Апаратна нарада міського голови

3.10.2018, 10:50

Чергова апаратна нарада міського голови Дмитра Бикова з керівництвом структурних підрозділів органів місцевого самоврядування відбулася 01 жовтня у великій залі виконкому Горішньоплавнівської міської ради. 

На початку апаратної наради міський голова представив директора нового комунального підприємства «Рембудсервіс» Ігоря Мельника, призначеного на посаду за результатами конкурсного відбору, який відбувся 17 вересня 2018 року. Побажав Ігорю Мельнику результативної роботи на благо громади, вручив подарунок – канцелярський набір із символікою міста.

Апаратна нарада розпочалася з обговорення останніх подій у країні і світі. Під час перебування місії МВФ в Україні з 06 по 19 вересня домовитися про нову програму співпраці не вдалося, одним з основних залишається питання ціни на газ. До 15 жовтня уряд має прийняти рішення про підвищення ціни на газ на 23,5% від поточної ціни. На сьогоднішній день ціна на газ для населення за 1000 м³ становить 6 957 грн, а в разі підвищення складе 8 593 грн. Промисловий мінімум 12249 грн, пропонується – 13438 грн; промисловий максимуму – 13338 грн, пропонується – 14586 грн. Колишня ціна буде діяти для населення і підприємств Теплокомуненерго до 18 жовтня, відповідне рішення було прийнято на засіданні уряду 26 вересня. «Нас дуже турбує оплата населення за надані комунальні послуги підприємством теплоенергетики. До того ж у проекті бюджету країни на 2019 рік закладено 55 млрд грн на субсидії, при тому, що після підвищення ціни на газ знадобиться 80 млрд грн. Усе це ляже важким тягарем на комунальні підприємства. Але нам нічого не залишається, як спостерігати за розвитком подій і бути готовими до швидкого коригування тарифів на теплову енергію та гарячу воду. Іншого виходу в нас немає. За прогнозами метеослужби до середини жовтня в Україні буде тепло. Ми плануємо розпочати опалювальний сезон не раніше 15 жовтня, але все буде залежати від погоди», –  зазначив міський голова.

Дмитро Биков повідомив, що Україна стоїть на порозі великої історичної події – про надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. 07 вересня Вселенський патріархат призначив двох екзархів у Києві для підготовки до надання автокефалії Українській православній церкві. А 17 вересня Президент України Петро Порошенко під час зустрічі з екзархами Вселенського патріархату заявив, що Україна вийшла на фінішну пряму в питанні отримання автокефалії Українській православній церкві. 

Міський голова повідомив, що на сьогодні завершилася процедура голосування за проекти містян, реалізація яких здійснюється органами місцевого самоврядування в рамках Бюджету участі. У цілому за різні проекти проголосувало понад 700 осіб. Проекти-переможці будуть визначатися з 01 по 15 жовтня, а реалізовуватися – у наступному році. Необхідно внести зміни до «Положення щодо впровадження бюджетування за участю громадськості (Бюджет участі) Горішніх Плавнів» щодо визначення пріоритетності розв’язуваних проблем, бо більшість громадських ініціатив стосується встановлення різних ігрових комплексів, а на них проблеми в нашому місті не закінчуються. 

Дмитро Биков пояснив учасникам наради, чому так багато коштів виділяється з міського бюджету на благоустрій територій у районі ЗДО «Казка», Центру соціальної підтримки дітей і сімей «Надія» та ЗОШ І-ІІІ ступенів №6, про що запитують мешканці міста. За словами міського голови, у період забудови мікрорайону «Піски» багатоповерховими будинками у 80 роки не було побудовано жодного дитячого майданчика, сквера, внутрішньо квартальних проїздів чи пішохідних доріжок. Тому ми змушені були створити комфортні умови для мешканців зазначеного мікрорайону, адже тут розташовані освітні установи, ДЮСШ, художня школа. На сьогодні залишилося завершити будівництво проїзду в районі будинку №58 по проспекту Героїв Дніпра і ЦТП в мікрорайоні №10, а також розширити паркування для автотранспорту біля будинку №62 по проспекту Героїв Дніпра.

Міський голова відзначив високий рівень проведення IV Міжнародного фестивалю робототехніки та інноваційних технологій «FERREXPO ROBOT FEST 2018», який проходив у нашому місті з 27 по 29 вересня, за участі понад 100 команд із 12 регіонів України.

Дмитро Биков запропонував начальнику міського відділу поліції Руслану Кочерзі поінформувати учасників наради щодо ситуації і вжитих заходів, передбачених законодавством, з ліквідації наркопритона, влаштованого у квартирі №231 по проспекту Героїв Дніпра, 54 (доручення було дане міським головою на апаратній нараді 17 вересня). Начальник відділу поліції відповів: «Справа складна, швидко не розберешся, найближчим часом з’ясуємо ситуацію». Міський голова наголосив, що питання залишається на контролі, зазначивши, що всі ці роки співробітники поліції знають про кричущу проблему наркоторгівлі в місті, але не діють.

Дмитро Биков розповів про плани облаштування залів для занять дзюдо, фітнесом і йогою у приміщеннях нового фізкультурно-оздоровчого комплексу.