Засідання сесії міської ради

19.12.2018, 08:51

18 грудня у великій залі міської ради за головування міського голови Дмитра Бикова відбулася сорокова сесія Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області сьомого скликання. Участь у роботі пленарного засідання взяли 28 депутатів. 


Міський голова вручив Подяку депутату Горішньоплавнівської міської ради Артему Гаврилюку до Дня місцевого самоврядування. 


Депутати Горішньоплавнівської міської ради опрацювали та ухвалили головний фінансовий документ - міський бюджет на 2019 рік, який представив заступник міського голови Юрій Муха. Поінформував про основні показники проекту Державного бюджету України на 2019 рік. У Державному бюджеті на наступний рік доходи затверджено у сумі 1 трлн 026 млрд грн, видатки – 1 трлн 112 млрд грн, граничний обсяг дефіциту - 90 млрд грн, граничний обсяг державного боргу – 2,06 трлн грн. Визначено зростання ВВП - 3%, середньомісячну заробітну плату працівників в Україні – 10 129 грн, мінімальну заробітну плату  - 4 173 грн (зростання на 12,1%), розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб – 1 921 грн (зростання на 9%), розмір посадового окладу працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки - 1 921 грн (зростання на 9%).  


У міському бюджеті на 2019 рік затвердили доходи в сумі 782 млн грн, у тому числі 742 млн грн – доходи загального фонду, 40 млн грн – доходи спеціального фонду. Доходи загального фонду заплановані у сумі                            540 млн грн податкових надходжень, 10 млн грн неподаткових надходжень, та 192 млн грн - офіційні трансферти з державного та обласного   бюджетів. 


У питомій вазі власних доходів на 2019 рік 68,5% займає податок з доходів фізичних осіб (404 млн грн), 12,2 % - плата за землю (72 млн грн), 5,2% - інші доходи (31 млн грн), 4,1% - єдиний податок (24 млн грн), 3,1% - рентна плата (18 млн грн), інше. У 2019 році завдяки законодавчій ініціативі народного депутата України Костянтина Жеваго щодо зарахування до місцевих бюджетів 5 % рентної плати за користування надрами загальнодержавного значення збільшено розмір надходжень до бюджету Горішніх Плавнів на 12 млн грн - рента за користування залізистими кварцитами. Додаткові кошти буде спрямовано на розвиток міста.    


Затвердили видатки міського бюджету в сумі 781 млн грн (608 млн грн – загальний фонд, 173 млн грн – спеціальний фонд). Резервний фонд бюджету склав 6 млн грн. Юрій Муха доповів, що міський бюджет на 2019 рік є достатньо збалансованим, приймається без дефіциту коштів, закриває всі захищені статті в повному обсязі та передбачає кошти на інші поточні та капітальні видатки, що будуть спрямовані в різні сфери життєдіяльності міста.


Розглянули питання житлово-комунального господарства та будівництва. Директор департаменту житлово-комунального господарства Петро Василюк доповів про зміни до Програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою міста Горішні Плавні на 2018 рік. З бюджету виділили 40 тис. грн на капітальний ремонт трубопроводів водовідведення житлового будинку № 21 по вул. Миру; 1 млн грн - КП «СпецЕко» на заходи з благоустрою: прибирання території міста та мікрорайонів приватної забудови; 50 тис. грн - КП «Міськсвітло» на утримання зовнішнього освітлення.  


Депутати затвердили Програму розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою міста Горішні Плавні на 2019 – 2023 роки. На заходи з благоустрою міста запланували 35 млн грн, заходи з утримання та розвитку автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури міста – 31 млн грн, на внески до статутних капіталів комунальних підприємств - 29 млн грн.  

На перевезення померлих до моргів міст Горішні Плавні, Кременчука; поховання померлих військовослужбовців, які загинули при виконанні службових обов’язків, одиноких, невідомих виділили 873 тис. грн. 


Прийняли Програму підтримки співвласників багатоквартирних будинків м. Горішні Плавні на 2019-2022 роки. Орієнтовний обсяг фінансування заходів Програми на 4 роки склав 56,6 млн грн, у тому числі 34 млн грн – бюджетні кошти, з них 8 млн грн – на проведення капітального ремонту будинків ОСББ за умови дольової участі співвласників. 


Внесли зміни до переліку ОСББ, яким надаватиметься відшкодування частини суми (тіла) кредитних коштів, що залучені ними на провадження заходів з енергозбереження, реконструкції і модернізації житлових будинків. Включили до переліку ОСББ «Росинка» по вул. Добровольського, 39, що оформили кредит на 623 тис. грн на придбання матеріалів для проведення термомодернізації внутрішньобудинкової системи опалення та системи гарячого водопостачання, теплоізоляції покрівлі та горища будинку. Розмір компенсації з міського бюджету на заходи з енергозбереження складе 10% від суми кредиту (62 тис. грн). 


