Засідання тридцять дев’ятої сесії Горішньоплавнівської міської ради

21.11.2018, 10:07

20 листопада відбулося засідання тридцять дев’ятої сесії Горішньоплавнівської міської ради за головування міського голови Дмитра Бикова.

Міський голова привітав присутніх із прийдешнім Днем Гідності та Свободи, наголосивши, що сьогодні першим обов’язком кожного має стати відродження України, утвердження ідеалів свободи, демократії, національних інтересів держави та її європейського вибору. Побажав непохитної віри в перемогу добра та справедливості, міцного здоров’я, миру, добробуту та наснаги.

Привітав депутата міської ради Дмитра Вінівітіна з вагомим здобутком, який став визнанням його наукових досягнень та активної професійної діяльності – рішенням атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України від 23 жовтня 2018 року Вінівітіну Дмитру Вікторовичу присвоєно наукову ступінь кандидата технічних наук за спеціальністю відрита розробка родовищ корисних копалин. Побажав Дмитру Вікторовичу успішного втілення наукових задумів, наснаги в подальшому професійному зростанні й у майбутніх наукових пошуках.

Присутні заслухали звіт міського голови Дмитра Бикова про діяльність виконавчих органів Горішньоплавнівської міської ради та здійснення державної регуляторної політики (http://www.hp-rada.gov.ua/main/6434-zvt-mskogo-golovi-dmitra-bikova-pro-dyalnst-vikonavchih-organv-gorshnoplavnvskoyi-mskoyi-radi-ta-zdysnennya-derzhavnoyi-regulyatornoyi-poltiki-u-2018-roc.html).

У розділі питань житлово-комунального господарства та будівництва заслухали доповідь директора департаменту ЖКГ Петра Василюка про внесення змін до додатків Програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою міста Горішні Плавні на 2018 рік. З міського бюджету виділили 1,2 млн грн на реалізацію заходів з благоустрою, у тому числі 580 тис. грн – на прибирання території міста; 259 тис. грн – на поточне утримання об’єктів благоустрою; 215 тис. грн – на утримання міського кладовища; 200 тис. грн – на придбання дорожніх знаків; 100 тис. грн – на відновлення спортивного майданчика в районі СЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 та СЗОШ І-ІІІ ступенів № 5; 375 тис. грн – на придбання та встановлення обладнання для дитячих майданчиків по вулиці Конституції, 24, вулиці Добровольського, 25 та вулиці Гірників, 4; 62 тис. грн – на утримання зовнішнього освітлення, інше. На заходи з утримання та розвитку автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури міста виділили 3 млн грн, на заходи з капітального ремонту житлового фонду міста - 29 тис. грн на заміну вікон у місцях загального користування в будинку по проспекту Героїв Дніпра №17/10. Поповнили статутний капітал КП ВУВКГ на 106 тис. грн, КП «Міськсвітло» - на 8 тис. грн, КП готель «Славутич» - на 350 тис. грн. 

Відповідно до Програми охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки в місті Горішні Плавні на 2016-2020 роки додатково виділили 3 млн грн на заходи із забезпечення екологічно безпечного збирання, перевезення відходів на території міста, об’єктах благоустрою та місць відпочинку населення; реконструкцію дощової каналізації у районі СЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 та СЗОШ І-ІІІ ступенів № 5; придбання, посадку та догляд за зеленими насадженнями.

Депутати міської ради у розділі питань гуманітарного напряму розглянули питання про відкриття відділення веслування на човнах «Дракон» у Дитячо-юнацькій спортивній школі №3 міста Горішні Плавні, внесли зміни до рішення тридцять восьмої сесії Горішньоплавнівської міської ради сьомого скликання від 16 жовтня 2018р. «Про реорганізацію комунального закладу Горішньоплавнівська міська лікарня шляхом перетворення» та до рішення тридцятої сесії Горішньоплавнівської міської ради сьомого скликання від 19 грудня 2017р. «Про дозвіл на укладання договорів закладами охорони здоров’я міста з власниками житлових приміщень на закупівлю послуг з оренди житлових приміщень на 2018 рік».

У розділі питань економічного розвитку та ресурсів внесли зміни та доповнення до рішень Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області щодо забезпечення житлом окремих категорій громадян у м. Горішні Плавні, прийняли рішення про надання компенсації фахівцю бюджетної сфери м.Горішні Плавні та дарування квартири в житловому будинку.

Заслухали звіт начальника фінансового управління Алли Говорун про виконання міського бюджету за 9 місяців 2018 року. Міський бюджет за доходами виконаний у сумi 564 млн 058 тис. грн або на 100,4%. Без врахування трансфертів виконання плану становить 103,0 %. У порівнянні з фактичними находженнями минулого року за відповідний період доходи бюджету зросли на 71 млн 631 тис. грн або на 14,5%.

