні роботи на загальну суму близько 1 млн грн. бюджетних коштів: у ЗДО «Дзвіночок» - капітальний ремонт санвузлів та кухонних блоків 2 груп; у ЗДО «Сонечко» - капітальний ремонт  санвузла 1 групи; у ЗДО «Дюймовочка» - капітальний ремонт санвузлів 2 груп і кухонного блоку 1 групи; у ЗДО «Чебурашка» - капітальний ремонт санвузлів і кухонних блоків 2 груп; у ЗДО «Золота рибка» – капітальний ремонт санвузлів і кухонних блоків 2 груп; у ЗДО «Казка» - капітальний ремонт санвузла і кухонного блоку 1 групи  з повною заміною меблів цієї групи. Усі ЗДО до роботи у 2018/2019 навчальному році та в осінньо-зимовий період готові.

Міський голова Дмитро Биков вкотре порушив питання кадрового забезпечення навчальних закладів відповідними спеціалістами. Дав протокольне доручення в.о. начальника відділу освіти Петру Хохулі щодо заходів і пропозицій з питань переформатування системи освіти нашого міста, переглянути профілі навчання закладів загальної середньої освіти, розглянути питання впровадження онлайн-освіти. Кардинально переглянути рівень зарплат вихователів ЗДО і також тренерів-викладачів ДЮСШ. Надати пропозиції щодо підвищення їх заробітних плат до 8 тис. грн.

Заслухали інформацію начальника відділу культури, спорту і туризму Ірини Зеленської «Про готовність «Дитячої музичної школи» та «Дитячої художньої школи» до нового 2018-2019 навчального року». До занять у навчальних закладах залучаються діти віком від 7 до 17 років. Розмір батьківської плати за навчання у ПСМНЗ «Дитяча художня школа» становить     70 гривень, у ПСМНЗ «Дитяча музична школа» від 60 до 80 гривень. Це найнижчий розмір батьківської плати по Полтавській області. Учні, що належать до пільгових категорій, на 100% звільняються від сплати за навчання.    Станом на 01.09.2018 року контингент учнів ПСМНЗ «Дитяча художня школа» становить 150 учнів, ПСМНЗ «Дитяча музична школа» – 320 учнів, набір триватиме протягом навчального року. Упродовж 2018 року значно покращилась матеріально-технічна база закладів. У ПСМНЗ «Дитяча художня школа» за рахунок бюджетних коштів придбано: вогнегасники (11 шт.) на суму  4 100 грн., грати віконні на суму 14 000 грн, блокуючі замки (22 шт.) на суму 3 960 грн, сонцезахисні рулонні штори для 2 навчальних кабінетів на суму 14 910 грн, шафу-купе вартістю 5 955 грн. У ПСМНЗ «Дитяча музична школа» у 2018 році за рахунок бюджетних коштів було придбано: 2 цифрових фортепіано YAMAHA CLP-645R загальною вартістю 139 716 грн, віолончель STENTOR 1102/A STUDENT I CELLO OUTFIT 4/4 вартістю 12 674 грн, 2 скрипки та 2 гітари загальною вартістю 16 400 грн, метрономи (10 шт.) на суму 9 600 грн, пюпітри (18 шт.) на суму 8 730 грн, меблі офісні (столи, стільці, шафи) загальною вартістю 45 920 грн. За останні 3 роки завдяки фінансовій підтримці міської влади були відремонтовані усі 5 навчальних кабінетів ПСМНЗ «Дитяча художня школа», а також проведені капітальні й поточні ремонти у приміщеннях та навчальних кабінетах ПСМНЗ «Дитяча музична школа». 

Ірина Зеленська доповіла про готовність ДЮСШ міста до нового 2018-2019 навчального року, зазначивши, що усього по ДЮСШ №1 та №3 сформовано 80 навчальних груп, загальна кількість учнів-спортсменів – 724 вихованці. У новому навчальному році заняття з учнями ДЮСШ №1 та №3 будуть проводити 31 тренер-викладач. 

Члени виконкому прийняли рішення щодо доповнення списку дітей перших двох років життя із числа малозабезпечених сімей для безкоштовного забезпечення продуктами дитячого харчування з вересня 2018 року.