У рамках Програми будівництва об’єктів комунальної власності міста Горішні Плавні на 2018 рік додатково виділили 100 тис. грн на реконструкцію та благоустрій території, прилеглої до просп. Героїв Дніпра від вул. Першопрохідників до вул. Проектної, 1. 


Вирішили низку організаційних питань: ухвалили план роботи Горішньоплавнівської міської ради та план діяльності з підготовки проектів регуляторних актів міською радою на 2019 рік.


Заслухали начальника відділу цивільного захисту, мобілізаційної роботи та охорони праці Неллі Карпець щодо програми підтримки заходів мобілізації та забезпечення територіальної оборони на 2019 рік. Затвердили міську Програму допризовної підготовки, військово-патріотичного виховання молоді та призову громадян України на військову службу у 2019 році, на впровадження заходів якої виділено 80 тис. грн.


Розглянули та ухвалили статут КП «Редакція міської газети «Громадська думка» у новій редакції.


Опрацювали проект рішення «Про внесення змін до рішення тридцять восьмої сесії Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області сьомого скликання від 16 жовтня 2018 року «Про ліквідацію Центру соціальної підтримки дітей та сімей «Надія»». Міський голова Дмитро Биков поінформував: «На рівні області порушено питання про можливість створення на базі Центру «Надія» потужного регіонального Центру соціальної підтримки дітей та сімей на умовах співфінансування з обласного бюджету 50 % та міського бюджету 50%, де зможуть отримувати на належному рівні соціальні послуги діти з обмеженими фізичними можливостями Полтавщини. Закладів такого рівня в Україні налічується всього три».    


Заслухали начальника відділу освіти Лілію Щербину про створення Інклюзивно-ресурсного центру Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області. Начальник відділу освіти пояснила, що згідно з ЗУ «Про освіту» припиняється діяльність міської психолого-медико-педагогічної консультації та передбачається створення нової структури - Інклюзивно-ресурсного центру. Основною метою Центру є забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, в тому числі у закладах професійної (професійно-технічної) освіти та інших закладах освіти, які забезпечують здобуття загальної середньої освіти, шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, надання психолого-педагогічних, корекційно-розвиткових послуг та забезпечення їх системного кваліфікованого супроводу. Планується, що Інклюзивно-ресурсний центр буде підпорядковано відділу освіти. У 2019 році перебачено державну освітню субвенцію у сумі понад 1 млн грн на фінансування оплати праці працівникам Центру. Депутати міської ради схвалили проект рішення, затвердили Положення про Інклюзивно-ресурсний центр.  


Ірина Зеленська – начальник відділу культури, спорту і туризму презентувала заходи Програми забезпечення культурного дозвілля для жителів м. Горішні Плавні із залученням муніципального духового оркестру на 2019 рік. На реалізацію програми передбачено 470 тис. грн.


Начальник управління охорони здоров’я Юрій Ковпак доповів про реорганізацію комунального закладу Горішньоплавнівська міська стоматологічна поліклініка шляхом перетворення в комунальне некомерційне підприємство. 


У ході засідання затвердили з 01.01.2019 граничний розмір витрат на безкоштовне зубне протезування пільгової категорії населення. Надали право першої черги особам з втратою жувальної ефективності більше ніж 60%. 


Надали дозвіл на укладання угод закладами охорони здоров’я на закупівлю послуг із оренди житла на 2019 рік для фахівців медичної сфери, у яких є нагальна потреба в місті. Міський голова Дмитро Биков подякував народному депутату України Костянтину Жеваго, голові правління ПрАТ «Полтавський ГЗК» Віктору Лотоусу за багаторічну фінансову підтримку важливого міського проекту, який дає можливість утримати необхідні кваліфіковані кадри в місті.   


Фінансові питання доповіла начальник фінансового управління Алла Говорун. Внесено зміни до показників міського бюджету на 2018 рік. На виконання Угоди про передачу міжбюджетних трансфертів між Козельщинською районною радою та Горішньоплавнівською міською радою збільшено видатки на управління охорони здоров’я міста в сумі 59,6 тис. грн для надання медичних послуг з лікування хворих Козельщинського району в інфекційному відділенні Горішньоплавнівської міської лікарні.     


Директор департаменту економічного розвитку та ресурсів Ольга Овчиннікова представила питання економічного розвитку та ресурсів, найголовніші з яких: Програма економічного і соціального розвитку міста Горішні Плавні, інвестиційні програми КВП «Теплоенерго» та КП «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» на 2019 рік.


Депутати міської ради ухвалили Програму реабілітації дітей з інвалідністю м. Горішні Плавні на 2019 рік, розроблену для підтримки дітей з обмеженими фізичними можливостями та їх батьків. Програма дає можливість таким дітям пройти фізичну та психологічну реабілітацію, засвоїти побутові та соціальні навички, що прискорять адаптацію в суспільстві.  


Депутати Горішньоплавнівської міської ради опрацювали 3 житлових питання, 22 питання поновлення прав користування земельними ділянками. Заслухали начальника управління архітектури і містобудування Михайла Шкопотка, який прокоментував 30 профільних проектів рішень.