Практичний семінар «Про добровільне приєднання сільських територіальних громад до міст обласного значення»

27.11.2018, 11:17

23 листопада у великій залі Горішньоплавнівської міської ради відбувся практичний семінар «Про добровільне приєднання сільських територіальних громад до міст обласного значення», учасниками якого стали представники органів місцевого самоврядування Горішньоплавнівської міської ради, Салівської, Келебердянської та Дмитрівської сільських рад, ЗМІ.


Міський голова Дмитро Биков привітав учасників семінару, відзначив актуальність теми децентралізації в Україні в цілому, побажав усім плідної роботи. Представив гостей міста - представників Полтавського Центру розвитку місцевого самоврядування: радника з питань децентралізації Олександра Ісипа, радника з юридичних питань Володимира Божка та експерта з правових питань Полтавського регіонального відділення Асоціації міст України Олександра Полупана, які виступили з доповідями та фаховими роз’ясненнями.

 

Заслухали Олександра Полупана про хід роботи із впровадження децентралізації в Полтавській області та Україні.  

Володимир Божко ознайомив присутніх із змінами в законодавстві з питань децентралізації. Зазначив, що 03 квітня Президент України Петро Порошенко підписав Закон про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», що дозволяє сільським громадам за спрощеною процедурою приєднуватися до міст обласного значення. Надав вичерпні роз’яснення щодо юридичного порядку добровільного приєднання до територіальних громад міст обласного значення.

Олександр Ісип відзначив, що децентралізація спрямована на розширення функцій місцевого самоврядування, підвищення спроможності всіх територіальних громад. «Від об’єднання в одну територіальну громаду виграють мешканці сіл, для яких стануть доступними більш якісні соціальні, адміністративні, інші послуги, які надаються в місті. Міста ж отримають нові території для розбудови», - зауважив радник з питань децентралізації.

У ході семінару експерти також надали цінні практичні поради щодо об’єднання територіальних громад. Обговорили питання добровільного приєднання сільських громад до територіальної громади міста. Учасники семінару активно задавали доповідачам питання з теми та отримували вичерпні відповіді фахівців.   

На завершення семінару міський голова Дмитро Биков подякував організаторам за отриманий досвід, корисні поради в застосуванні законодавства в рамках реформи та позитивні приклади вже об’єднаних територіальних громад. 


До відома:

Полтавський Центр розвитку місцевого самоврядування – неурядова організація, створена за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону в грудні 2016 року. Головним завданням Центру є підтримка впровадження реформи з децентралізації та секторальних реформ уряду України в Полтавській області, покращення надання місцевих адміністративних послуг на користь громадян. Діяльність Полтавського ЦРМС спрямована на утворення нових спроможних ОТГ на території Полтавської області. Центр надає методичну, консультаційну та юридичну допомогу громадам Полтавщини.