У розділі питань житлово-комунального господарства розглянули питання «Про стан готовності житлово-комунального господарства міста до початку опалювального періоду 2018-2019 років». Житлово-експлуатаційними підприємствами міста виконано роботи, що забезпечують подачу теплоносія на житлові будинки. Супутні роботи, такі як скління вікон, ремонт дверей, заготівля посилального матеріалу та інші будуть виконані до початку опалювального сезону. По кожному із 203 будинків (100%) оформлено паспорт та акт готовності до роботи в опалювальний період. Крім цього активно завершуються роботи з підготовки будівель та приміщень бюджетної сфери до опалювального періоду. Роботи з поточного ремонту по підготовці інженерного обладнання житлових будинків  до експлуатації в зимових умовах (гідравлічні випробування, промивка мереж, ремонт, ревізія,   перевірка і наладка)  виконано на 100%. Заплановано і буде виконано до листопаду поточного року роботи з капітального ремонту 4 покрівель та ремонт міжпанельних швів житлових будинків, будуть виконані до кінця поточного року роботи із заміни вікон у місцях загального користування в 7 будинках (гуртожитках). Загальна вартість цих робіт становить близько 2,8 млн. грн.

Підготовлені до початку опалювального сезону 2018-2019 років 17 житлових будинків ОСББ (ЖБК) міста та 1 гуртожиток відомчого підпорядкування (ПрАТ «Полтавський ГЗК»). З метою підтримки ОСББ міста та впровадження енергозберігаючих технологій у 2018 році продовжено дію «Програми стимулювання впровадження енергозберігаючих заходів у будинках об`єднань співвласників багатоквартирних будинків м. Горішні Плавні на 2016-2020 роки». Відповідно до цієї Програми 6 ОСББ міста залучили близько 2 млн грн кредитних коштів для виконання робіт пов’язаних з термомодернізацією будинків (реконструкція ІТП, ремонт системи опалення, заміна вікон у місцях загального користування). З міського бюджету було виділено 197,212 тис. грн для компенсації 10 % від суми кредиту, отриманого ОСББ в одному з державних банків.

Для утримання вулично-дорожньої мережі міста в зимовий період року КП «СпецЕко» підготовлено до початку осінньо-зимового періоду спеціалізовану техніку в кількості 12 одиниць. Сплачено й заготовлено на території підприємства 2 вагони солі (140 т). Наявний з минулого року залишок піску незначний 150 т, необхідний обсяг піску в обсязі 1000 т буде завезено на склад у вересні-жовтні поточного року. 

Виконані роботи з прочищення 549 м погонних зливової каналізації, замінено 26 шт. решіток на нові, із них 16 шт. було замінено через крадіжки.

Проведено поточний (ямковий) ремонт асфальтового покриття вулиць міста, виконано на 134% від запланованого обсягу, загальна площа укладеного асфальтобетонного покриття становить 5440 м². Окрім асфальтування виконано роботи із заливки швів – 4038 м (просп. Героїв Дніпра, вул. Соборна і Горького). Поточний ремонт внутрішньоквартальних проїздів виконано на 90% від запланованого обсягу та складає 3614 м². На серпневій сесії міської ради було виділено додатково на ямковий ремонт 2,2 млн. грн. Закінчення робіт заплановано на жовтень 2018 року. Протягом року також виконувалися роботи по поточному ремонту доріг з щебеневим покриттям (планування покриття доріг грейдером та відсипка окремих ділянок щебенем), загалом виконано робіт на суму 168 900 грн. 

З капітального ремонту (реконструкції) вулично-дорожньої мережі у 2018 році виконано реконструкцію проїзду до житлового будинку № 74 по просп. Героїв Дніпра, капітальний ремонт перехрестя вулиць Миру-Гірників; у стадії виконання – капітальний ремонт внутрішньоквартального проїзду в районі будинку 58 по просп. Героїв Дніпра, ремонт пішохідної доріжки в районі будинку № 67 по просп. Героїв Дніпра, ремонт пішохідної доріжки від будинку №17 по вул. Добровольського до будинку № 20 по просп. Героїв Дніпра, ремонт пішохідної доріжки від будинку №25 по вул. Добровольського до будинку № 24 по просп. Героїв Дніпра, реконструкція пішохідної доріжки в районі будинку №63 по вул. Добровольського, поточний ремонт ділянки дороги вулиці Будівельників, розпочато роботи з реконструкції вулиці   Конституції. 

