Кременчуцьке об'єднане управління Пенсійного фонду України Полтавської області інформує

21.02.2019, 13:30

З 1 березня відбудеться масштабне підвищення пенсій

Одним із нововведень пенсійної реформи, яка почала «працювати» в Україні з 1 жовтня 2017 року, стало запровадження автоматичної індексації пенсій. Тобто, законом було заплановане щорічне підвищення пенсій з 1 березня, яке не залежатиме ані від рішень Кабінету міністрів, ані від рішень парламенту. 

Формула масштабного підвищення пенсій, яке розпочнеться 1 березня, передбачена законом і враховує такі показники, як рівень інфляції та темп росту середньої зарплати. Зокрема, береться пенсія, розрахована у відповідності із законом про загальнообов'язкове пенсійне страхування, підвищується на 50% від зростання середньої зарплати за попередній рік і додається 50% від інфляції за попередній рік. У 2019-2020 роках будуть враховуватися показники за один попередній рік, з 2021 року — за три попередні роки. 

Всі розрахунки будуть проводити індивідуально, з урахуванням того, чи має пенсіонер різні надбавки і доплати, який у нього стаж роботи і якою була зарплата, тому підвищення будуть неоднаковими для усіх. 

Березневе підвищення торкнеться практично тих же пенсіонерів, яким підвищували пенсії у жовтні 2017 року, - а це близько 400 тис. мешканців Полтавщини, або майже 90% загального контингенту. За попередніми підрахунками, зробленими у Головному управлінні, пенсійні виплати в результаті індексації можуть зрости, в середньому, приблизно на 237 грн. А додаткові щомісячні видатки на виплату пенсій в області збільшаться на 87,3млн.грн.

У державному бюджеті України на 2019 рік передбачається достатній ресурс для проведення індексації пенсій українцям і збільшення пенсій військовим.