УСЗН інформує

6.11.2018, 11:14

До уваги внутрішньо переміщених осіб!


Шановні отримувачі грошових державних допомог. Управління соціального захисту населення повідомляє, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 509 від 1 жовтня 2014 р. «Про облік внутрішньо переміщених осіб» (зі змінами від 08.06.2016 року №352) довідки внутрішньо переміщених осіб, які Ви отримуєте діють безстроково, крім довідок, дію яких було скасовано з підстав, передбачених статтею 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

Нагадуємо, що для призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний строк уповноважений представник сім’ї подає до управління соціального захисту заяву, в якій повідомляє про відсутність змін, що впливають на призначення грошової допомоги, а також пред’являє довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб усіх членів сім’ї. Таку заяву на наступний шестимісячний строк може бути подано з дати його початку або не раніше ніж за 15 днів до закінчення поточного шестимісячного строку.

Зверніть, будь-ласка, увагу, відповідно до п.5 Постанови Кабінету Міністрів України № 505 від 1 жовтня 2014 р. «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» грошова допомога не призначається, коли будь-хто з членів сім’ї має у власності житлове приміщення, розташоване в регіонах, інших ніж тимчасово окупована територія України, райони проведення антитерористичної операції та населенні пункти, що розташовані на лінії зіткнення. Нормами Постанови не передбачено виключень у разі наявності у власності 1/2, 1/4, 1/6, частини житлового приміщення. У разі, коли відсутня можливість використання житлового приміщення за призначенням, яке не придатне для проживання, може бути розглянуто право на призначення грошової допомоги за умови надання відповідних документів.