При підготовці до зимового періоду КП «Міськсвітло» впровадило ряд  заходів: під час мереж вуличного освітлення були проведенні роботи з підготовки шаф керування, огляду повітряних ліній, огляд металевих опор; розпочато роботи з освітлення мікрорайону Золотнишине. Після реалізації проекту буде освітлена вся територія мікрорайону Золотнишине. Проектом передбачено встановлення 177 світлодіодних світильників  (Strike 6 EKO – 145 шт., Strike 4 EKO – 32 шт.), 168 – оцинкованих опор, 3 – залізобетонних опор, 100 м – кабелю та проводу СІП – 4980 м. Проводяться роботи з монтажу фундаменту під опори, вартість робіт складає 4 млн 591 тис. грн; у червні 2018 року  завершені роботи з освітлення доріжки до лікарні. Було встановлено 19 оцинкованих опор і 20 світлодіодних світильники Strike 3 EKO та прокладено 575 м кабелю. вартість робіт складає 361,9 тис. грн; у липні 2018 року завершені роботи з освітлення доріжки від вул. Добровольського до просп. Героїв Дніпра вздовж будинків Добровольського 21, 23, Героїв Дніпра 18, 20. Було встановлено 12 оцинкованих опори і 13 світлодіодних світильники Strike 6 EKO та 300 м кабелю, вартість робіт складає 230 тис. грн; у січні 2018 року завершені роботи в районі буд. № 63 по вул. Добровольського, встановлено 26 оцинкованих опори, 28 світлодіодних світильники Strike 4 EKO, провід 182 м, вартість робіт складає 452,4 тис.грн; у вересні буде виконано освітлення пам’ятного знака «Чорнобильцям», встановлено 8 опор та 8 світлодіодних світильники Velum для освітлення парків і скверів. Коштом КП «Міськсвітло» для виконання земляних робіт було виділено кошти на придбання міні-екскаватора вартістю 150 тис.грн.

КП «ВУВКГ» виконано заходи на суму 2014,042 тис. грн. (включаючи додаткові заходи), що складає близько 50,06% від запланованого – 4023,07 тис. грн. Додатково за рахунок коштів, що передбачені на підготовку підприємства до роботи в осінньо-зимовий період, проведено заміну внутрішньоквартальної водопровідної мережі від ВК 52 до ВК 257 (район вул. Конституції, 16) протяжністю 516 м, орієнтовна вартість близько 252,78 тис. грн; замінено 9 засувок на водопровідних мережах загальною вартістю 36,916 тис. грн, що зменшить необґрунтовані витоки води на розподільчій мережі міста приблизно на 3%; замінено дисковий затвор (шандору) Ду 600 на трубопроводі промивання фільтру №1 (214,704 тис. грн.) для більш ефективного виконання промивки фільтру №1 водоочисної станції; замінено водопровідний ввід СЗОШ І-ІІІ ступенів № 5 ім. Л.І.Бугаєвської (70,210 тис. грн.); реконструкцію водопровідних мереж на перехресті вулиць Конституції та Миру (загальною протяжністю 115 м), вартістю – 106,970 тис. грн у рамках реалізації проекту реконструкції вулиці Миру; проведено утеплення та зовнішнє опорядження профнастилом ПНС № 18 (вул. Конституції, 18) загальною вартістю 43,212 тис. грн.

У поточному році за рахунок коштів міського бюджету м. Горішні Плавні реалізовано проект «Реконструкція системи водопідготовки питної води м.Горішні Плавні Полтавської області: перехід від використання рідкого хлору на використання гіпохлориту натрію та діоксину хлору. Берегова насосна станція (І етап)». Завершальним ІІ етапом реконструкції системи водопідготовки є впровадження проекту «Реконструкція майданчика водоочисних споруд із застосуванням гіпохлориту натрію в технологічній схемі очищення питної води міста Горішні Плавні Полтавської області» загальною вартістю 4 602 243,1 грн. Проект було подано для участі в конкурсі в рамках загальнодержавної програми «Питна вода України» для державного фінансування. Реалізація вказаної програми проводиться на умовах співфінансування з міського бюджету. Місто свої фінансові зобов’язання виконало, очікуються результати конкурсу з Мінрегіону. КП «ВУВКГ» 28.08.2018 р. провело процедуру закупівлі на виконання вищевказаного проекту. Переможцем торгів визначено ТОВ «НПП ЛАВАЛЬ».

