Засідання виконавчого комітету

27.02.2019, 13:06

26 лютого в малій залі Горішньоплавнівської міської ради міський голова Дмитро Биков провів засідання виконавчого комітету. 


У ході роботи опрацювали питання гуманітарного та соціального напрямків. Завідувач сектору роботи зі зверненнями громадян Лариса Іващенко доповіла про стан роботи зі зверненнями громадян у виконавчому комітеті Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області за 2018 рік. За звітний період до виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради надійшло 1954 звернення, звернулося 2655 громадян, порушено 2010 питань з різних сфер життєдіяльності міста. Позитивно вирішено 60% від загальної кількості звернень, на інші звернення заявникам надано аргументовані роз’яснення. Найбільш актуальними питаннями, які хвилювали мешканців міста, були звернення, що стосуються соціального захисту (59%), комунального господарства (15%), житлової політики (9%), діяльності органів місцевого самоврядування (4%), земельних відносин (2%). У блоці питань соціального захисту (1181 питання) 1065 питань стосувалися виділення матеріальної допомоги. Упродовж звітного періоду кількість колективних звернень зменшилася на 21. Колективні звернення здебільшого стосувалися питань благоустрою та ремонту доріг, ремонту та утримання комунальних мереж та житлового фонду, дотримання законності та охорони правопорядку. Через органи влади вищого рівня отримано 152 звернення, які стосувалися надання пільг та призначення субсидій, а також комунального господарства. Інформацію про стан роботи зі зверненнями громадян у виконавчому комітеті за 2018 рік взяли до відома.  


Начальник управління соціального захисту населення Світлана Чернявська поінформувала про роботу в напрямку забезпечення в місті реалізації державної політики у сфері соціального захисту населення в 2018 році. Управлінням опрацьовано 59,5 тис. питань, що стосувалися державних соціальних виплат, пільг окремим категоріям громадян, соціального захисту ветеранів та осіб із інвалідністю, виплат за місцевими програмами, соціального захисту сімей учасників АТО, роботи з внутрішньо переміщеними особами. За 2018 рік використано 148 млн грн коштів із різних джерел фінансування.


Заслухали начальника служби у справах дітей, сім’ї та молодіжної політики Ларису Василенко з профільних питань: про підтвердження місця проживання малолітньої дитини для тимчасового виїзду за межі України; про надання малолітнім статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів; про припинення опіки над житлом; про визначення способу участі батька у вихованні малолітньої дитини; про дозвіл на здійснення правочинів стосовно майна неповнолітніх дітей. 


Ухвалили персональний склад позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії при Горішньоплавнівському об’єднаному міському військовому комісаріаті та питання організації медичних оглядів військовозобов’язаних громадян у 2019 році. 


Члени виконавчого комітету опрацювали та погодили проект рішення стосовно організації чергового призову громадян України чоловічої статі, яким до дня відправки у військові частини виповнилося 20 років, та старших осіб, які не досягли 27 річного віку й не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу. 


Про результати фінансово-господарської діяльності комунального закладу «Централізована бібліотечна система Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області» за 2018 рік доповіла Олена Дудко – директор комунального закладу «ЦБС Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області». Прозвітувала, що протягом 2018 року бібліотеки комунального закладу «ЦБС» відвідали 97 942 особи. Для задоволення культурних потреб територіальної громади при бібліотеках працюють 14 клубів за інтересами: «Бібліодача», «Віват, гітара», «Від серця до серця» (на базі ТЦСО «Калина»), «Оберіг» (спільно з ГО «Стимул» для людей з особливими потребами), «Орхідея», «Пісенний калейдоскоп», «Рукодільниці», Клуб соціальної гри (спільно з ГО «Центр «Родіс»), «Чомучка», клуб орігамі «Мрія», літературна студія «Слово», ПЕН-Салон «ЛІТЕРАТОР», клуб любителів настільних ігор «Develop with joy». Існуючий сайт комунального закладу у 2018 році відвідали 828 осіб із 16 країн світу. Серед найяскравіших заходів, проведених комунальним закладом у 2018 році, - 3-й Міжнародний літературний конкурс «Місто поезії / City of Poetry», Всеукраїнський конкурс художників «Місто на мольберті», виставки-конкурси фоторобіт «Фотосушка», організовані за підтримки міського голови Дмитра Бикова. У 2018 році з міського бюджету виділено 4,8 млн грн для покращення матеріально-технічної бази. Для культурного центру придбано 12 комп’ютерів, ноутбук, 3 моноблоки, 3 комутатори сітьових, сабвуфер, телевізор та  ігрові крісла. На ремонт центру виділено 1 млн грн із Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату».


Заслухали Марину Безсмольну – директора Краєзнавчого музею міста Горішні Плавні, про результати фінансово-господарської діяльності Краєзнавчого музею міста Горішні Плавні за 2018 рік. Повідомила, що з міського бюджету у 2018 році виділено 811 тис. грн, які використано на оплату праці та нарахувань співробітникам, друк буклету про геологічну колекцію «У світі гірських порід», придбання фотоапарату Canon EOS 70D. Члени виконавчого комітету інформацію про результати фінансово-господарської діяльності бібліотечної системи та музею взяли до відома.


Розглянули та погодили питання житлово-комунального господарства: про безоплатну передачу автотранспортного засобу, який перебуває на балансі Горішньоплавнівської міської стоматполіклініки, на баланс КЖЕП № 4, про призначення замовниками КП «Міськсвітло», КП «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Горішньоплавнівської міської ради, КП «СпецЕко», департамент житлово-комунального господарства.


Начальник юридичного відділу Олена Таран прокоментувала роботу адміністративної комісії при виконавчому комітеті у 2018 році. Зауважила, що упродовж звітного періоду було розглянуто 92 протоколи про адміністративні правопорушення, накладено 74 адміністративних стягнень. У 2018 році в добровільному порядку виконано 45 постанов про накладення адміністративного стягнення на 16,7 тис. грн. Для примусового стягнення адміністративних штрафів до Відділу державної виконавчої служби направлено 21 постанову. 


У ході роботи члени виконавчого комітету також опрацювали питання приватизації та обліку комунального майна, житла, архітектури та містобудування.