Апаратна нарада

28.11.2018, 09:37

26 листопада міський голова Дмитро Биков провів чергову апаратну нараду, де було розглянуто важливі питання життєдіяльності міста та суспільно-політичного життя країни. Участь у нараді взяли керівники структурних підрозділів Горішньоплавнівської міської ради, виконавчого комітету, комунальних підприємств, бюджетних закладів та організацій.


Міський голова вручив начальнику служби у справах дітей, сім'ї та молодіжної політики виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради Ларисі Василенко Подяку Комітету з питань соціальної політики, зайнятості і пенсійного забезпечення Верховної Ради України за значний вклад у формування і реалізацію державної соціальної і гуманітарної політики.


Очільник міста поінформував, що 11 листопада 100 років тому закінчилася Перша світова війна, що велася між Четверним союзом (Німеччина, Австро-Угорщина, Туреччина, Болгарія) і Антантою (Росія, Англія, Франція). У ході війни до Антанти приєдналися Італія, Румунія, США. Загинуло понад 20 млн людей: солдатів і цивільних мешканців, змінилася політична карта світу. Значні негативні наслідки мала війна й для України, значна частина якої перетворилася на райони запеклих бойових дій (Галичина, Закарпаття, Буковина, Поділля, Волинь).


Міський голова повідомив, що 25 листопада 2018 року набрали чинності Закони України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів» та «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України», що стосуються правил розмитнення автомобілів на єврономерах. Закони передбачають зниження митних зборів на їх реєстрацію в Україні, обмеження на їх ввезення без грошового забезпечення та посилення відповідальності за порушення митних правил. Відсьогодні у власників автомобілів на єврономерах є 90 днів для того, щоб розмитнити транспортний засіб за новими правилами зі знижкою у 50%. За порушення терміну перебування в Україні авто, увезеного в режимі транзиту, передбачено штрафи: від 20 до 30 діб – 85 тисяч гривень, понад 30 діб, втрата або розукомплектування транспортного засобу – 170 тисяч гривень. У цьому випадку машина також може бути конфіскована за рішенням суду. Автомобіль, увезений у режимі транзиту/тимчасового ввезення, не може бути передано у володіння, користування або розпорядження іншим особам, розукомплектовано або використано для здійснення підприємницької діяльності. За порушення встановлених правил передбачено штраф у розмірі 34 тисячі гривень. Якщо строк увезення автомобіля перевищує 30 днів, то він підлягає державній реєстрації.


Прийнято Закон «Про Державний бюджет України на 2019 рік». Минулого року Верховною Радою ухвалено законодавчу ініціативу народного депутата України Костянтина Жеваго про зарахування до місцевих бюджетів 5 % рентної плати за користування надрами загальнодержавного значення, яка набирає чинності з 01.01.2019 року. Планується, що до місцевого бюджету Горішніх Плавнів буде додатково зараховано 18 млн грн коштів від рентної плати за користування надрами загальнодержавного значення залізистими кварцитами (11 млн грн ПрАТ «Полтавський ГЗК», 7 млн грн ТОВ «Єристівський ГЗК»). «Це вкрай важливо для нас. Отримані кошти будуть спрямовані в бюджет міста на освіту, медицину, соціальну сферу», - зауважив міський голова. 


Дмитро Биков поінформував про місце Горішніх Плавнів у рейтингу основних показників економічного розвитку міст України з чисельністю населення 50-100 тис. осіб та міст обласного підпорядкування за 2017 рік, отриманого з Автоматизованої системи муніципальної статистики (проект Асоціації міст України та ПРОМІС). 


За обсягом прямих іноземних інвестицій наростаючим підсумком на 1 особу посіли І місце, як серед міст з кількістю населення 50-100 тис. осіб, так і серед міст обласного значення та обласних центрів. 


За обсягом реалізованої продукції промисловості в розрахунку на 1 жителя Горішні Плавні - І місце серед міст з кількістю населення 50-100 тис. осіб і ІІ місце серед міст обласного значення та обласних центрів (після Ладижина). 


Горішні Плавні на ІІІ місці в рейтингу за доходами серед міст з кількістю населення 50-100 тис. осіб (після Енергодара та Чорноморська), за видатками – на ІІ місці серед міст з кількістю населення 50-100 тис. осіб (після Чорноморська) і на IV місці серед міст обласного значення та обласних центрів (після Знам’янки, Чорноморська й Ладижина). Місто в розрахунку на одного жителя за видатками на благоустрій посіло І місце, на фізкультуру і спорт - І місце, охорону здоров’я - ІІ місце, освіту - IV місце. У порівнянні з містами зі статусом обласного центру, що надали інформацію за муніципальним регістром для завантаження в Автоматизовану систему муніципальної статистики (Ужгородом, Запоріжжям, Миколаєвом, Сумами, Черкасами, Кропивницьким, Вінницею, Луцьком, Хмельницьким, Харковом) за показниками, розрахованими на душу населення, «власні доходи», «доходи», «видатки», «середньомісячна заробітна плата», «обсяг реалізованої продукції промисловості», «обсяг прямих іноземних інвестицій наростаючим підсумком» Горішні Плавні впевнено посіли І місця.