Дебіторська заборгованість за послуги підприємства станом на 01.09.2018 року складає 11 407,6 тис. грн., в тому числі населення 9 914,7 тис. грн.

КВП «Теплоенерго м. Горішні Плавні» виконало роботи з підготовки до  опалювального сезону: за рахунок власних коштів із запланованих 3600 тис.грн освоєно 1921,3 тис.грн: ремонт котельного обладнання та теплових мереж, реконструкція та ремонт котельного обладнання та теплових мереж за рахунок капітальних вкладень; за рахунок коштів міського бюджету із запланованих 3400 тис.грн, освоєно – 2165,6 тис.грн: капітальний ремонт будівлі центральної опалювальної котельні, придбання матеріалів. Підготовлені до опалювального періоду: котельні – із 5 підготовлено 3, що складає 80,0 %; теплові мережі – із 54,003 км підготовлено 45,38 км, що складає 84%; центральні теплові пункти – із 5 підготовлено 5, що складає 100%.

1 червня поточного року підписано кредитну угоду між Північною екологічною фінансовою корпорацією (НЕФКО) та на КВП «Теплоенерго» м.Горішні Плавні. Кредитну лінію буде відкрито на 5 млн євро і кошти будуть спрямовані на модернізацію котельні по пров. Енергетиків,31, що обслуговує 86% населення міста. На даний час за кошти міського бюджету добігає кінця реконструкція приміщення центральної міської котельні, куди встановлено придбаний у грудні 2017 року в рамках співпраці з НЕФКО газовий жаротрубний котел Bosch потужністю 30 мВт. За рахунок кредитної лінії планується придбати ще два аналогічних котли Bosch потужністю 30мВт кожний для забезпечення міста теплом та гарячою водою в ході опалювального періоду. Очікувана щорічна економія електроенергії та газу складає близько 800 мВт – 7,85 млн. м³, економія бюджетних коштів близько 1,5 млн євро. За результатами впровадження проекту планується скоротити викиди СО2 на 13 тис. т.

Гострим постає питання заборгованості населення за отримані послуги теплопостачання, які виникли через збільшення тарифів на послуги. Станом на 01.09.2018р. заборгованість підприємства за природний газ перед газопостачальниками утворилася в розмірі 38 173,4 тис. грн, заборгованість споживачів перед «ТЕ» за використану теплову енергію склала 42 097 709,28 тис. грн.

Члени виконкому внесли зміни у додаток до рішення виконкому від 18.12.2017 р. № 371 «Про затвердження лімітів споживання енергоносіїв бюджетними установами та організаціями міста Горішні Плавні на 2018 рік». Зокрема: збільшення ліміту споживання електроенергії СЗОШ І-ІІІ ступенів №5 ім.Л.І.Бугаєвської із 35 тис. кВт год на 48 тис. кВт год у зв’язку із введенням з 01.09.2018 додаткової комп’ютерної та офісної техніки сумарною потужністю 8,75 кВт (2 нові кабінети робототехніки); збільшення ліміту споживання холодної води у ЗДО «Попелюшка» із 2400 м³ до 3200 м³, водовідведення із 2400 м³ до 3200 м³ у зв’язку із збільшенням площі закладу з 2181 м² до 2315, 8 м² за рахунок безоплатної передачі приміщень Центру ПМСД на баланс ЗДО «Попелюшка»; збільшення ліміту споживання електроенергії КЗ «ДЮСШ №2 з плавання» з 56 тис. кВт год до 60,5 тис. кВт год у зв’язку із встановленням 5 сучасних сушарок для волосся; збільшення ліміту споживання електроенергії управлінням охорони здоров’я з 10 тис. кВт год до 11,5 тис. кВт год у зв’язку із встановленням додаткової комп’ютерної техніки, збільшенням потужностей серверного обладнання мережі лікувально-профілактичних закладів; збільшення ліміту споживання теплової енергії відділу  культури, спорту і туризму із 50 Гкал до 60 Гкал та комунальному закладу «Центральна бібліотечна система» з 200 Гкал до 215 Гкал.

Розглянули ряд житлових питань та погодили дозволи на оформлення документів на збудовані гаражі.