Пенсійний фонд інформує

27.02.2019, 14:31

Пенсійний фонд  інформує

підприємців міста про мінімальний страховий внесок та заборгованість по ЄСВ


Згідно ЗУ “Про Державний бюджет України на 2019 рік» з 1 січня 2019р. встановлена мінімальна заробітна плата у місячному розмірі: 4173 грн.

Оскільки розмір мінімального страхового внеску залежить від розміру мінімальної заробітної плати, то всім платникам єдиного внеску для зарахування до страхового стажу в повному розмірі з січня 2019 року слід сплачувати не менше ніж 918,06 грн. за місяць (це 22% від мінімальної заробітної плати).

Діючих підприємців просимо слідкувати за даними електронного кабінету платника податків для запобігання виникнення заборгованості та, як наслідок, позбавлення страхового стажу. 

Увага! Фізичні особи-підприємці, які зараз не ведуть підприємницьку діяльність обов'язково повинні бути зняті з обліку у Єдиному державному реєстрі (ЄДР). Це можна перевірити, зробивши  безкоштовний запит на сайті Міністерства Юстиції, оскільки для осіб, які знаходяться на обліку в ЄДР з 01.01.2017року сплата ЄСВ є обов'язковою. Сума  боргу тільки за 2017 та 2018 роки у кожної такої особи складає близько 20 тис.грн. і в подальшому буде зростати до моменту зняття з реєстрації. Ось таких осіб можна кваліфікувати, як жертви правової безграмотності.

Всі громадяни мають змогу зареєструватися на офіційному порталі Пенсійного фонду України www.pfu.gov.ua та контролювати не тільки свій офіційний розмір заробітної плати, а і факт сплати внесків роботодавцем, що дає підстави в подальшому   підтвердити страховий стаж. Для цього необхідно отримати код доступу до своїх даних, подавши заяву до сектору   обслуговування громадян за адресою: вул.Миру, 29 (тел. для довідок 21214, 26248).