Апаратна нарада

29.01.2019, 15:05

28 січня міський голова Дмитро Биков провів чергову апаратну нараду для керівників структурних підрозділів Горішньоплавнівської міської ради, виконавчого комітету, комунальних підприємств, бюджетних установ, організацій, закладів, державних органів влади.


У ході апаратної наради очільник міста повідомив про результати громадських слухань стосовно приєднання територіальної громади Салівської сільської ради до громади Горішньоплавнівської міської ради, що відбулися 26 січня в Салівці. Такі ж слухання було проведено у Келеберді 19 січня. Більшістю голосів територіальні громади Салівської та Келебердянської сільських рад ухвалили рішення про приєднання.


Йшлося про результати прибирання доріг та вулиць міста під час снігопадів. Цьогоріч висота снігу в Україні перевищила рекорд 1954 року. Під час сильних снігопадів комунальні служби працювали з подвійним навантаженням. Комунальники застосовували механізоване та ручне прибирання доріг та тротуарів. Міський голова зауважив, що особливу увагу слід приділити прибиранню внутрішньоквартальних проїздів. Звернувся до власників автомобілів із проханням не залишати свої автомобілі на узбіччях та дворах, щоб не заважати роботі снігоприбиральної техніки.


Дмитро Биков повідомив, що Служба автомобільних доріг у Полтавській області звернулася до органу місцевого самоврядування з проханням розмістити оголошення про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля діяльності з будівництва автомобільної дороги М-22 Полтава-Олександрія на ділянці обходу м. Кременчук з мостовим переходом через р. Дніпро з метою виявлення, збирання та врахування зауважень і пропозицій громадськості. В оголошенні зазначається, що будівництво дороги передбачається на землях Дмитрівської сільської ради Горішьоплавнівської міської ради, Білецьківської та Кам’янепотоцької сільських рад Кременчуцького району Полтавської області. Громадське обговорення звіту триватиме від 25 до 35 робочих днів із дня опублікування оголошення. Порядок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля, включаючи інформацію про час і місце усіх запланованих заходів, буде доведено до мешканців міста пізніше. 


Очільник міста доповів про хід виконання в Горішніх Плавнях Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» у частині надання пільг учасникам АТО щодо безоплатного одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептами. У 2018 році лікарями Центру ПМСД м. Горішні Плавні амбулаторно за пільговими рецептами виписано безкоштовно лікарські препарати 26 особам із інвалідністю внаслідок проведення АТО на 36,7 тис. грн, 331 учаснику бойових дій під час проведення АТО - на 7,2 тис. грн. Учасники АТО також безкоштовно отримують лікарські препарати, перебуваючи на денному стаціонарі МСЧ ПрАТ «Полтавський ГЗК» за рахунок страхової компанії «Омега», за що міський голова висловив вдячність керівництву комбінату. 


Заслухали в.о. начальника управління охорони здоров’я Віктора Дудника про роботу  галузі за 2018 рік. На галузь охорони здоров’я по загальному фонду надійшло 102 млн грн, з них 53 млн грн – з державного бюджету, 49 млн грн – з міського. Кошти були виділені на видатки з оплати праці та комунальних послуг, придбання медикаментів, харчування та соціальне забезпечення. На медичні заклади у 2018 році виділено 12 млн грн на капітальні видатки, із них 11,4 млн грн – на міську лікарню. За отримані кошти в міській лікарні виконано ремонт покрівлі інфекційного відділення, капітальні ремонти двох кабінетів, придбано обладнання для реанімобіля, рентгенологічний апарат, сучасні функціональні ліжка, кардіографи, медичні інструменти. Штатна чисельність по медичній галузі на 01.01.2019 становить 975,75 посади,  у т.ч. лікарських посад – 221,75. Віктор Дудник зазначив, що у міській лікарні наявні вакансії лікаря з функціональної діагностики, лікаря з ультразвукової діагностики, лікаря приймального відділення, дитячого невролога, лаборанта та 8 ставок медичної сестри; у Центрі ПМСД – терапевта, педіатра, лікаря з медицини невідкладних станів, лікаря з функціональної діагностики, офтальмолога, нарколога, лікаря ЗПСМ, 14,5 ставки медичної сестри. В.о. начальника управління охорони здоров’я доповів про стан здоров’я населення та виконання плану профілактичних щеплень серед дитячого населення. У 2018 році план щеплень від поліомієліту виконано на 91,3%, від V БЦЖ – на 91,4%, від краснухи, епідпаротиту, кору – на 80,6%. Кількість відмовників від щеплень проти кору в місті становить 21 дитина, з них 8 школярів. Віктор Дудник наголосив, що 9 з 10 невакцинованих осіб, які контактують із хворими на кір, заражаються. Сьогодні в місті є в наявності вакцини проти кору для проведення обов’язкової імунізації дітей. Також є можливість на платній основі провести додаткову вакцинацію серед дорослих за наявності такої потреби. Вакцину можна замовити згідно з рецептом лікаря в аптеках міської лікарні, Центру ПМСД. Орієнтовна її вартість – 120 грн. Упродовж 2018 року в місті на кір захворів 51 чоловік, з них 46 дорослих, 5 дітей. 8 чоловік мали важкий перебіг хвороби, 32 – середньої важкості і 11 – легкий перебіг. Усі хворі виписані з одужанням.