За рівнем середньомісячної заробітної плати найманого працівника Горішні Плавні зайняли ІІІ місце серед міст з кількістю населення 50-100 тис. осіб (після Енергодара, Борисполя) і VІ місце серед міст обласного значення (після Вараша, Южноукраїнська, Енергодара, Борисполя, Южного). За показником «власні доходи» в розрахунку на 1 жителя м. Горішні Плавні займає IV місце серед міст з кількістю населення 50-100 тис. осіб (після Енергодара, Чорноморська, Борисполя), а серед міст обласного значення та обласних центрів V місце (після Енергодара, Южного, Чорноморська, Борисполя).


Очільник міста доповів, що в Україні запрацював механізм будівельної амністії для дачних та приватних будинків, що були збудовані без дозвільних документів.  31 серпня 2018 року набрав чинності наказ Мінрегіону 03.07.2018 року №158 «Про затвердження Порядку проведення технічного обстеження і прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, будівель і споруд сільськогосподарського призначення, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1), збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт». Українці можуть готувати документи для узаконення індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею до 300 квадратних метрів, господарських (присадибних) будівель загальною площею до 300 квадратних метрів, збудованих у період з 5 серпня 1992 року по 9 квітня 2015 року та будівель сільськогосподарського призначення, збудованих до 12 березня 2011 року. Головною умовою є відповідність цільовому призначенню земельної ділянки, будівельним нормам та наявність звіту про технічне обстеження. 


Йшлося про стан укладання угод (підписання декларацій) між лікарями та населенням міста. Начальник управління охорони здоров’я Юрій Ковпак прозвітував, що 71,4% населення підписали декларацію з лікарем. Міський голова вказав на необхідність максимально активізувати роботу  в даному напрямку.


Міський голова прозвітував: на облік до Єдиного державного реєстру осіб, які мають право на пільги, взято 333 учасники бойових дій, у тому числі 26 осіб з інвалідністю внаслідок війни з числа учасників АТО (16 осіб - ІІ групи, 10 осіб - ІІІ групи). За рахунок міського бюджету у 2018 році надано матеріальну допомогу на загальну суму 110 тис. грн. З метою забезпечення професійної адаптації направлено на навчання 6 осіб з числа учасників АТО, на санаторно-курортне лікування - 6 учасників АТО та 1 член сім’ї загиблого в АТО. Компенсацію за проїзд міжміським автотранспортом отримали 26 учасників АТО. На сьогодні 2 особи з інвалідністю внаслідок війни ІІ групи та 1 внутрішньо переміщена особа - учасник бойових дій в зоні АТО отримали грошову компенсацію з державного бюджету для отримання жилого приміщення. Згідно з міською Програмою забезпечення житлом учасників АТО та членів їх сімей у м. Горішні Плавні на 2017-2020 роки передбачено надання фінансової допомоги для придбання житла або для участі в будівництві в розмірі 50% від нормативної вартості житла (25% - з міського бюджету, 25% - з обласного бюджету). У 2018 році таку фінансову допомогу отримало 3 родини. У 2018 році за рахунок міського бюджету забезпечено безкоштовним харчуванням дітей батьків-учасників АТО на період перебування в зоні проведення АТО, дітей батьків з інвалідністю, які набули її під час АТО, та дітей, батьки яких загинули під час проведення АТО. Учасники АТО також були охоплені комплексом профорієнтаційних та профінформаційних послуг у Горішньоплавнівській міській філії Полтавського обласного центру зайнятості, де сьогодні на обліку перебувають 2 особи з інвалідністю.


Дмитро Биков повідомив, що вихованка ДЮСШ № 1 Горішніх Плавнів Ганна Охота на чемпіонаті світу з боксу серед жінок у Нью-Делі (Індія) виборола срібну медаль. «В історії Горішніх Плавнів Ганна Охота стала першою срібною призеркою чемпіонату світу з боксу. Пишаємося талановитою спортсменкою, вітаємо її наставника - тренера Олександра Середницького з видатною перемогою», - відзначив міський голова. 


Міський голова зауважив, що в Горішніх Плавнях відбувається Всеукраїнський конкурс художників «Місто на мольберті» з теми «Пейзаж міста Горішні Плавні в різні пори року». Відгукнулися й взяли участь у конкурсі художники з Києва, Львова, Харкова, Полтави, Прилук, Кривого Рогу, Світловодська, Кременчука, Горішніх Плавнів. 15 листопада завершився конкурсний відбір, зібрано близько 70 робіт із пейзажами міста. Незабаром буде визначено переможців та проведено виставку найкращих робіт у міській виставковій залі.  


З ініціативи поетеси Віри Журавель в місті організовано Міжнародний літературний конкурс «Місто поезії» за участі літературних митців з України, США, Греції, Італії, Швеції, Ізраїлю. «Дуже приємно, що в нашому місті створені сприятливі умови для розвитку та стимулювання творчих особистостей», - підсумував Дмитро Биков. 


Ірина Зеленська запросила присутніх відвідати культурно-мистецькі заходи, що будуть організовані та проведені в місті в найближчі два тижні. 29 листопада в 15.00 у великій залі Палацу культури і творчості з нагоди Дня першопрохідців відбудеться святковий концерт. 03 грудня музична школа запрошує містян о 17.30 на концерт скрипальки Ірине Гамдзашвілі. У Палаці культури і творчості пройдуть гастрольні заходи: 05 грудня – вистава Київського театру за участі Ольги Сумської «Сублімація любові», 06 грудня – концерт гумористичного дуету «Брати Шумахери», 08 грудня – концерт Олександра Павліка. 07 грудня в малій залі для працівників органів місцевого самоврядування буде підготовлено вітальну концертну програму.