До загального фонду міського бюджету надійшло 522 млн 788 тис. грн. або виконано план на 98,8%. Доходи загального фонду без урахування трансфертів за 9 місяців 2018 року виконано на 100,2%.

Основними джерелами податкових надходжень до міського бюджету є податок на доходи фізичних осіб, питома вага якого складає 43,2%.

Від податку на доходи фізичних осіб до міського бюджету надійшло 225 млн 950 тис. грн або 100,5%. Найбільшим платником даного податку є ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат».

Рентна плата за користування надрами для видобування корисних копалин місцевого значення надійшла до міського бюджету від ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат» у сумі 4 млн 748 тис. грн. 

Акцизний податок надійшов до бюджету в сумі 11 млн 010 тис. грн.

За 9 місяців 2018 року місцеві податки і збори надійшли до бюджету в сумі 74 млн 920 тис. грн або 97,0% від плану.

Неподаткові надходження загального фонду за 9 місяців 2018 року надійшли до бюджету в сумі 8 млн 306 тис. грн. Основними джерелами цих надходжень є плата за розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів. Вона надійшла до бюджету в сумі 4 млн 096 тис. грн, це на 104 тис. грн менше, ніж заплановано, та на 5 млн 212 тис. грн менше фактичних надходжень 9 місяців 2017 року. Крім того, до неподаткових надходжень віднесено кошти від плати за надання інших адміністративних послуг в сумі 1 млн 929 тис. грн, оренди комунального майна у сумі 1 млн 552 тис. грн.

Міський бюджет за доходами спеціального фонду за 9 місяців 2018 року виконаний у сумі 41 млн 271 тис. або на 125,55 %. Основними джерелами формування спеціального фонду є екологічний податок, який надійшов до бюджету в сумі 20 млн 277 тис. грн, що більше запланованого на 538 тис. грн, або 102,7% від плану, та на 6 млн 585 тис.грн більше фактичних надходжень 9 місяців минулого року. 

Міський бюджет за видатками за 9 місяців 2018 року виконаний в сумі 525,5 млн грн або на 85,6%: по загальному фонду виконано в сумі 443 млн 528 тис. грн або на 91,9 %; по спеціальному фонду виконано в сумі 82 млн   грн або на 62,6 %. У порівнянні з відповідним періодом минулого року видатки зросли на  35 млн 879 тис. грн.

Внесли зміни до показників міського бюджету на 2018 рік: збільшити доходи спеціального фонду міського бюджету на суму 3 млн грн за рахунок очікуваного перевиконання надходжень екологічного податку на кінець поточного року; збільшити видатки спеціального фонду міського бюджету по головному розпоряднику бюджетних коштів департаменту житлово-комунального господарства на суму 3 млн грн (на проведення екологічних заходів); на підставі витягу зі змін річного розпису асигнувань державного бюджету (за винятком надання кредитів з державного бюджету) на 2018 рік «Медична субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам» збільшити доходи загального фонду та видатки головному розпоряднику бюджетних коштів управлінню охорони здоров’я Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області на суму 3 млн 663 тис. грн.; на підставі розпоряджень голови Полтавської облдержадміністрації від 25.09.2018 р. № 837 та від 05.11.2018 року № 922 «Про розподіл коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам» збільшити доходи загального фонду та видатки по спеціальному фонду головному розпоряднику бюджетних коштів виконавчому комітету Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області на суму 312 тис. грн (для придбання соціального житла для дітей-сиріт). На підставі рішення 22 сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання від 19 жовтня 2018р. №888 «Про внесення змін до показників обласного бюджету на 2018 рік»: зменшити за рахунок субвенції загального фонду обласного бюджету доходи та видатки головним розпорядникам коштів міського бюджету на відшкодування частини вартості путівки дитячим закладам оздоровлення та відпочинку за надані послуги з оздоровлення та відпочинку дітей, які виховуються в сім'ях з дітьми на суму на суму 22,6 тис. грн. Збільшити доходи та видатки спеціального фонду по головному розпоряднику Департаменту житлово-комунального господарства на загальну суму 4 млн грн, а саме: на поточний (ямковий) ремонт по вулиці Будівельників 2,8 млн грн; на реконструкцію вулиці Конституції 1,2 млн грн.

Здійснити пересування асигнувань з резервного фонду 1 млн 208 тис. грн на: головного розпорядника управління охорони здоров’я 708 тис. грн (на виплату заробітної плати міській лікарні та стоматполіклініці 700 тис. грн, на придбання медикаментів та забезпечення життєво необхідними ліками окремих хворих (орфанних) 8 тис. грн); головного розпорядника управління соціального захисту населення 500 тис. грн (для надання матеріальної допомоги населенню). 


Депутати міської ради розглянули та ухвалили 13 проектів рішення з питань поновлення прав користування земельними ділянками, 19 проектів рішення архітектури і містобудування, питання комунального майна та житла.