Проект ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES)

14.02.2019, 10:21

Запрошуємо співвласників багатоквартирних будинків (власників квартир та/або нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку) долучитися до Проекту ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень (HOUSES)» (далі – Проект), цільовою аудиторією якого є існуючі  ОСББ, ініціативні групи по їх створенню, ЖБК (житлово - будівельні кооперативи). 


За підтримки Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України з 1 жовтня 2018 року в Україні здійснюється реалізація даного Проекту, що фінансується Європейським Союзом та проваджується Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні. 


Основна мета Проекту — мобілізація співвласників житла в багатоквартирних будинках в Україні та їх мотивація до підвищення рівня енергоефективності власних будинків. Проект діятиме на місцевому рівні по всій країні (Проект здійснює діяльність на всій території України за виключенням тимчасово окупованих територій, що визначені згідно з законами України), допомагаючи створювати нові об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), а також сприяючи зміцненню потенціалу як новостворених, так й існуючих ОСББ, які в подальшому зможуть розробити власні проекти з підвищення енергоефективності та подати заявку на фінансування до Фонду енергоефективності України.


Протягом двох років Проект «Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» буде проводити інформаційну кампанію на національному, обласному та місцевому рівнях з метою інформування широкої громадськості та місцеві громади щодо нового законодавства у сфері енергоефективності, програм Фонду енергоефективності та механізмів фінансування, які він пропонує. Проект проводитиме серію групових та індивідуальних консультацій для активістів, які мають намір створити ОСББ, активів вже створених ОСББ та місцевої влади з питань створення ОСББ, ведення бухгалтерії та фінансового менеджменту, пошуку та отримання фінансування для ініціатив по покращенню стану будинків.


Очікувані результати в цілому по Україні:

  • Буде створено щонайменше 2 000 нових ОСББ;

  • Не менш ніж 4 000 ОСББ (як нові, так і вже існуючі), отримають допомогу у вигляді тренінгів і консультацій;

  • Не менш ніж 480 000 людей по всій території України отримають пряму вигоду від впровадження проекту;

  • Не менш ніж один мільйон осіб підвищать свою обізнаність з питань енергоефективності.

Строки – Жовтень 2018 – Вересень 2020

Географія – 24 області України

Бюджет – 4 млн євро

Донор – Європейський союз


Бажаючі взяти участь в Проекті можуть подати заявку за посиланням http://www.houses.in.ua/registration/


За інформацією, консультацією та роз`ясненнями щодо умов участі в Проекті ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSESпросимо звертатись до Департаменту ЖКГ Горішньоплавнівської міської ради у відділ благоустрою і житла: № 103 (тел.:  2-64-47).


Департамент ЖКГ