Реконструкція системи опалення у ДНЗ «Дзвіночок»

5.11.2018, 16:57

31 жовтня міський голова Дмитро Биков відвідав ДНЗ «Дзвіночок», де завершено роботи з комплексної реконструкції системи опалення.  


Міський голова зауважив, що роботи виконано в рамках загальноміської програми з реконструкції систем опалення у ДНЗ міста, розпочатої у 2016 році.  Тоді за кошти міського бюджету виконано повну реконструкцію системи опалення у ДНЗ «Золота рибка», за фінансової підтримки Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату» проведено аналогічну реконструкцію у ДНЗ «Горобинка». У 2017 році реконструювали системи опалення у двох ДНЗ міста: «Дюймовочка» та «Сонечко», на що з міського бюджету витратили 2,6 млн грн. У 2018 році здійснили комплексну реконструкцію систем опалення у ДНЗ «Дзвіночок» та ДНЗ «Чебурашка». На сьогодні програмою охоплено 6 ДНЗ із 9 закладів міста. 


Дмитро Биков повідомив: «У 2019 році дію програми буде продовжено у ДНЗ «Росинка», ДНЗ «Казка». У планах у 2020 році завершити реконструкцію систем опалення в усіх ДНЗ і розпочати роботи в школах міста. Ця комплексна робота спрямована на термомодернізацію та енергозбереження у ДНЗ міста, зменшення споживання енергоресурсів та раціональне використання бюджетних коштів».


Вартість реконструкції системи опалення у ДНЗ «Дзвіночок» близько 2 млн грн. Нова система опалення облаштована за останнім словом техніки та відповідно до сучасних критеріїв енергозбереження та санітарних норм. Установили індивідуальний тепловий пункт з погодозалежною автоматикою, датські терморегулятори Danfoss у кімнатах закладу, замінили старі радіатори на сучасні сталеві, уклали поліпропіленові труби, сучасну ізоляцію на основі каучукових матеріалів компанії К-Flex.


Система має корисну функцію фасадного регулювання температури теплоносія, завдяки якій автоматично коригується температура теплоносія на вході в систему теплоспоживання залежно від погодних умов. Це дає можливість дотримувати оптимальний температурний режим у приміщеннях, заощаджувати теплову енергію та кошти. Нова система дає можливість передавати показники в абонентський відділ КВП «Теплоенерго» у дистанційному режимі з теплового пункту ДНЗ. 


Міський голова пояснив, що всі радіатори оснащено енергозберігаючими терморегуляторами Danfoss, які дозволяють коригувати температуру повітря в кожному окремому приміщенні. Термостат встановлюється на вході потоку теплоносія в радіатор і допомагає легко відключитися від подачі тепла, змінити його прохідність від 1 до 5 положень та нормалізувати температуру в кімнаті. «Перепади температури за вікном в осінньо-зимовий період не повинні позначатися на комфорті в будинку або спричиняти втрати теплової енергії через необхідність тримати вікно відкритим за наявності теплої погоди за вікном. Знижуючи зайве тепло в опалювальній системі, терморегулятори оптимізують температурний режим у приміщеннях і дозволяють економити до 10-20 % відсотків теплової енергії. Термостати одночасно заощаджують витрати тепла й покращують мікроклімат.