Пенсійний фонд інформує

19.12.2018, 12:00

Пенсійний фонд  інформує

про внесення змін до деяких законодавчих актів України та 

наслідки заборгованості по єдиному соціальному внеску


Президент України Петро Порошенко підписав Закон України  №2648-VIII від 06.12.2018р. “Про Державний бюджет України на 2019 рік». 

Згідно цього Закону з 1 січня 2019 року встановлена мінімальна заробітна плата у місячному розмірі: 4173 гривні; у погодинному розмірі: 25,13 гривні. Прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня =1921 грн., з 1 липня =2007 грн., з 1 грудня =2102 грн.

Оскільки розмір мінімального страхового внеску залежить від розміру мінімальної заробітної плати, то всім зазначеним вище платникам єдиного внеску для зарахування до страхового стажу в повному розмірі одного місяця з січня 2019 року слід сплачувати не менше ніж 918,06 грн. Ця сума становить 22% від мінімальної заробітної плати.

Особа, яка не є застрахованою особою в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування має можливість укласти договір про добровільну участь у системі  загальнообов'язкового державного соціального страхування  в тому числі із одноразовою сплатою єдиного внеску за попередні періоди.   Сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладення договору, помножений на коефіцієнт 2 (4173 грн. * 22%*2=1836,12 грн).   Для укладення договору про добровільну участь необхідно звертатись до органу Державної фіскальної служби України за  місцем реєстрації.    

Як свідчить аналіз даних Реєстру застрахованих осіб, сьогодні найбільш несвідомими у соціально-правовому аспекті виявилися фізичні особи-підприємці. Об’єктивна реальність є такою, що нині ці люди – або порушники фінансової дисципліни, або жертви правової безграмотності. Тому, діючих підприємців просимо слідкувати за даними електронного кабінету платника податків для запобігання виникнення заборгованості. Тепер до уваги тих фізичних осіб, які зараз не ведуть підприємницьку діяльність. По-перше, Ви повинні бути зняті з обліку у Єдиному державному реєстрі (ЄДР). 


Це можна перевірити, зробивши   безкоштовний запит на сайті Міністерства Юстиції, оскільки для осіб, які не зняті з обліку в ЄДР з 01.01.2017 року сплата ЄСВ є обов'язковою. По нашому місту більше 100 фізичних осіб-СПД не зважають на такий нюанс,  а сума боргу за 2017 рік та 3 квартали 2018 року у кожного складає близько 16 тис. грн і в подальшому буде зростати до моменту зняття з реєстрації. Ось таких осіб можно кваліфікувати, як жертви правової безграмотності.

Всі громадяни мають змогу зареєструватися на офіційному порталі Пенсійного фонду України www.pfu.gov.ua та контролювати не тільки свій офіційний розмір заробітної плати, а і факт сплати внесків роботодавцем, що дає підстави в подальшому   підтвердити страховий стаж. Для цього необхідно отримати код доступу до своїх даних, подавши заяву до сектору  обслуговування громадян за адресою: вул. Миру, 29 (телефон для довідок 21214, 26248). Заступник начальника управління                                                        С.НЕСТЕРЕНКО