Засідання виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради

18.12.2018, 13:43

17 грудня міський голова Дмитро Биков провів останнє в 2018 році засідання виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради. 


Першочерговим питанням порядку денного був проект рішення про схвалення проекту міського бюджету на 2019 рік. Заступник міського голови Юрій Муха прокоментував основні пункти державного та міського бюджету. 


Дохідна частина міського бюджету на 2019 рік сформована відповідно до Бюджетного та Податкового кодексів України. Заступник міського голови зазначив, що завдяки законодавчій ініціативі народного депутата України Костянтина Жеваго про зарахування до місцевих бюджетів 5 % рентної плати за користування надрами загальнодержавного значення, що набирає чинності з 01.01.2019 року, до місцевого бюджету Горішніх Плавнів буде додатково зараховано близько 12 млн грн коштів від рентної плати за користування залізистими кварцитами, які буде спрямовано на розвиток міста.  Обсяг дохідної частини розраховано у сумі 782 млн грн, а без врахування трансфертів - 590 млн грн. Доходи загального фонду у 2019 році заплановано у сумі 742 млн грн, без врахування міжбюджетних трансфертів - 550 млн грн, офіційні трансферти – 192 млн грн. 


Податкові надходження загального фонду міського бюджету плануються у сумі 540 млн грн: 404 млн грн - податок із доходів фізичних осіб (68,5%), 750 тис. грн - податок на прибуток підприємств (0,1%), 18,2 млн грн - рентна плата та плата за використання інших природніх ресурсів (2,5%), 15 млн грн - внутрішні податки на товари та послуги (2%) і 102 млн грн - місцеві податки (13,7 %).  


Неподаткові надходження загального фонду міського бюджету становлять 10,5 млн грн: 5 млн грн - плата за розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів (0,7%), 25 тис. грн - адміністративні штрафи та інші санкції (0,004%), 2,7 млн грн - плата за надання адміністративних послуг (0,4%), 2 млн грн - оренда та користування цілісними майновими комплексами та іншим державним майном (0,3%), 50 тис. грн - державне мито (0,008%), 750 тис. грн - інші неподаткові надходження (0,12%). 

Доходи спеціального фонду міського бюджету плануються у сумі 40 млн грн і складаються в основному з екологічного  податку  (26 млн грн), власних надходжень бюджетних установ (12,5 млн грн), доходів від операцій з капіталом (1 млн грн). Офіційні трансферти заплановані в сумі 600 тис. грн. У 2019 році бюджет розвитку заплановано з коштів від операцій з капіталом та офіційних трансфертів в сумі  1,6 млн грн.

Загальний обсяг видатків міського бюджету на 2019 рік визначено в обсязі 781 млн грн, у тому числі обсяг видатків загального фонду 608 млн грн, обсяг видатків спеціального фонду 173 млн грн. У загальному фонді врахована реверсна дотація в сумі 50,8 млн грн. При розрахунку видатків міського бюджету на 2019 рік, враховувалися фактичні показники виконання бюджету за 2018 рік та розрахунки потреби головних розпорядників міського бюджету та підпорядкованих їм бюджетних установ і закладів. 


У проекті міського бюджету враховано передбачені законопроектом Державного бюджету на 2019 рік запровадження нового розміру мінімальної заробітної плати з 1 січня – 4 173 грн на місяць та посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС - 1 921 грн. У першочерговому порядку враховано потребу в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених законодавством України умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати та на проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв'язку, які споживаються бюджетними установами. 


Члени виконавчого комітету розглянули та схвалили проект Програми економічного і соціального розвитку міста Горішні Плавні на 2019 рік.


Опрацювали питання гуманітарного та соціального напрямків, роз’яснені начальником відділу профілактики та соціальної роботи служби у справах дітей, сім’ї та молодіжної політики Ольгою Когут, начальником УСЗН Світланою Чернявською. 


Заслухали директора КП «Архітектура і кадастр» Артема Питулька про результати фінансово-господарської діяльності підприємства за 9 місяців 2018 року. Прозвітував, що дохід від реалізації за звітний період збільшився майже в 4 раза (на 597 тис. грн) за рахунок збільшення обсягу і видів робіт, вартості наданих послуг. Зауважив, що попит на види діяльності КП «Архітектура і кадастр» у звітний період збільшився за рахунок впровадження нових видів робіт із проектування будівництва та інвентаризації об’єктів нерухомості. Подякував міській адміністрації за сприяння у придбанні ГНСС приймача (GPS), що сприятиме зростанню економічних показників підприємства. Члени виконавчого комітету взяти до відома звіт директора комунального підприємства «Архітектура і кадастр» про результати фінансово-господарської діяльності підприємства за 9 місяців 2018 року.  


З метою активізації роботи службових осіб з охорони прав і свобод громадян, запобіганню правопорушень, зміцненню законності затвердили Положення про матеріальне стимулювання службових осіб, які складають протоколи про адміністративні правопорушення, що буде введено в дію з 01 січня 2019 року. Матеріальне стимулювання буде здійснюватися шляхом виплати працівникові матеріальної допомоги у межах 50% від стягнутих штрафів, накладених адміністративною комісією.


Розглянули та ухвалили План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів виконавчим комітетом Горішньоплавнівської міської ради, План роботи виконавчих органів Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області на 2019 рік, опрацювали питання житла, обліку комунального майна, економічного розвитку, майнових та природних ресурсів, архітектури та містобудування.


На завершення засідання міський голова Дмитро Биков привітав членів виконавчого комітету із закінченням 2018 року, побажав усім у новому 2019 році здійснення задумів, вагомих здобутків, досягнень.