Апаратна нарада

7.11.2018, 11:17

05 листопада у великій залі Горішньоплавнівської міської ради міський голова Дмитро Биков провів апаратну нараду для керівників бюджетних закладів, установ, організацій, комунальних підприємств, державних установ. 


Міський голова представив нового начальника відділу освіти Лілію Щербину, яку за результатами конкурсу було призначено на посаду 01 листопада, побажав плідної праці та успіхів.


Йщлося про комплексну перевірку стану здійснення виконкомом Горішньоплавнівської міської ради делегованих повноважень органів виконавчої влади, за результатами якої складено Акт оцінки діяльності виконавчого комітету. Очільник міста звернув увагу керівників на необхідність аналізу Акта та врахування пропозицій та зауважень контролюючого органу.


Україна випустила облігації зовнішньої державної позики на 2 млрд дол. США. П`ятирічні облігації під 9% річних випущено на 750 млн дол. США, десятирічні під 9,75% річних - на 1,25 млрд дол. США. У результаті випуску урядових паперів буде залучено кошти в державний бюджет, можливо на опалювальний сезон, виплати пенсій та субсидій. 


Дмитро Биков прозвітував, що відповідно до оцінки результатів діяльності державних адміністрацій і міськвиконкомів міст обласного значення за січень-вересень 2018 року Горішні Плавні посіли в рейтингу загальне І місце.  Місто є лідером у сферах «Економічна ефективність», «Фінансова самодостатність», «Інвестиційно-інноваційний розвиток та зовнішньоекономічна діяльність», «Населення та ринок праці». 


Обсяг реалізованої промислової продукції на одиницю населення в Горішніх Плавнях (379 тис. грн) перевищує показник у Кременчуці у 2 рази (158 тис. грн), у Полтаві в 3 рази (123 тис. грн). Обсяг капітальних інвестицій на одну особу (32 тис. грн) майже в 6 разів більше ніж у Полтаві (5,6 тис. грн), у 9 разів більше ніж у Кременчуці (3,6 тис. грн). Показник «Обсяг прямих інвестицій у розрахунку на одну особу» у м. Горішні Плавні дорівнює 14,7 тис. дол. США, що в 61 раз перевищує аналогічний показник м. Полтави (242,7 дол. США), у 97 разів - м. Кременчука (152 дол. США). За доходами місцевих бюджетів (6,9 тис. грн) та обсягом податкових надходжень до місцевого бюджету на одиницю населення (6,3 тис. грн) м. Горішні Плавні займає І місце. За напрямом «Населення та ринок праці» ми також на І місці. Заборгованість із виплати заробітної плати станом на 01.09.2018 в Горішніх Плавнях відсутня (І місце). Для порівняння: в Полтаві заборгованість із виплати заробітної плати – 12,3 млн грн, у Кременчуці – 753 тис. грн. Середньомісячна заробітна плата штатного працівника за ІІ квартал 2018 року складає 11 791 грн. У Полтаві середньомісячна заробітна плата становить 8 522 грн, у Кременчуці – 8 635 грн, у Миргороді – 6 893 грн, у Лубнах – 6 340 грн, у Гадячі – 6 305 грн. 


За показником «Темп зростання доходів місцевих бюджетів до попереднього року» наше місто займає ІІ місце (126 %), для порівняння: Полтава – VI місце (116 %), Кременчук – ІІІ місце (123,9 %), Лубни – І місце (127 %), Гадяч – ІV місце (123 %), Миргород – V місце (120 %). За показником «Рівень оплати за спожитий природний газ» Горішні Плавні посіли І місце, за показником «Відсоток поточної оплати населення за житлово-комунальні послуги» - ІІІ місце.


У ході наради йшлося про роботу органів місцевого самоврядування в напрямку залучення інвестицій. Міський голова зазначив, що з метою створення сприятливого інвестиційного клімату виділено 35 га землі під будівництво та ведення бізнесу. Очікувана сума інвестицій складе 583 млн грн.


За 2015-2018 роки проведено 4 земельних торги із продажу прав оренди земельних ділянок загальною площею 2,5 га для ведення бізнесу та будівництва житла. У 2018 році планується проведення 6 земельних торгів з продажу прав оренди земельних ділянок на загальну площу 11 га. 


