Інформація

21.12.2018, 11:35

Шановні суб’єкти господарювання під час здійснення заготівлі та переробки деревини та мешканці міста під час підготовки до опалювального періоду дотримуйтесь діючого законодавства!

Горішньоплавнівська міська рада Полтавської області застерігає про необхідність дотримання діючого законодавства під час здійснення заготівлі та переробки деревини суб’єктами господарювання та населенням під час опалювального періоду та нагадує, що на території Полтавської області тривають оперативно-профілактичні заходи спрямовані на попередження і припинення правопорушень у сфері заготівлі, переробки та реалізації деревини, забезпечення законності перевезення продукції лісового господарства.

Нагадуємо, що в Україні передбачено дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність за порушення лісового законодавства. Відповідно до статті 105 Лісового кодексу України відповідальність за порушення лісового законодавства несуть особи, винні серед іншого, у незаконному вирубуванні та пошкодженні дерев і чагарників. А статтею 107 передбачено, що підприємства, установи, організації і громадяни зобов'язані відшкодувати шкоду, заподіяну ними лісу внаслідок порушення лісового законодавства, у розмірах і порядку, визначених законодавством України. При цьому відповідно до статті 108 незаконно добута деревина та інші лісові ресурси підлягають вилученню в установленому порядку. В разі неможливості вилучення незаконно добутої деревини та інших лісових ресурсів стягується їх вартість.

За лісопорушення передбачено такий вид адміністративного стягнення, як штраф. Кодекс України про адміністративні правопорушення передбачає його стягнення за:

- порушення встановленого порядку використання лісосічного фонду, заготівлі і вивезення деревини та заготівлі живиці з громадян у розмірі від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і з посадових осіб - від п'яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (стаття 64);

-  за незаконну порубку і пошкодження дерев і чагарників; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення, з громадян у розмірі від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і з посадових осіб - від семи до дванадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (стаття 65);

- знищення або пошкодження полезахисних лісових смуг, захисних лісових насаджень вздовж берегів річок, каналів, навколо водних об'єктів, гідротехнічних споруд, на смугах відводу автомобільних доріг, залізниць та інших захисних лісових насаджень з громадян від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і з посадових осіб - від семи до дванадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (стаття 65-1);

- знищення або пошкодження підросту в лісах з громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і з посадових осіб - від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (стаття 66).

За незаконну порубку лісу настає і кримінальна відповідальність, передбачена статтею 246 Кримінального кодексу  України. Незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, що заподіяла істотну шкоду, а також вчинення таких дій у заповідниках або на територіях та об’єктах природно - заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах карається штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Та сама дія, вчинена повторно або за попередньою змовою групою осіб, карається обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Сподіваємось на Ваше розуміння і відповідальність!


ДЖКГ