Апаратна нарада

14.02.2019, 09:40

Черговий робочий тиждень 11-15 лютого міський голова Дмитро Биков розпочав із проведення апаратної наради для керівників структурних підрозділів Горішньоплавнівської міської ради, виконавчого комітету, комунальних підприємств та бюджетних закладів, установ, організацій.


Очільник міста представив нового тимчасово виконуючого обов’язки начальникавідділення поліції №2 Кременчуцького відділу поліції ГУНП в Полтавській області полковника поліції Віктора Литвинюка.


У ході апаратної наради обговорили актуальні питання житлово-комунального господарства, зокрема, протікання цього року дахів деяких багатоповерхових житлових будинків. Серед основних причин виникнення аварійних ситуацій – інтенсивне випадіння снігу та тривалі морози, що разом спричинили замерзання зовнішніх водостічних труб та утворення значної кількості талої води на даху, її просочення через покрівлю та шахти ліфтів, промокання стін у будинках. У деяких випадках зледеніння балконів було спричинене самовільним встановленням із порушенням будівельних норм балконних рам останніх поверхів. Згідно з Правилами утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17 травня 2005 року №76, існує ряд обмежень щодо механічного очищення дахів від снігу. Також до таких робіт слід залучати професіоналів, які мають спеціальне обладнання та дозволи. У діючі тарифи на послуги з утримання багатоповерхових будинків послуга з розчищення дахів від снігу не включена через відсутність значних сніжних зим протягом останніх 50 років. 


Йшлося про контроль за дотриманням оптимальної для роботи та навчання температури повітря у приміщеннях бюджетних закладів, установ та організацій. Дмитро Биков доручив департаменту ЖКГ перевірити у приміщеннях дотримання належного температурного режиму з метою недопущення випадків перетопу (надлишкового опалення) та запобігання необґрунтованим втратам теплової енергії, економії теплоносія та бюджетних коштів. «Регулювати тепло в приміщенні слід за рахунок правильної подачі теплоносія, використовуючи термоголовки або трьохходовий кран на радіаторах. Саме для цього з міського бюджету витрачено кошти на реконструкцію та осучаснення систем опалення. Здійснювати провітрювання приміщень необхідно згідно з санітарними нормами, - зауважив очільник міста. - Ефективне використання теплової енергії є надто важливою справою. У більшості випадків це зміна звичок та усвідомлення відповідальності за витрати міського бюджету. Більшість заходів не потребують великих фінансових витрат, проте є дуже ефективними (наприклад, встановлення екрану, що відбиває тепло, між радіатором і стіною). Фольга віддзеркалює тепло, яке випромінює радіатор, і спрямовує його назад у кімнату».


Перший заступник міського голови Олександр Чуприна презентував план озеленення вулиці Гірників. У старих районах міста багато дерев (тополі та акації) досягли 60-річної вікової межі й потребують видалення з метою попередження їх падіння при сильних вітрах. По вул. Гірників пропонується видалити старі дерева, виконати реконструкцію комунікацій, встановити автоматичну систему поливу, завезти родючий ґрунт і висадити з обох сторін вулиці нові дерева: сакуру «Канзан», пухироплідник калинолистий з червоним листом, бірючину гібридну «Вікарій». Запропонований посадковий матеріал є адаптованими міськими рослинами, стійкими до хвороб та шкідників, деякі з них не потребують глибокої обрізки й усі мають гарний естетичний вигляд.     


Міський голова прозвітував про результати реконструкції частини номерного фонду КП «Готель «Славутич»: «Завершено реконструкцію 10 номерів нашого комунального готелю. Виконано сучасний капітальний ремонт кімнат, санітарних вузлів та загального коридору. Номери облаштовано новими меблями, телевізорами, холодильниками, якісною сантехнікою за європейським зразком». Дмитро Биков зауважив, що готель «Славутич» готовий прийняти гостей міста в оновлених номерах на належному рівні.   


З нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-річчя виводу військ з Афганістану у великій залі міського Палацу культури і творчості відбулися урочистості й були відзначені афганці. Лауреат міжнародних і всеукраїнських фестивалів патріотичної пісні гурт «Долг» подарував присутнім чудові музичні вітання.


Міський голова привітав команду PRIME ROBOTICS ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 з вагомою перемогою у відбірковому регіональному турнірі FIRST LEGO League, що відбувся 09 лютого в м. Кропивницькому. Наша команда стала чемпіоном відбіркового турніру, найкращими вкатегорії «Гра Роботів», отримала путівку на Всеукраїнський турнір FLL, що відбудеться  в березні цього року в м. Києві. 


Дмитро Биков відзначив наших спортсменок, вихованок тренера ДЮСШ №1 Олександра Середницького, які у складі збірної Полтавської області на чемпіонаті України з боксу серед жінок здобули перемоги. Ганна Охота виборола золоту медаль, Дар’я Сєргєєва – срібну, Анастасія Білошицька – бронзову. Побажав їм успіхів та нових здобутків.