У будівництво житла в місті планується залучити 140 млн грн інвестицій: 87 млн грн при будівництві 10-поверхового багатоквартирного житлового будинку із вбудованими приміщеннями громадського призначення по просп. Героїв Дніпра, 96 та 53 млн грн при будівництві багатоквартирного житлового будинку по вул. Миру в районі торгівельного центру. Будівництво житлового будинку по просп. Героїв Дніпра, 96, розпочате у 2017 році, успішно продовжується, уже зведено 2 під’їзди з 4. ТОВ «АКБ-ЛІНК» планує завершити будівництво в ІV кварталі 2019 року. Щорічна орендна плата за землю під будівництво цих багатоквартирних житлових будинків складає 290 тис. грн. 


З метою залучення інвестицій у виробництво альтернативних джерел енергії на сесії Горішньоплавнівської міської ради ТОВ «ЕКОТЕХНОПАРК СЕС-2018» відведено 15 га землі в оренду по вул. Будівельників, яка розташована в санітарно-захисній зоні (території, де заборонено будівництво житла, об’єктів соціальної інфраструктури), для будівництва сонячної електростанції. Орієнтовна вартість інвестицій 10 млн дол. США. (282 млн грн). Щорічна плата за оренду земельних ділянок орієнтовно складе 175 тис. грн.


Ведуться перемовини з інвестором щодо розміщення в місті борошномельного комплексу на 4 млн дол. США (113 млн грн). 

Впроваджується проект із реконструкції котельні по пров. Енергетиків, 31, спрямований на модернізацію системи централізованого теплопостачання міста, підвищення її енергетичної та екологічної ефективності. Загальна інвестиційна вартість проекту – 7,7 млн євро, з них: довгостроковий кредит НЕФКО – до 5 млн євро, міжнародний грант Е5Р – 1,5 млн євро, власні кошти підприємства – 1,2 млн євро. 


Очільник Горішніх Плавнів прозвітував про хід дорожніх робіт по місту. Триває капітальний ремонт дороги по вул. Конституції. Укладено чорновий шар від вул. Конституції, 18 до вул. Добровольського. На реалізацію проекту 5 млн грн виділив народний депутат України Костянтин Жеваго, 1,2 млн грн – обласний бюджет за сприяння депутата Полтавської обласної ради від нашого міста Андрія Пісоцького. На ямковий ремонт дорожнього покриття вул. Будівельників з обласного бюджету надійшло 2,8 млн грн, з міського бюджету – 1,5 млн грн, з Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату» - 2 млн грн. Виконано ремонт тротуару по просп. Героїв Дніпра від вул. Добровольського до вул. Миру. 

Заслухали начальника відділу комп’ютерного забезпечення та інформаційних систем Романа Дикого про результати розробки ІІ та ІІІ етапів проекту геоінформаційної системи порталу (ГІС), розробленого за участю проекту «ПРОМІС». ІІ етап передбачав розширення та додавання нових функцій ГІС порталу зі збереженням існуючих налаштувань та програмних засобів: додавання посилань, зображень, документів із можливістю попереднього перегляду, розширення функціоналу системи по роботі з об'єктами на карті. ІІІ етап - створення модуля управління житлово-комунальним господарством і житловим фондом міста. 


Дмитро Биков доповів про початок опалювального сезону в місті з 01.11.2018.  


Начальник відділу культури, спорту і туризму Ірина Зеленська анонсувала культурно-мистецькі заходи листопада. 09 листопада о 13.30 у Палаці культури і творчості з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва відбудеться святковий концерт. 10 листопада о 18.00 у Палаці культури і творчості заплановано гастрольний захід – концерт грузинського ансамблю танцю «Батумі». 10-11 листопада о 14.00 відбудеться чемпіонат міста з волейболу серед трудових колективів підприємств, організацій та установ усіх форм власності у спорткомплексі «Динамо». 16 листопада о 19.00 на танцювальному майданчику Парку культури і відпочинку будуть відзначати День студента. 21 листопада в малій залі Палацу культури і творчості з нагоди Дня Гідності і Свободи пройде концерт колективу «Скрипки Кременчука».